Domů Novinky AKTUÁLNĚ: Konec zneužití povolenek? Rybáři z Moravy přistoupili k ráznému kroku!

AKTUÁLNĚ: Konec zneužití povolenek? Rybáři z Moravy přistoupili k ráznému kroku!

- Reklama -

Rybáři z Moravskoslezského územního svazu informovali rybářskou veřejnost o tom, že tamní výbor rozhodl o zrušení vydávání bezplatných povolenek. Co k tomu vedení severomoravských a slezských rybářů vedlo? Vedení tohoto územního svazu chce zabránit možnému zneužívání těchto bezplatných povolenek! Kromě toho výbor Moravskoslezského územního svazu rozhodl i o vytvoření pracovní komise pro tamní rybářskou stráž. Jejím cílem bude změnit systém fungování severomoravských a slezských porybných. Určené komisi k vytvoření tohoto návrhu výrazně napomůžou i data z aplikace pro rybářskou stráž, která od letošního roku v Moravskoslezském územním svazu funguje…

Konec možnému zneužívání! Výbor Moravskoslezského územního svazu vystavil stopku vydávání bezplatných povolenek. Rozhodlo o tom vedení severomoravských a slezských rybářů. „Na zasedání výboru územního svazu bylo rozhodnuto, že s platností od 1. 1. 2021 se nebudou z důvodů možné manipulace s bezplatnými povolenkami tyto typy povolenek již tisknout a ani jednotlivým místním organizacím přidělovat.“

CENOVÉ ŠÍLENSTVÍ: Super levné dělené pruty na kapry za pár korun! Špičková kvalita!

Členové, kteří dostávali bezplatné povolenky, ale nemusí smutnit. Moravskoslezský územní svaz vymyslel jiné řešení. „Ti, kteří mají v místní organizaci nárok na bezplatnou povolenku (dle stanoveného klíče rozdělení) o nic nepřijdou, neboť každá místní organizace dostane začátkem příštího roku finanční dotaci ve výši odpovídající celkovému počtu dříve vydaných povolenek. Takže, pokud si ti, co mají nárok na bezplatnou povolenku, tuto povolenku odeberou, tak dostanou povolenku s ceninou, kde bude uvedena skutečná cena povolenky, ale nemusí za tuto povolenku nic platit,“ vysvětluje vedení moravskoslezských rybářů.

Pro vedení daného územního svazu neplatí pořekadlo „o kázání vody a pití vína“. Tato novinka se totiž týká i vedení Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko. „S tímto opatřením zároveň končí přidělování bezplatných povolenek členům výboru územního svazu a členům územní dozorčí komise,“ uvedli moravskoslezští rybáři.

 

Změny v rybářské stráži? Nová komise už pracuje!

Vedení moravskoslezských rybářů kromě toho informovalo i o tom, že nově zřízená pracovní komise pro rybářskou stráž už začala naplno pracovat. V této komisi sedí například ostřílený člen rybářské stráže, který je severomoravským rybářům dobře známý.

„Hlavní náplní této komise bude zpracovat návrh reorganizace činnosti jak profesionální, tak i dobrovolné rybářské stráže s cílem zvýšení podpory aktivním členům rybářské stráže. Komise funguje ve složení: Petr Machala (předseda komise) a Ing. Kamil Drobek, Bc. Jan Hloušek, Ing. Pavel Haas a Tomáš Nitka (členové komise),“ vysvětluje vedení Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko.

Velkou výhodou této komise je, že se může při navrhované reorganizaci opírat o tvrdá data z terénu. Právě Moravskoslezský územní svaz začal využívat mobilní aplikaci pro rybářskou stráž, díky které má velmi podrobná data.

CENOVÉ ŠÍLENSTVÍ: Super levné dělené pruty na kapry za pár korun! Špičková kvalita!

„Návrh reorganizace činnosti bude na základě výstupů z naší elektronické aplikace, kterou k dnešnímu dni využívá již téměř 200 členů rybářské stráže z 30 místních organizací. Předložený návrh reorganizace rybářské stráže bude následně předložen našemu výboru územního svazu k projednání a schválení,“ dodává vedení moravskoslezských rybářů.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

7 KOMENTÁŘE

  1. Jděte už do s těma o Moravě co chystají dělají vymýšlí nás to nezajímá. Ať chytají třeba ryby smetakem a pouští je.

  2. Povolenky zdarma se normalnich členu netykaji,stejně si je budou zdarma rozdavat mezi sebou,tak proč tim obtěžuji?!Jinak stale slyšim jenom nove zakazy,přikazy a podobně!!Kde se vytratila ta klasicka rybařina v klidu a pohodě,bez nějakych represi a zakazu? Ani už rybař nemuže u prutu usnout aniž by ho nebuzerovali! Než usneš,tak vytahni pruty z vody,jelikož při zaběru ryby nebudeš moci okamžitě reagovat!! Běžte s tim už do zadele!! Petruv zdar.K.B.vr.Čest.

  3. Jak může Nitka který si vykládá zákon a vyhlášku podle sebe a ještě tím dezinformuke řadové rybáře a Hloušek který u vody neví kolikrát ani kolik je 2+2 a v Přerově má strach jít kontrolovat indiánské rybáře naproti jatkám a raději buzeruje mladé sedět v nějaké komisi? Tohle už je opravdu na palici.

  4. Zadna organizace nevymysli tolik nesmyslu jako severni Morava(sem tam jizni Cechy). Nerozumim tomu,ze povolenku nedostanou zadarmo,ale jen za ni nemusi platit,protoze je tam nejaka znamka. To nema logiku. A zase tam figuruje aktivni pan Haas.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -