skingbranding-banner

Co se stalo na Moravě? Územní svaz okamžitě rozvázal pracovní poměr s jednatelem! Proč?


Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko s okamžitou platností rozvázal pracovní poměr s dlouholetým jednatelem. Proč k tomu došlo? Vedení severomoravského územního svazu uvádí, že je to v souvislosti s probíhající audity investičních a stavebních prací na rybníku Pašůvka v Horní Suché. Právě na tomto rybníku má vzniknout rybochovné zařízení, kde územní svaz chce produkovat rybí násady do jeho revírů. To, k čemu přesně došlo, územní svaz nespecifikoval…

Na webu Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko se píše:

V návaznosti na probíhající audity investičních a stavebních prací na rybníku Pašůvka v Horní Suché, vyžádané výborem územního svazu a předsedou ÚS pro Severní Moravu a Slezsko Ing. Pavlem Kociánem, byly zastaveny postupy prací.

Tento rybník byl zakoupen v druhé polovině minulého roku se záměrem vybudování rybochovného zařízení, které má sloužit k produkci násadových ryb do našich rybářských revírů.

V souvislosti s probíhajícími audity byl rozvázán s okamžitou platností pracovní poměr se stávajícím jednatelem našeho územního svazu.

Zároveň oznamujeme, že s platností od 19. března 2020 zastává uvedenou pozici jednatele Ing. Rostislav Trybuček, a to na dobu určitou (1 rok). Během tohoto období bude připraveno výběrové řízení na pozici jednatele územního svazu.

 

Co vznikne na rybníku Pašůvka? 

O záměrech Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko psal na podzim loňského roku Karvinský deník. Tehdy noviny rybník Pašůvka popsaly jako louku s bujnou zelení. Jenže! Právě tuto lokalitu si územní svaz vybral pro vybudování nového rybochovného zařízení, kde rybáři budou produkovat rybí násadu do severomoravských revírů.

„Rybník Pašůvka byl teprve před nedávnem zapsán do katastru nemovitostí, a to na základě kupní smlouvy mezi místní organizací Havířov a Územním svazem Ostrava. Záměrem územního svazu je rybník několika postupnými kroky zrekonstruovat. Jeho stav je k hospodaření neuspokojivý. Proto byla odsouhlasena několikastupňová investice,“ řekl předseda Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko Pavel Kocián.

„Rybník plánujeme v budoucnu primárně k produkci násad do svěřených revírů. Samotné hospodaření (několikaleté) pak ukáže vhodný druh násad. Chtěli bychom se však orientovat na nedostatkové druhy ryb, například reofilní (ostroretka, parma), popř. dravce (candát, štika),“ dodal severomoravský předseda.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Česko jako kaprařská velmoc? Nedaleko Pardubic vzniká gigantická linka na rybářské nástrahy

admin | přečteno: 1329x | 20.01.2021 | Žádné komentáře

Zase se potvrzuje, že rčení o zlatých českých ručičkách má …

Rybáři pozor! Chytání non-stop na populární svazovce neplatí! V pravidlech je nepřesnost

admin | přečteno: 1777x | 20.01.2021 | 1 komentář

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko nedávno zveřejnil dodatek …

VIDEO: Pokuta 500 000 pro Bohumila Kunu? Známý rybář musel vysvětlovat na úřadech!

admin | přečteno: 2292x | 20.01.2021 | 7 komentářů

Není to tak dávno, co Bohumil Kuna vydal video, ve …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.