DomůNovinkyNejdelší zdolávání v historii? Rybář zdolával rybu 32 hodin, pak se utrhla

Nejdelší zdolávání v historii? Rybář zdolával rybu 32 hodin, pak se utrhla

- Reklama -

Některé souboje s rybami se mohou protáhnout na dlouhou dobu. I při sladkovodním rybaření na našich vodách se může zdolávání přehoupnout přes hodinu času. Pravý extrém ale zažívají rybáři na moři. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Dechberoucí souboj s obrovským marlínem připomněl magazín Sportfishingmag.com. Ten se vrátil do roku 1999. Právě v dubnu tohoto roku se na Bahamách konal rybářský závod Billfish Championship. A právě během tohoto rybářského klání dostal rybář Tommy Resha z Briminghamu životní záběr.

 

Marlín mohl mít až 800 kilo!

V 11:30 dopoledne na jeho prut zabral obrovský marlín. A hned od začátku bylo jasné, že tohle je nefalšovaný král tamních hlubin. Když rybáři na lodi poprvé tuto rybu spatřili odhadovali její váhu na 540 až 815 kilogramů. Marlín byl prostě neuvěřitelně obrovský!

Pro představu: Když marlín proplouval pod rybářskou lodí, tak si rybáři všimni, že na jedné straně vyčuhoval jeho ostrý „meč“, a přitom na druhé straně ještě byl vidět ocas. Co je na tom zvláštní? Loď měla na šířku přes 4 metry!

VIDEO: Takto vypadá souboj s obrovským marlínem na moři při rybaření z lodi

Začalo tak úmorné zdolávání, které se začalo postupně protahovat na dlouhé hodiny. Kapitán Ron Riebe se snažil s lodí Abracadabra dělat maximum, přesto se nedařilo obrovského marlína dostat na palubu.

 

Rybářovi nesměl nikdo pomáhat

Proč rybářovi se zdolávání nikdo nepomáhal? Odpověď je jednoduchá: kdyby se prutu dotkl kdokoliv jiný, okamžitě by tento případný úlovek byl diskvalifikován. A to rybář nechtěl, protože cena za největšího marlína na Bahamách byla tehdy 500 000 dolarů.

Rybář se tak pokusil gigantickou rybu dostat na palubu sám. Posádka ho krmila a dávala mu pití. Zároveň rybáře chladila mokrými ručníky, aby se na žhavém slunci za bílého dne nespálil na uhel. Situace dokonce byla tak drastická, že rybář vykonával potřebu přímo do křesla, ve kterém seděl na lodi.

Rybáři za tu dobu zdolávání za marlínem najezdili přes 40 kilometrů, ale ani tak se nepovedlo rybu dostat. Po neuvěřitelných 32 hodinách a 40 minutách rybář padl vysílením. Při posledním pokusu o zdolání mořského giganta utáhl naviják. A když se ho snažili dostat k lodi, tak navazovací materiál praskl.

Byl konec! Rybář byl totálně vyčerpaný a když se snažil z křesla vstát, tak to nešlo. Zároveň ruce měl zkroucené křečemi z totálně brutálního souboje s obrovskou rybou. I když rybář tohoto marlína nedokázal zdolat, přesto se zapsal do historie – tohle byl totiž jeden z nejdelších zaznamenaných rybářských soubojů v historii.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -