DomůOstatníRybářské komentářeNÁZOR: Šílenec, který přejel člunem rybáře, je pravděpodobně dopaden. Trest musí být...

NÁZOR: Šílenec, který přejel člunem rybáře, je pravděpodobně dopaden. Trest musí být tvrdý

- Reklama -

Policie informovala, že dopadla pravděpodobného pachatele, který měl člunem přejet rybáře na Hněvkovické přehradě na jiném člunu. Pokud soud podezřelého uzná vinným, trest musí být exemplární.

Případ, který se odehrál loňské léto na Hněvkovické přehradě, tehdy šokoval celou rybářskou veřejnost. Celý případ byl ukázkou jen těžko pochopitelné agresivity, kdy vůdce plavidla použil svůj člun jako zbraň, se kterou chtěl rybáři na gumovém člunu cíleně ublížit. Teď se zdá, že nad tímto šílencem sklapla past…

 

Policisté pátrali po pachateli několik měsíců

Co se vloni v létě odehrálo? Pachatel spolu s dalšími lidmi na člunu v noci úmyslně přejel rybáře na nafukovacím člunu. A vše dopadlo tak, že rybář utrpěl vážná zranění. Policisté nyní uvedli, že pravděpodobného pachatele dopadli. Vyšetřovatel ho před několika dny obvinil.

„Zraněný rybář se dočká spravedlnosti. Policisté z oddělení Hluboká nad Vltavou vyšetřují od loňského července případ, kdy na rybáře při nočním rybaření úmyslně najel motorový člun s bezohlednou posádkou,“ píše se na webu jihočeských policistů. Celé pátrání bylo opravdu složité – vyšetřovatelé se na Hněvkovickou přehradu opakovaně vraceli. Ale nakonec se titěrná policejní práce vyplatila!

„Policisté se nakonec dostali k rekreačnímu objektu, kde také svědci opakovaně zaznamenávali hlasitou noční zábavu a následně našli člun, který mohl být oním hledaným. Pak zjistili, kdo člun v onu noc řídil,“ stojí na webu jihočeských policistů.

Obvinění si vyslechl 34letý podezřelý z Českých Budějovic, kterého vyšetřovatelé obvinili z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví. „U soudu se tak rybář bude moci podívat na nočního útočníka v denním světle, možná už nebude takovým hrdinou jako v noci za kormidlem člunu s partou kamarádů,“ zakončili policisté na svém webu.

 

Trest musí být exemplární!

Teď ze mě nemluví rybář. Když to řeknu hodně hloupě, tak „je jedno“, jestli na člunu sedí rybář nebo rekreant užívající si plavbu na přehradě. Na celém případu je nejvíce mrazivá tato pasáž:

„Podle výsledků vyšetřování měl obviněný muž krátce po půlnoci 9. července 2023 na vodní nádrži Hněvkovice na řece Vltavě jako vůdce plavidla, motorového člunu s pevným kýlem, úmyslně najet na rybáře v nafukovacím gumovém člunu. Rybáře, který v něm seděl těsně minul. Následně se s člunem otočil a na rybáře znovu najel s jasným úmyslem ublížit. Rybáře při tomto najetí na člun zranil. Ten utrpěl rozsáhlé krevní výrony,“ uvedla jihočeská policie.

To znamená, že agresor na člunu se rozhodl prostě ublížit jinému člověku. A je úplně jedno, zdali byl obviněný střízlivý, anebo opilý. Podobná věc se na českých lokalitách, které jsou oproti těm zahraničím opravdu „stísněné“, nemohou opakovat. Jaké je tedy řešení?

Soud by v tomto případě měl postupovat velmi tvrdě a udělit exemplární trest jako v případě silničních pirátů, kteří cíleně chtěli ublížit jiným řidičům. Pokud soudce obviněného odsoudí, pak by rozhodně měl vyslovit nejvyšší možný trest, aby to bylo jasné varování pro všechny ostatní šílence, kteří by měli podobné úmysly…

Text: Viktor Krus (šéfredaktor InRybar.cz), ilustrační foto: InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

4 KOMENTÁŘE

  1. Jak může opilej řídit člun s motorem a kýlem? Na hnevkovicich není říční policie? Taky bych takovýmu napálil trest v maximální možné výši a tučné odškodné pro pána kterého málem ty tupci blbí zabili + náhradu škody za jeho plavidlo. Měl by dostat i zákaz řízení, evidentně není pro takový,, nelidi“problém sednout ožralí za volant auta a ohrožovat úmyslně ostatní a ještě se tomu smát. Přál bych mu aby mu někdo pořádně rozflakal držku, oni by ho tyhle tupost možná presli

    • Já bych ho pozval na ryby,do pytle vod brambor a potopit,vytáhnouta zase potopit.Opakovat celou podzímní noc.Při každým vytažení by se musel hodně smát.Vrah!

  2. S atentáty ať už na rybáře nebo na Fica samozřejmě nesouhlasím. Ale pachatel by měl být potrestán spravedlivě, nikoli exemplárně, nejsme ve středověku,

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -