skingbranding-banner

AKTUÁLNĚ: Pořádný balík peněz! Rybáři z Moravy mají 9 500 000 korun na nákup nových revírů!


Na konci července proběhla územní konference severomoravských a slezských rybářů. A právě na této konferenci se delegáti dozvěděli o tom, že územní svaz je v zisku přes devět a půl miliónů korun. Jak s touto obrovskou částkou ale naložit? Rybáři se rozhodli, že drtivou většinu peněz převedou do Fondu rozvoje revírů, který slouží třeba k nákupu nových vodních ploch. Severomoravští a slezští rybáři tak mají připravený pořádný balík peněz!

„Ekonom Kamil Drobek seznámil delegáty s účetní uzávěrkou za rok 2019 a přednesl návrh na rozdělení zisku ve výši 9 526 000 korun tak, že do našeho Fondu rozvoje revírů se převede celkem 9 500 000 korun a do rezervního fondu pak zbytek ve výši 26 000 korun. Návrh byl delegáty přijat,“ napsali rybáři z Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko.

O Fondu rozvoje revírů magazín InRybar.cz psal už na začátku letošní sezóny, protože rybáři při koupí povolenky do něj přispěli částkou 200 korun. A mnozí se ptali, na co bude tento Fond rozvoje revírů vlastně sloužit. „Mezi hlavní priority patří nákup revírů pro společné hospodaření a jejich oprava a údržba,“ řekl letos v únoru magazínu InRybar.cz předseda severomoravských a slezských rybářů Pavel Kocián.

Nakládání s penězi z tohoto fondu řeší Status Fondu rozvoje revírů, který přesně specifikuje pravidla pro nakládání s těmito prostředky. Pohyby na účtu, kde jsou peníze pro tyto účely, pak jsou každoročně předkládány územní konferenci. „O rozdělování peněz rozhoduje podle platného Statutu Fondu rozvoje revírů výbor územního svazu,“ řekl v únoru předseda územního svazu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Neokoukané nástrahy na štiky! Na tohle štiky útočí jako šílené

„Drtivá většina rybářů tento nápad schvaluje a vítá. Hlavně ti, kterým na srdci leží budoucnost celostátního rybolovu za přiměřené peníze. Negativních reakcí jsme příliš nezaznamenali. Platí přímá úměra podle toho, jak se k té věci staví funkcionáři jednotlivých MO a jak to svým členům vysvětlují a zdůvodňují. Tam, kde je vedení MO vůči této aktivitě skeptické, tak tam jsou proti i někteří řadoví členové a naopak,“ vysvětloval předseda Kocián.

 

Ceny povolenek pro 2021 se na Severní Moravě nebude měnit

„Delegáti byli seznámeni s cenami povolenek na rok 2021, jejichž výše se proti roku 2020 nemění. Pouze se z důvodů úspory nákladů na tisk a distribuci ruší pro rok 2021 krátkodobé 2 denní a 14 denní povolenky a budou se vydávat pouze jednodenní, týdenní a měsíční,“ uvedli severomoravští a slezští rybáři.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Rybaření v nouzovém stavu: ČRS zatím doporučuje rybaření v katastru obce, kde má rybář bydliště!

admin | přečteno: 14242x | 27.02.2021 | 21 komentářů

Od pondělí 1. března 2021 budou na území České republiky …

VIDEO: Obrovský sumec albín si udělal z potopeného deštníku úkryt!

admin | přečteno: 8635x | 26.02.2021 | 1 komentář

Děláte to taky tak? Aby rybář pochopil chování dravých ryb …

Rybáři dostanou až 150 miliónů korun za škody po kormoránech! Netýká se svazových vod

admin | přečteno: 1519x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Velké vítězství si připsali rybáři, kteří dokázali na půdě Senátu …

Komentáře

  • 9.5milionu je obrovska castka?? Za to mnoho reviru nebude. Ale kdyz budou vybirat male louze okolo Ostravy,tak snad nejakou koupi. Krcman u Olomouce byla asi draha,tak ji nechali soukromnikum!!!

  • Krčmaň u Olomouce by byl nesmysl kupovat. Vždyť tam za pár roků nebude ani kapka vody. Již teď je to bahňák a s těžbou hned vedle zmizí veškerá voda. Na březích lze každý rok sledovat klesající trend. A za původní požadovanou cenu by to koupil jen blázen.

  • Tak doufám že se udělá i něco tady u nás: mohelnice Šumperk a okolí, je tu Mohelnice bagr samej zákaz pro rybáře a teď hrůza chaluhy nevytahnete ani cejna přes ně a vše okolo buď soukromé nebo bez ryb… Paráda chytání tady

  • A ted s kempem to za chvilku bude druhé Náklo. Bordel rachot hnus. Už teď samej kelímek a rozbité sklo .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.