DomůNovinkyAKTUÁLNĚ: Za zastřeleného kormorána stát vyplatí 500 korun! Boj s kormoránem může začít...

AKTUÁLNĚ: Za zastřeleného kormorána stát vyplatí 500 korun! Boj s kormoránem může začít naplno!

- Reklama -

Na rybářském internetu koluje horká zpráva! Na základě nařízení vlády bylo rozhodnuto, že stát bude vyplácet 500 korun za zastřeleného kormorána. Toto je zásadní posun v problematice ochrany tuzemských revírů před tímto rybožravým predátorem, který na našich revírech působí obrovské škody. Na stranu rybářů se nyní postavil stát! Doufejme, že tato novinka přinese tolik potřebnou pomoc při boji s kormoránem, který má velice negativní dopady zejména na původní druhy ryb…

„Na základě usnesení vlády České republiky ze dne 24. října 2018 č. 684, kterým se mění nařízení vlády č. 30/2014 Sb., o stanovení závazných pravidel poskytování finančních příspěvků na hospodaření v lesích a na vybrané myslivecké činnosti, ve znění pozdějších předpisů, které nabývá na účinnosti od 1. 11. 2018 bude stát vyplácet zástřelné 500 korun za kormorána,“ píše se na webu Středočeského územního svazu.

ČTĚTE TAKÉ: Kormoráni a vydry sežrali ryby za 202 milionů korun

Právě toto usnesení je naprosto zásadní pro budoucí boj s kormoránem, který na našich revírech plundruje rybí populace. A to bohužel i původní druhy ryb, jejichž stavy jsou velice křehké, a které může tlak ze strany kormoránů nenávratně poškodit.

Například Rybářské sdružení v minulosti uvedlo, že v roce 2015 byly škody na rybách neuvěřitelných 117 milionů korun. Největším problémem byla pasivita státu, který rybářům přestal výrazněji (nejen) finančně pomáhat. Nyní ale dostali rybáři velkou „zbraň“, která jim může napomoci k motivaci myslivců ke spolupráci.

ROZHOVOR S RYBNÍKÁŘI: Škody na rybách jsou více jak 100 milionů korun! 

Zatím se neví, jak bude vyplácení za kormorány probíhat. Přesněji, systém vyplácení nebyl zveřejněn. „Postup vyplácení náhrad bude upřesněn v nejbližší době. Informace poskytneme všem MO ČRS a širokou rybářskou veřejnost budeme informovat na webu,“ stojí na webu Středočeského územního svazu.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -