DomůNovinkyNenažraný sumec: rybáři ukázali na videu sumce, který jim sežral krmení

Nenažraný sumec: rybáři ukázali na videu sumce, který jim sežral krmení

- Reklama -

Svět pod vodou je plný překvapení! Když někteří rybáři umístí podvodní kameru k rybímu krmení, pak se nestačí divit. Na záběrech lze totiž častokrát vidět takové situace, které by leckdo nečekal.

Rybáři z populárního kanálu Underfishing na YouTube zveřejnili další fascinující video, které natočili na krmném místě. Na podvodních záběrech lze totiž vidět nenasytného sumce, který požírá krmení pro kapry. Video zaznamenalo poměrně velký úspěch, protože k dnešnímu dni má přes 140 000 zhlédnutí.

 

Sumec žral boilies pro kapry

V dnešní moderní rybářské době je velmi populární boilies. Jedná se jak o nástrahu, na kterou se chytají kaprovité ryby, tak ale i o návnadu. Ta má jediný cíl – přilákat kaprovité ryby blíže k nástraze, čímž se zvyšuje šance na záběr od ryby.

Jenže! Jelikož se v dnešní době boilies vyrábí i z živočišných surovin, tak tyto kuličky často sežerou i sumci. Některým rybářům se tak už poštěstilo, že nástrahu pro kaprovité ryby sebral nějaký slušný sumec.

To, že boilies sumcům opravdu chutná, dokazuje i video rybářů ze zmíněného kanálu Underfishing. Právě na něm je jasně viditelné, jak sumec s velkou chutí požírá kuličky boilies na krmném místě. Rybářům se opravdu nádherně povedlo zaznamenat, jak kuličky mizí ve velké tlamě vousatého predátora.

Na videu si tak milovníci mohou prohlédnout, jak se sumec pod vodní hladinou chová. Tohle jsou hodně cenné informace. Celé video pak skončí tím, že sumec sebere i kuličky nastražené pod háčkem. Závěr videu tak patří úspěšnému rybářovi, který se s vousatým predátorem vyfotil. Parádní práce!

 

Sumec se málem zadusil nutrií

Sumci jsou opravdu schopni sežrat snad „cokoliv“, co plave ve vodě. Ostatně rybářské legendy jsou plné příhod, kdy měl sumec sežrat labuť, kachnu nebo snad i psa. Ono to ale nemusí být daleko od pravdy! Například čeští sumcaři natočili unikátní video, ve kterém je vidět sumce, který spolknul nutrii.

Čeští rybáři se vydali do Francie, kde na jedné z tamních lokalit našli na hladině „sněhově bílý objekt“. Když se dostali blíže, tak zjistili, že je to velký sumec s nafouknutým břichem. Dravec totiž sežral velkou nutrii, kterou se málem zadusil.

Rybáři totiž zjistili, že nafouknutý sumec byl stále živý. Velkému dravci se tak rozhodli pomoci – mrtvou nutrii uvázali za lano, a postupně nebohou kořist vytáhli ze sumcova chřtánu. Díky tomu tak vousatému dravci zachránili život, protože ho vypustili na svobodu.

Zdroj: Underfishing, ilustrační foto: Martin Mráz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -