DomůRybolovné technikySumcařinaJednoduchá výroba: Krmení na sumce, které smrdí jako mrtvá ryba! Extrémní zápach,...

Jednoduchá výroba: Krmení na sumce, které smrdí jako mrtvá ryba! Extrémní zápach, který sumci milují!

- Reklama -

Lov sumců obvykle probíhá tak, že rybář si vybere nejnadějnější lovné místo, na kterém čeká výskyt nějakého vousatého predátora. A pak na tenhle „rybářský flek“ nastraží rybu, popřípadě rousnice či pijavice. Poté je nutné čekat! Věděli jste ale, že sumce můžete přilákat tak, jak to například dělají kapraři, když jdou na kapry? Ano! Přilákat sumce na naše lovné místo není žádná věda! Stačí použít atraktivní krmení, které tihle vousatí predátoři milují. O jaké krmení jde? Je plné živočišných surovin, které věrně napodobují pach mrtvé ryby. Tedy kořisti, kterou sumci nikdy nenechají jen tak ležet…

Jen si to představte: Stojíte na břehu oblíbeného revíru a koukáte na padlý strom. Ano! Tady by sumec mohl být. Jde vidět, že se u padlého stromu zdržují rybky, což je prvním důležitým faktorem toho, že dravec nebude daleko. Protože tam, kde je kořist, je i predátor. Jenže! Podobných překážek je na dané vodě celá řada, takže může chvíli trvat, než se sumec objeví u té naší. Tedy, pokud ho nebudeme aktivně lákat. Jak? Co vyzkoušet masové krmení „nacucané“ krví?

Padlý strom, u kterého se drží hejna menších ryb. Sumci nebudou daleko!

Používání silně aromatického krmení má při lovu sumců velký smysl. Proč? Každý rybář moc dobře ví, že sumci mají špatný zrak, který například při lovu kořisti využívají jen minimálně. Jenže! Pokud mluvíme o čichu a chuti, tak tyhle vlastnosti mají sumci velmi vytříbené – dalo by se říci, že tyhle vlastnosti mají sumci jedny z nejlepších v rybí říši. I proto jsou tihle predátoři tak skvělými lovci za černočerné tmy, kdy kořist dokážou „vyčenichat“ jako policejní psi skryté drogy…

 

Jak to funguje?

O jakém krvavém krmení to vlastně mluvíme? Ne! Nejde o zbytky z jatek. Jde prostě o klasické pelety na sumce, které se v posledních letech staly neuvěřitelným hitem při lovu sumců. A ono se není čemu divit! Sumcové pelety totiž opravdu velmi účinně lákají sumce na lovné místo. A bacha! Ono nejde o to, aby rybář na pelety chytal. To ne! Jde prostě o to tímto krmením tyhle ryby dostat na naše lovné místo, na kterém prezentujeme naši nástrahu – nástražní rybu, rousnice, pijavice, anebo ty pelety na sumce.

Obrovské pelety na sumce Cat Fish Pellets, které obsahují třeba krev, zlákají nejednoho sumce k naší nástraze! 

V čem tkví největší výhody sumcových pelet? Jednoznačně ve složení! Pelety na sumce kolikrát obsahují neuvěřitelné množství živočišných surovin. Když se například podíváme na složení pelet na sumce Cat Fish Pellets, tak v nich najdeme tekutou játru, rybí protein, anebo také krev. Díky tomuto masovému „koktejlu“ tak pelety ve vodním prostředí vysílají neuvěřitelně silnou pachovou stopu. A právě na ni sumci velmi dobře reagují.

Geniální atraktor Predator Booster, který vydává takové pachy, jako uhynulá ryba! V momentě, kdy tohle sumec ucítí, tak neodolá. Past sklapla! 

Ale to není všechno! Vývoj krmení na sumce pádí neuvěřitelným způsobem dopředu, takže se speciálně do těchto pelet přidávají bakterie a kyseliny, které vydávají totožný zápach jako například mrtvá ryba. A to je naprosto famózní zbraň! Proč? Sumci mají odjakživa v sobě zakódováno, že tahle pachová stopa znamená velmi jednoduchou kořist. A proto na podobný pach ryby „s plnovousem“ spolehlivě reagují.

 

Jak jednoduše a rychle připravit krmení na sumce?

