Domů Novinky AKTUÁLNĚ: Zkomplikuje koronavirus prodej nových povolenek? Někteří rybáři budou mít zavřeno!

AKTUÁLNĚ: Zkomplikuje koronavirus prodej nových povolenek? Někteří rybáři budou mít zavřeno!

- Reklama -

Nová vládní opatření, která zpřísňují fungování života v České republice, se týkají i rybářů. Respektive, vládní opatření ovlivňují například i prodej nových povolenek na sezónu 2021. Tak to alespoň prezentují rybáři z Opavy. Jenže není třeba házet flintu do žita! Některé organizace přicházejí se způsoby, díky kterým si mohou rybáři obstarat nové povolenky i během přísných vládních opatření. Tak jako například právě místní organizace v Opavě, která bude chystat nové povolenky pro rybáře s pomocí bezhotovostního systému. Pak si je bude možné vyzvednout…

AKTUÁLNĚ: Ministerstvo zdravotnictví říká, že rybáři si povolenky vyměnit mohou

„Na základě vládního opatření musíme mít od 27. prosince zavřeno. Bude možno v sídle MO ČRS Opava od 28. prosince pouze vrátit povolenku. Prodej povolenek a platba členských příspěvků pouze elektronicky! Vyzvednutí elektronicky objednaných a zaplacených povolenek bude možné až po zmírnění vládních opatření,“ napsali opavští rybáři na sociálních sítích.

CENOVÉ ŠÍLENSTVÍ: Brutální sleva na TOP kaprové pruty! Ušetřete až 3000 korun!

Jak to například opavští rybáři vymysleli? Naprosto jednoduše! Rybáři mohou pro koupi nových povolenek a zaplacení členských příspěvků využít jednoduchý bezhotovostní systém. Stačí si jen stáhnout jeden formulář, který rybář vyplní a zašle na uvedenou adresu. Vzápětí mu přijde číslo účtu, na které bude zapotřebí poslat peníze. A pak už bude povolenka připravena k vyzvednutí…

 

Jak to vymysleli rybáři v Opavě? 

 • Soubor Povolenky 2021.xls si stáhněte a uložte do svého počítače (přejmenujte jej na Vaše příjmení).
 • Zakliknutím v zeleném poli si vyberete požadované položky.
 • Ve spodní části souboru vyplňte Vaše osobní údaje.
 • Uložte a odešlete soubor na mailovou adresu povolenkyopava@seznam.cz
 • Po kontrole Vaší objednávky Vám bude zasláno číslo účtu, na který zašlete platbu. Variabilní symbol platby bude číslo vaší členské legitimace.
 • Povolenka bude připravena k vyzvednutí v sídle MO po 10 kalendářních dnech od připsání platby na účet organizace.

 

Jiné organizace budou povolenky normálně prodávat 

Ohledně nových povolenek se ptal i jeden rybář na stránkách na facebooku Severočeského územního svazu. A rybáři mu odpověděli: „Zatím nejsou informace o žádných striktních omezeních, neměl by tak být za dodržení hygienických opatření žádný problém. Již i na jaře byly možnosti prodeje konzultovány v několika případech s hygienou. Bude záležet i na MO, které mohou řešit situaci rozdílně, ale již by se nemělo jako na jaře stávat, že některé MO nevydávaly povolenky vůbec. Možností odevzdání je celá řada, to i bezkontaktní formou, to netřeba řešit. Pokud obdržíme k problematice další vyjádření orgánů státní správy, budeme členskou základnu informovat.“

Některé místní organizace už teď na sociálních sítích prezentují, že nové povolenky budou vydávat i přesto, že platí nejpřísnější stupeň protiepidemických opatření. Rybáře akorát žádají, aby při koupi nových povolenek dodržovali rozestupy a měli na tvářích roušky.

CENOVÉ ŠÍLENSTVÍ: Brutální sleva na TOP kaprové pruty! Ušetřete až 3000 korun!

Připomínáme, že výše zveřejněný postup mají opavští rybáři. To, jak budou postupovat ostatní místní organizace, je rozdílné. Prosíme jen o jedno: Buďte prosím trpěliví a chovejte se k rybářům, kteří vydávají nové povolenky s respektem – oni za nová vládní opatření opravdu nemohou!

 

Česko aktuálně

Od neděle 27. prosince 2020 znovu platí nejpřísnější protiepidemická opatření. Česká republika je od tohoto data znovu v pátém stupni PES, což bude trvat nejméně do 10. ledna. Otevřeno mohou mít například prodejny potravin, drogerie a lékárny. Znova rovněž platí noční zákaz vycházení od 21. do 5. hodiny ranní.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

 1. A v čem je problém ? Potřebné peníze odešlu na určené bankovní konto rybářské organizace a po prokázání o zaplacení mě může dotyčná organizace poslat povolenkuk rybolovu poštou na dobírku.
  Bohužel jak jedno staré pořekadlo praví : Jaký národ , takový král.

 2. MO Karviná dnes vráceno u okénka, venku fronta jako blázen i v tom dešti. Zakoupená nová, zaplaceno kartou. Rouška na ústech a nosu jen jen já u okénka, venku ve frontě ani na druhé straně okénka nikdo. A šlo to. Příště když se chce….

 3. MO Karviná dnes vráceno u okénka, venku fronta jako blázen i v tom dešti. Zakoupená nová, zaplaceno kartou. Rouška na ústech a nosu jen jen já u okénka, venku ve frontě ani na druhé straně okénka nikdo. A šlo to. Prostě když se chce….

 4. ANO, výdejní místa jsou povolena… V čem je tedy problém?

  V tom, že je nutné striktně dodržovat přísná opatření z Usnesení vlády ČR č. 1376 ze dne 23. prosince 2020 a Rada ČRS jich hned 7 vyjmenovává jako klíčových

  K tomu Rada přidává svoji doporučující „metodiku“, takže ve finále by to mělo vypadat tak, že se bude hradit bezhotovostně, odevzávat a vydávat okénkem a kolem čekajících aby běhali dva „policajti“ hlídající rozestupy, roušky a za to všechno budou plně zodpovědní statutáři. Děkuju pěkně za tuhle zodpovědnost.

  My už jsme si na jaře nechali vytvořit online platební kalkulačku generující platební QR kód na základě vybraných voleb. Samotný výdej pak proběhl okénkem během maximálně jedné minuty. Někteří členové to ocenili a i pochválili.
  Ale ne každá organizace má možnosti zajistit výdej podle regulí nařízených vládou ať už jde o lidskou sílu, nebo o vyhovující prostor.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -