skingbranding-banner

ČRS potvrzuje: Na Orlíku se uskuteční „milionové“ kaprařské závody! Zatím se neví, na jakém úseku


Vedení Českého rybářského svazu v aktuální zprávě ze zasedání Rady potvrdilo, že v letošním roce se uskuteční na Orlické přehradě kaprařské závody World Carp Masters. Tyto závody jsou zajímavé také proto, že vítěz si odnese více jak 1 milion korun (45 000 liber). Závody se na Orlíku uskuteční v první půlce září 2018.  

Na webu Rady ČRS se píše: „Rada se vrátila k závodu v lovu kaprů World Carp Masters 2018 na údolní nádrži Orlík v termínu 7. až 15. září 2018. Členům Rady ČRS byly předloženy propozice závodu a dohoda o spolupráci pořadatele závodu a ČRS, doplněná podle požadavků, vznesených na lednovém zasedání Rady. Rada potém vyslovila s uzavřením uvedené dohody souhlas. O lokalizaci závodních úseků budou rybáři včas informováni.“

Ze zveřejněných informací je patrných několik věci. Termín je tedy známý – závody se uskuteční v první půlce září. Neznámá je ale zatím přesná lokalita na přehradě Orlík, na které budou tyto velké kaprařské závody probíhat. Rybáři si musí počkat.

Týmy, které budou na Orlíku závodit, budou dvoučlenné. Na oficiálních stránkách závodu Wolrd Carp Masters, který se uskuteční na Orlíku, se píše, že o vítězovi rozhodnou 4 nejtěžší ryby. Startovné pro jeden dvoučlenný tým pak činí 1250 liber, což je podle aktuálního kurzu něco okolo 35 000 korun. K startovnému pak ale ještě připadají další poplatky. Registrace týmů jsou již spuštěny, rybáři se tak mohou registrovat.

Bezesporu půjde o jednu z největších rybářských akcí na území České republiky. A řada příznivců lovu kaprů se na tyto závody skutečně těší. Jenže! Pořádání těchto závodů ale provází i kritika. První věc, která rybářům vadí, je možné omezení jejich rybářských plánů ve velmi atraktivní části rybářské sezóny. Některým rybářům se nelíbí ani to, že organizátoři za nájem zaplatí 300 tisíc korun, a za povolenky dalších 200 tisíc korun. Podle kritiků je to málo.

ČTĚTE TAKÉ: “Orlík bude příští rok úplně vypuštěný!” bojí se lidé. Přehradu čeká rekonstrukce

ČRS na kritiku odpovědělo: „Uspořádání závodu přinese ve prospěch zarybnění tohoto revíru nad stanovený zarybňovací plán částku nejméně 500 tisíc korun (300 tisíc od pořadatele WCM a minimálně 200 tisíc korun za prodej povolenek závodníkům). To představuje více než 10% ročních nákladů na zarybnění tohoto revíru.“

A co vy? Těšíte se na chystané závody na Orlíku?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Rybáři bojují: Bude možné na Slezské Hartě bivakovat? Vedení rybářů má řešení!

admin | přečteno: 1404x | 8.03.2021 | 1 komentář

Slezská Harta už několik měsíců budí mezi rybáři vášně. Proč? …

Stovky zadržených povolenek: Rybáři nezapisují ulovené ryby nebo nedodržují denní dobu lovu

admin | přečteno: 5670x | 8.03.2021 | 11 komentářů

Některé územní svazy zveřejnily data za rok 2020, která se …

VIDEO: Brutální útok metrové štiky! Rybář všechno vidí na sonaru! Bavilo by vás to?

admin | přečteno: 6213x | 5.03.2021 | 4 komentářů

Dnešní rybařina je plná technologií, které tento koníček posunuly o …

Komentáře

  • Dobrý den. Má už někdo představu kde se budou rybářské závody konat? Máme ten termín rezervovanou chatu ve Štědroníně, tak by bylo docela nepříjemné, kdyby u vody nebylo místo a bylo by tam stovky lidí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.