Příprava krmení na sumce je opravdu velmi jednoduchá a rychlá. Přece jen ale není dobré nic uspěchat! Jak to myslíme? Při přípravě sumcového krmení je dobré myslet na to, že je vhodné nechat působit všechny použité tekuté látky. Proč? Díky tomu se páchnoucí tekutiny do krmení mnohem lépe zažerou, takže krmení následně vydává odpudivý zápach mnohem delší dobu. Ten rozdíl je opravdu citelný. Pojďme se podívat na samotnou výrobu krmení.

Nejprve si do kbelíku přidáme požadované množství krmení. Bacha! I když jsou sumci opravdu velké ryby, není nutné to přehánět s krmením. A o to více to platí u sumcových pelet. Proč? Tyhle pelety na sumce se vyrábí v průměru 38 mm, takže i když jich na lovné místo hodíme malé množství, tak pelety tam zůstanou minimálně 24 hodin, protože je „neodnesou“ menší ryby. Takže luxus!

Sumcové pelety Cat Fish Pellets spolu s Predator Boosterem nám vytvoří neodolatelné krmení na sumce, které skvěle funguje…

Máme pelety na sumce v kbelíku. Nyní vezmeme tekutý atraktor Predator Booster, což je velmi atraktivní tekutina, která vysílá neuvěřitelně silný živočišný odér, který rovněž „simuluje mrtvou rybu“. Nyní danou tekutinu vezmeme a zalijeme jí naše pelety na sumce. Zase: Nepřehánějte to s množstvím! Predator Booster je extrémně koncentrovaný, takže jej stačí přidávat v malém množství.

Následně zalité pelety pořádně promícháme. A pak kbelík zavřeme. Teď je ideální nechat vše odležet alespoň na 30 minut, aby se tekutina pořádně zažrala do sumcových pelet. My osobně ale doporučujeme delší dobu odležení. A pokud třeba chytáme na řece, pak je dobré vše nechat hodinu odstát, aby pelety vydávaly silný zápach dlouhé hodiny i v proudné vodě.

Zalité pelety je dobré nechat odstát – alespoň 30 minut! Díky tomu se tekutina do pelet krásně zažere, takže ty budou smrdět podstatně delší dobu…

Máme hotovo! Ale ještě jeden tip: Samotné pelety mají průměr 38 mm, takže je „neodnesou“ menší ryby. Ale přesto! Je dobré, když se menší ryby okolo pelet motají, protože na lovném místě vznikají jak vibrační, tak pachové stopy, které sumce dříve nebo později přilákají. Funguje to na samém principu, jako když chytáte na splávek a na místo „sedne“ štika, protože u koule šrotu jsou desítky perlínů a plotic.

Co z toho plyne? Ideální je k namočeným peletám v boosteru přidat method mix. Právě method mix přiláká menší ryby – cejny, plotice, perlíny, tlouště, anebo i menší kapry. A i když se jich u pelet zjeví obrovské množství, tak nám to může být jedno, protože na místě leží tak velké pelety, že s nimi ryby nic neudělají. Tudíž počkají na sumce. Na tohle myslete!

 

Kdo láká, taky chytá!

Možná se tahle taktika nebude některým rybářům líbit, ovšem je to jednoduché – tam, kde je potrava, jsou i ryby. A to prostě platí i u dravců. Takže pokud se nám povede dostat na lovné místo jak menší ryby (s pomocí method mixu), tak zajímavou potravu imitující mrtvé ryby (zalité pelety), je šance na úlovek pěkného sumce mnohonásobně vyšší.

Obrovskou výhodou je, že takto obrovské pelety vám cejni, tloušti, plotice, perlíni nebo menší kapři nesežerou. Takže ty budou čekat přímo na sumce… 

Tohle krmení je vhodné jak při lovu na stojatých vodách, tak i řekách. Ideální je krmení na sumce házet poblíž naší nástrahy. Takže pokud například budeme s bójkou chytat poblíž padlého stromu, pak právě tady je vhodné naše krmení rozházet. Ale pamatujte na to: Fakt to není nutné přehánět s množstvím. Množství zvyšujeme až v tu chvíli, kdy sumci začnou brát. Pak je zapotřebí výrazně zvýšit krmnou dávku, protože tyhle ryby dokážou spotřebovat velké množství pelet.

Tak ať to bere!

Tým LK Baits

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Masové krmení nacucané krví? Co si pamatuji, tak chytání na krev bylo rybářským řádem zakázáno. A nebo se jedná pouze o náhražky jako v případě peperinu a toho slavného trusu??

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -