DomůNovinkyChorvatští rybáři vytáhli z hloubky záhadné zařízení! Přístroj patřil americkému námořnictvu!

Chorvatští rybáři vytáhli z hloubky záhadné zařízení! Přístroj patřil americkému námořnictvu!

- Reklama -

Chorvatští rybáři u ostrova Mljet vytáhli neobvyklý předmět. Šlo o velkou, oranžovou kostku, která vážila asi 100 kilogramů. Když se s neobvyklým „úlovkem“ pochlubil kapitán rybářské lodi na internetu, ozvalo se mu americké námořnictvo. Američané po rybářích chtěli, aby jim zařízení vydali. Kapitán souhlasil, ale s podmínkou, že jim námořnictvo uhradí škody na rybářské síti. O události informoval web armadninoviny.cz

Chorvatští rybáři oranžovou kostku vylovili z hloubky 140 metrů. A neobvyklý předmět vzbudil na rybářské lodi rozruch. Už jen proto, že jim těžký „úlovek“ poškodil rybářskou síť. Kostka měla oranžové zbarvení, vážila asi 100 kilo, a ze spodní části jí visela na řetězu kotva. Navíc, na boku kostky rybáři uviděli štítek společnosti DHL. Podle vše předmět do Chorvatska přicestoval do Záhřebu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkový vlasec na kapry za pár korun! 1200 metrů za 199 korun!

Kapitán rybářské lodi se s neobvyklým předmětem „pochlubil“ na internetu. Zanedlouho se mu vysílačkou ozvala výzkumná loď amerického námořnictva s tím, že po něm chtějí přístroj zpátky. Kapitán souhlasil, ale Američanům řekl, že chce zaplatit škody na síti. Výši škody kapitán odhadl na téměř 70 tisíc korun. Američané řekli, že velitel má u sebe dolary, které rybářům za přístroj dají.

VIDEO: Vážení čtenáři, litujeme, ale video v tomto článku bylo původní autorem smazáno…

I když přístroj patřil americkému námořnictvu, tak to neznamená, že byl z válečné lodě. Naopak! Podle webu armadninoviny.cz tento přístroj patřil lodi, která spadá pod Velitelství pro námořní přepravu MSC. A právě MSC má na starosti provoz přepravních, nemocničních nebo pomocných lodí, které má americké námořnictvo k dispozici. Vesměs na těchto lodích nejsou vojáci, ale civilisté.

Přesto! Přístroj zřejmě pocházel z plavidla, které patří k speciálním výzkumným plavidlům. Co toto plavidlo dělalo v chorvatských vodách? Podle vyjádření mluvčího Velitelství pro námořní přepravu MSC v Evropě loď prováděla oceánografický průzkum koordinovaný s chorvatskými úřady. Podle mluvčího vylovené zařízení pomáhá při přesném umisťování sonarů, které pomáhají mapovat dno. Následně chorvatské ministerstvo obrany vyjádření amerického námořnictva potvrdilo.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkový vlasec na kapry za pár korun! 1200 metrů za 199 korun!

Proč Američané zkoumají dno u Chorvatska? Spekuluje se o tom, že tento výzkum má pomoci získat znalosti o charakteru dna v oblasti. Proč? Protože ve Středozemním moři (Jaderské moře v Chorvatsku je spojené s tím Středozemním) se zvyšuje aktivita ruských ponorek. Právě Rusové v této oblasti používají ponorky Varšavjanka, které patří k těm nejtišším na světě. Některá média tak spekulují o tom, že Američané se učí hledat cizí ponorky v této oblasti.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -