skingbranding-banner

Magická červená: Tohle funguje na okouny a štiky! Proč používat rotační třpytky s červeným chmýřím?


Červená barva patří k TOP zbarvením při lovu na přívlač. Nástrahy, které jsou „vybaveny“ červenou barvou, mívají ve velké oblibě okouni a štiky. Zejména pak okouni reagují na červené zbarvení až agresivně. A toho by měli rybáři jednoznačně využít! Na rybářském trhu je nespočet nástrah, které jsou zbarvené červenou barvou. A najdeme mezi nimi i takové nástrahy, na které se jakoby zapomnělo. O jakých nástrahách mluvíme? Například o rotačních třpytkách s červeným chmýřím na trojháčku…

Rotační třpytka s červeným chmýřím na trojháčku patří k legendárním nástrahám. V minulých letech patřila tato umělá nástraha k naprostým rybářským hitům. A ono se není čemu divit! Například okouni, štiky, ale například i velcí pstruzi reagovali na tyto nástrahy naprosto spolehlivě a tvrdě na ně útočili. Rozdíl mezi počtem záběrů na rotační třpytku bez chmýří a s chmýřím byl opravdu citelný.

Na první pohled se jedná o nenápadný detail, ale ono červené chmýří na trojháčku rotační třpytky hraje opravdu zásadní roli. Je zapotřebí si uvědomit, že dravé ryby – především pak zmínění okouni – se při lovu velice spoléhají na zrak. A pokud si vybavíme to, jak to vypadá pod vodní hladinou – převládají tmavé odstíny – pak působí červená barva jako magnet.

Příklad z praxe: Lovíme někde na rozlehlé mělčině, kde je spousta vodní vegetace. Pod vodní hladinou tak převládá zelená, trochu i hnědá barva. Ideální místo pro štiky, které s tímto prostředím krásně splynou! A teď si představte, že do tohoto prostředí nahodíte rotační třpytku, která má na trojháčku červené chmýří. Nápadnější věc tamní štiky (a další dravci) prostě neviděli. Okamžitě si jí všimnou! Tohle může být rozhodující „detail“, který přinutí dravce ke sledování nástrahy, a k následnému útoku.

S nástupem nových a nových umělých nástrah ustoupily do pozadí nejen samotné rotační třpytky, ale právě i modely s červeným chmýřím na trojháčku. Důkazem může být i to, že dneska ne každá firma tento typ rotaček vyrábí. Poptávka prostě poklesla, na tyto rotačky se pozapomnělo. Ale to je chyba! Proč nepoužívat nástrahu, která nabízí tolik TOP vlastností?

Tak předně: Rotační třpytky jsou prostě samy o sobě geniálními nástrahami, které milují především okouni. My osobně se každoročně přesvědčujeme o tom, že „pruhovaní banditi“ třpytky milují, a pořád na ně bez nejmenšího ostychu útočí. Ovšem, v našich krabičkách najdete i rotačky právě s rudým chmýřím. Je to prostě luxusní nástraha, která funguje…

 

Rotační třpytky Savage Gear s červeným chmýřím

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Podle našeho skromného názoru jsou tyto rotační třpytky jedny z nejlepších na rybářském trhu. Proč? Zaprvé: Tyto rotační třpytky mají geniální, ale opravdu geniální tvar rotačního lístku. Všimněte si, jak je rotační lístek třpytek Savage Gear nádherně oválný a hlavně rozměrný. To znamená, že ve vodním prostředí vytváří silné vibrace, kterých si všimne každý dravec! Opravdu! Tvar rotačního lístku hraje zásadní roli! A tenhle je skutečně TOP…

Další velké plus: Rotační třpytky Savage Gear jsou dostupné v nádherných zbarveních, které jdou ve vodním prostředí luxusně vidět. Naším hlavním favoritem je klasická stříbrná třpytka s chmýřím, ale také ty stříbrné třpytky s červenými doplňky bez chmýří. Tyto modely jsou opravdu obzvlášť povedené a skvěle fungují při lovu okounů, štik a bolenů.

Ano, tyto rotační třpytky Savage Gear jako jedny z mála nabízejí i varianty s rudým chmýřím. Opakujeme: Podle nás by takového třpytky neměly v rybářově krabičce chybět. Tyto třpytky kolikrát opravdu výrazně lépe fungují a rozdíl v záběrech (porovnání třpytky bez chmýří a s chmýřím) je někdy i několikanásobný. Dejte na nás!

Jak s těmito rotačkami chytat? Pokud se vydáváme na okouny nebo štiky, pak s těmito třpytkami nejčastěji lovíme v blízkosti potopených překážek – u padlých stromů, u zatopených pařezů, u zatopených hran, jam a starých řečišť, u mostních pilířů, u mol, u velkých kamenů, u zatopených základů bývalých staveb, u zatopené vodní vegetace, u přítoků, při západu a východu slunce na mělčinách.

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Jak úspěšně chytat na rotační třpytku?

Při lovu okounů a štik na rotační třpytky taháme tyto nástrahy spíše pomalejším tempem. Není úplně vhodné tah nástrahy přerušovat pauzami, je dobrý stálý a pravidelný chod. Pomalejší tempo je velice dobré zejména při lovu okounů.

Jestli máme spadeno na boleny, pak je vhodné nástrahu tahat rychle. Nebojte se opravdu zrychlit, boleni tohle milují. Máme tajný tip! Najděte hejna rybiček, které najdete podle kroužků na hladině. A do blízkosti těchto hejn házejte rotační třpytku. Nebudete tomu věřit, ale funguje to! Dopad třpytky totiž připomíná vyskočení oukleje nad hladinu a tento zvuk boleny láká. Ti nebudou od hejn drobných rybiček daleko.

Lov dravců na rotační třpytku je opravdu nádhernou záležitostí. Je jen škoda, že rybáři kolikrát dávají přednost jiným nástrahám. Je to škoda hlavně pro ně, protože rotačky fakt suprově chytají.

Ilustrační foto: PARYS

Nové články v rubrice

Kouzlo medových nástrah: Jaké slaďoučké nástrahy na kapry jsou nejlepší na začátek sezóny?

admin | přečteno: 114x | 3.03.2021 | Žádné komentáře

Sladké nástrahy na kapry patří dlouhodobě k těm nejvíce populárním na …

Gigantický rybářský e-shop spustil prodej super levných nástrah na kapry! Co nabízí?

admin | přečteno: 3865x | 2.03.2021 | Žádné komentáře

Rybářský e-shop Chyť a pusť patří k největším rybářský e-shopům v Česku …

Poslední balení TOP českého boilies s obrovskou slevou! Zásoby dlouho nevydrží

admin | přečteno: 2948x | 1.03.2021 | Žádné komentáře

Rybáři pozor! Na rybářském e-shopu PARYS jsou stále k dostání zlevněná …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.