DomůNovinkyNová rybářská hvězda? 12letý chlapec ulovil 3metrového jesetera, zdolával ho 50 minut

Nová rybářská hvězda? 12letý chlapec ulovil 3metrového jesetera, zdolával ho 50 minut

- Reklama -

Někteří rybáři se prostě narodí s darem „od boha“. Tak jako 12letý Tyler Grimshaw z amerického Utahu. Právě tomu se povedlo zdolat 3metrového bílého jesetera, kterému chyběl jen kousek do rekordu.

Foto: Joe Weisner

O fantastickém úlovku psal magazín ftw.usatoday.com. Mladý rybář Tyler Grimshaw se vydal s jeho otcem Lancem do Idahu. Právě tímto státem protéká nádherná řeka Snake River (Hadí řeka). Rybáři mají životní štěstí v tom, že dobře znají tamního rybáře Joea Weisnera, který na Snake River pracuje jako rybářský průvodce. Takže tamní proudy moc dobře zná.

 

Setkání s monstrem: Životní vycházka k vodě

I když je Tylerovi teprve 12 let, rozhodně to není žádný rybářský začátečník. Tento mladý rybář má na kontě už asi 100 jeseterů. A nyní chtěl přidat další úlovky. Proto se setkali s rybářským průvodcem, který je zavedl na slibný úsek řeky. Netrvalo dlouho a mladý rybář ulovil prvního jesetera, který měřil cosi přes dva metry délky.

Po krátkém odpočinku zkusil Tyler zase rybářské štěstí, kdy nahodil nástrahu do vody. A pak přišel skutečně nezapomenutelný zážitek. 12letému rybářovi na háček skočil obrovský jeseter! Tyler s obrovskou rybou bojoval neuvěřitelných 50 minut, než se mu podařilo jesetera přitáhnout k lodi.

Nezapomenutelnými chvílemi bylo například to, jak velký jeseter při zdolávání skákal do vzduchu. Respekt si pak mladý lovec zaslouží i za to, že při zdolávání obrovské ryby se nechtěl střídat, nechtěl pomoci.

Nakonec se podařilo mladému rybářovi jesetera dostat ke břehu do slabšího proudu. Kolik ryba měřila? Gigantický jeseter měl neskutečných 302 centimetrů! Mladého rybáře mohlo jen trochu mrzet, že mu do pokoření rekordu chyběl pouhý centimetr délky.

 

Snake River: Dlouhá tepna na západě USA

Hadí řeka (Snake River) teče na západě Spojených států Amerických, kde pramení ve slavném Yellowstonském národním parku. Právě odtud následně protéká státy Wyoming, Idaho, Oregon a Washington, kde se nakonec vlévá do řeky Columbia. Délky Hadí řeky činí neuvěřitelných 1674 kilometrů, plocha povodí je potom přes 279 000 kilometrů čtverečních.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Viděl sem dokument jak ten rybolov probíhá.Ty jesetery vyhledají nabusenyma echolotama a pak jim nástrahu hodí přímo před tlamu.Chytaji to tam zavodne jak u nás cejny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -