DomůRybářské radyRybářská legislativaŽIVOT PORYBNÉHO: Zákaz bivakování perfektně funguje! Měl by platit na všech revírech?

ŽIVOT PORYBNÉHO: Zákaz bivakování perfektně funguje! Měl by platit na všech revírech?

- Reklama -

Slovo redakce na úvod: Tento seriál publikuje na InRybar.cz člen rybářské stráže. Jedná se tak o „přímá svědectví“, která prožívá při kontrolách u našich revírů. Tento seriál publikujeme především proto, abychom poukázali na to, že ne vždy je u našich vod všechno v pořádku. Doufáme, že tento seriál napomůže ke změně. Výměnou za zveřejněné texty jsme danému pisateli přislíbili naprostou anonymitu.

Problematiku zákazu bivakování jsem v tomto seriálu Život porybného už jednou řešil. Ale jelikož máme za sebou další sezónu, dovolte mi několik „čerstvých“ postřehů. Na revíru, kterej kontroluju, platil druhým rokem zákaz bivakování. A po týto době jsem si všiml několika zásadních změn.

 

Červenec 2015

Náš revír patří se svou rozlohou docela k výzamnejm revírům. Jelikož se jedná o docela velkou plochu, každoročně se tady sjíždí „celá republika“. Není se čemu divit! Na revír se „vleze“ hodně lidí, jsou tady oblíbený kempy (hodně rybářů je v karavanech), navíc v něm plavou krásný ryby. A jelikož máme před sebou prázdniny, můžeme očekávat hotovej nával nažhavenejch rybářů. Jenže!

S tímto návalem přichází i docela dost velká šance na to, že budeme mít u vody hodně práce. K nejčastějším prohřeškům proti rybářskejm pravidlům patří chytání v noci, ale také vyvážení, anebo přisvojování si většího množství ryb, než „zákon káže“. Proto se logicky počet kontrol z naší strany zvýší. Dalšími velmi častými prohřešky jsou porušování zákazů vjezdů, anebo rušení nočního klidu. To už ale řešíme spolu s policisty.

Nevím, co se stalo, a co bylo jinak. Ale tohle léto je to hotovej masakr. Břehy revíru jsou nacpaný k prasknutí. Rybáři jsou všude. U vody jsme s kolegy teď velmi často. To by ani tak nevadilo, ale člověka štve neuvěřitelnej „čurbes“. Co tím myslím? To, co už jsem zmínil výše: Rybáři neustále porušují zákazy vjezdů, na lovnejch místech a „parkovištích“ nechávají haldy odpadků, ruší noční klid. A tohle se prostě s rybářským životem ale vůbec neslučuje!!!

Docela dlouho jsem se zastával rybářů, že oni za binec u vody mohou jen zčásti, a že velkým dílem přispívají i rekreanti. Ale pak mě zamrzela jedna věc: Na našem revírů je jeden několika kilometrovej zarosltej a bahnitej břeh, kde se „koupači“ vůbec nevyskytují. A právě tady jsme nacházeli hotový hory „bordelu“ (slovy to nejde popsat, připomínalo to skládku). Pytle s odpadky byly pověšený na stromech nebo byly přímo poházený po břehu. O nechutnejch „polích“ výkalů ani nebudu mluvit. Nechutný!

Pro pochopení: V době kontroly měli bivakující rybáři na místě docela pořádek. A když ne, po výzvě vše okamžitě uklidili. Ten kardinální problém byl ale v tom, že rybáři binec u vody nechávali v ten moment, kdy se sbalili a odjeli. A odpadky nechali na místě. Strašně rád bych pochopil „myšlenkovej“ pochod takovýho prasete. Já tomu totiž nerozumím! Pokud si k vodě dovezu nějaký věci, tak přece vše potom i odvezu. Může mi to někdo vysvětlit?

Proto jsme přistoupili k radikálnímu řešení. Povolenku od každýho bivakujícího rybáře, kterýho jsme kontrolovali, jsme si ofotili. A varovali jsme jej, že v případě, že po nich zůstane u vody binec, tak při příští docházce jim bez milosti papíry sebereme. Upřímně, nevím, jestli tohle je v „rámci pravidel“, ale ta situace byla natolik zoufalá, že jsme přistupovali i k takovejm řešením. Výsledek? Ti rybáři, kteří věděli, že se k vodě za čas ještě vrátí, vše pochopili. Ovšem hodně „přespolních“, kteří na náš revír jezdili jen zřídkakdy, na tyhle pravidla nepřistoupili. A u vody stejně pytle s odpadky nechávali…

 

Odnesli to všichni

Léto je pryč, listí na stromech žloutne. Ten „turistickej“ ruch už konečně zase ustál. Ze břehů pracovníci technickejch služeb uklízí pytle s odpadky. Je to neuvěřitelná spousta vleček! Výsledný účet? Náklady na úklid jdou údajně do desetitisíců. A to přestává obce, který na březích revírů stojí, bavit. Naštvaní jsou i místní! Někteří rybáři byli prej tak drzí, že parkovali na soukromejch pozemcích. Vše musela řešit policie. Podzimní zasedání zastupitelstev „příbřežních“ obcí tak byly hodně „horký“.

V průběhu několika týdnů až měsíců jsme jako rybáři tamní organizace informováni o tom, že v několika obecních vyhláškách se objeví informace, že na pozemcích obcí (drtivá většina břehu) bude zakázáno táboření (bivakování i spaní pod širákem). Rybáři mohou přečkávat noci pouze v tábořištích a kempech. Navíc, příjezdový cesty k vodě a odstavný „parkoviště“ budou s pomocí zábran uzavřený. Těch radikálních změn bylo opravdu hodně. A nebylo se čemu divit, lidi prostě už byli naštvaní. A pro jistotu se o zákazu bivakování bude psát i v rybářskejch pravidlech.

 

Květen 2016

Jedna z nejlepších částí rybářský sezóny je tady! K vodě se sjíždí hodně rybářů, kteří si chtěj zachytat nádherný kapry. Jenže! Hodně z nich pochází zdaleka, takže chtěj u vody bivakovat. Ale to nový pravidla neumožňují. Přesto opravdu hodně rybářů se rozhodne nový pravidla nerespekovat.

Procházíme promoklým lesem. Po úzké lesní cestičce míříme k vodě. A hned na prvním místě narazíme na bivak. „Dobrej den, rybářská stráž. Předložte prosím doklady k lovu,“ říkáme rybářům. Ti nám předávají všechny potřebné doklady.

„Pánové, jen upozorníme, že na tomto revíru se nesmí mimo povolenou dobu lovu bivakovat. Takže v rozmezí od půlnoci do čtvrté hodiny ranní není možné, abyste tady byli,“ říkáme s kolegou rybářům. Ti protáhnou obličeje a snaží se nás ukecat, abychom je tady nechali přečkat několik nocí. Po zkušenostech z minulých let jsme ale nekompromisní a sdělujeme jim, že se po půlnoci přijdeme na toto místo podívat. Pokud tu budou, přivoláme policii. A policisté se s tím nemažou – pokuty jdou do tisíců…

První měsíc v „ostré“ části sezóny se hodně rybářů rozhodlo, že nebude daná pravidla dodržovat. Asi žili v domnění, že porybné ukecají, anebo že se to nebude řešit. Ovšem velmi rychle se v rybářských kruzích rozkřiklo, že v tomto ohledu nejsou možné žádné „diskuze“, a že tento zákaz striktně platí. Výsledkem tak bylo to, že od vody skutečně bivaky ubyly a rybáři se soustředili do kempů a tábořišť, kde bivakovat mohli.

 

Červenec 2017

O rok později. Další sezónu byly „střety“ s bivakujícími rybáři fakt ojedinělý. Občas jsme narazili na neznalýho rybáře, kterej přijel z daleka, a kterej o zdejších poměrech neměl ani potuchy. Takovýho rybáře jsme odkázali do nedalekýho tábořiště nebo kempu. Většina to pochopila, a buďto revír opustila úplně, anebo se přesunula do „povolenejch“ míst.

Neuvěřitelný je, že stačily dva roky, aby se příroda v nejvíce poškozenejch místech dala úplně do pořádku. Zdevastovaný úseky, na kterejch pobřežní vegetace doslova trpěla, se zotavila. I lesy „zhustily“. Nikdy mě nenapadlo to vyfotit, ale kdybych přiložil vedle sebe fotografie z července 2015 a z července 2017, tak ten rozdíl je markantní a okamžitě rozpoznatelný na první pohled. Je to fakt šílený, jakým způsobem se „umíme“ chovat k našim revírům.

Po těchto dvou sezónách se uvažuje, že se zákaz bivakování v některejch směrech trochu zmírní. Ovšem proti jsou především obce, které si pochvalují pořádek na březích a minimum stížností od místních. Navíc, rybáři se naučili jezdit do kempů a tábořišť. A když chtěj chytat na jiným místě, jen naloží věci do půjčený loďky a jsou tam. Vypadá to, že si na tohle pravidlo prostě zvykli. Takže šance, že dojde ke zrušení zákazu, je asi minimální…

 

Suma sumáru: Začarovaný kruh, za který si mohou rybáři sami

Jak už jsem psal výše: Ten rozdíl je naprosto markantní. Od vody opravdu zmizely haldy nepořádku, policisté mají mnohem méně práce s neposednými rybáři-řidiči, všude je klid. A to je asi to, co všichni chtěli. Jenže pořád se nemůžu zbavit divné „pachuti“.

Znova: Nepořádek zmizel. Jenže přestali jezdit rybáři. A ten propad je fakt citelnej! Je tohle teda ten cíl? Přeci revíry jsou tady pro rybáře. Ale jak to udělat, když si rybáři nevážej toho bohatství a naprosto odporným způsobem jej ničí? Nemyslete si, že jsem nadšenej z toho, že rybáři k nám přestali jezdit. Rozhodně nemám radost, že se přestěhovali především na soukromé vody. A ještě méně jsem nadšenej z toho, že se všichni hodili do jednoho pytle! Ale jak to udělat?

Pořád nedokážu pochopit jednu věc: Proč na soukromejch vodách rybáři nedělají nepořádek? Proč mají ze správců dostatečný respekt? Je to tím, že za lov na soukromácích chtě nechtě zaplatí více? Takže následné vykázání více „bolí“? Nebo čím to je? A proč na svazových vodách k takovému „vandalismu“ dochází? Nejde mi to do hlavy.

Co si o tomhle začarovaným kruhu myslíte vy? Budu rád za slušnou diskuzi!

Rybářskej Šerif

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

33 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den , bohužel je to problém jsem jedem s rybářu který chytá a zase pouští ryby zpět, od vody si odnesu tak 3-4 kapry za rok ,ale začal jsem taky jezdit na soukromé rybníky , jsem jako každý pracující makám celý týden najezdím stovky kilometru a mám pár víkendů v roce volných a jeden jediný týden v roce dovolené kdy si mužu s manželkou dohromady sednout k vodě pod bivak a v klidu odpočívat a chytat ,problém je v tom že každou chvilku máte kontrolu s řečma tady nesmíte bivakovat ,tady nesmíte mit auto , tady nesmíte mít pořád něco ,dokonce se mí stalo že mě rybářská stráž přišla vyhazovat abych odjel že někomu z jejich známích sedím na místě a bivakuji tam ,věřte v tu chvíly jsem hodně musel držet svoje nervy na uzdě abych někomu neublížil , a proto i když je po nás vždy čisto když odjíždíme od vody a neděláme nepořádek tak se raději seberu zaplatím si soukromák protože tak mě nikdo nevyhazuje a nevyhrožuje a hlvně neotravuje ,chodím si odpočinout k vodě a vypnout mozek a ne abych pořád poslouchal nějaké řeči a vymýšlení blbostí některých porybných , neházím je všechny do jednoho pytle mám porybné kamarády co jezdí semnou ale abych řekl pravdu nerad podporujii soukromé rybníky , ale pokud si chci u té vody odpočinout raději si zaplatím .

  • Ja jsem slyšel teorii že lidstvo nepochází z této planety která byla podložena několika fakty. Poslední z faktů byl že lidstvo se k naší planetě chová jako virus že ji postupně ničí. Ja jezdím na ryby jen kvůli naší nádherné přírodě a krásným zážitkům a vždy me neskutečně naštve když přijedu na nový revír a všude je bordel. O velikonocích jsme z veselsky piskovny odvezly dve auta odpadků a to byl začátek sezóny. Myslím si že jediný způsob jak řešit tento problém je ten že slušní rybáři budou uklizet po těch dobytcich a pokud slušný rybář uvidí nejakeho dobytka tak učiní opatření aby si dotyčný za své špatné chovani zaplatil

 2. Částečně s tím souhlasím a částečně ne. V naší MO je hodně revírů, kde jsem nikdy nikoho bivakovat neviděl a ten bordel u vody je tam i tak. Naproti tomu byl 3 roky povolen lov nonstop jen na jednom revíru a žádný nepořádek nebyl, vše je jen a jen o lidech a vztahu k přírodě. Řešení které by vyhovovalo všem a všude se asi nikdy nenajde. Holt někteří dokáží udělat u vody neskutečný bordel i po pár hodinách a na to doplácí slušní rybáři. Osobně jsem u vody nikdy nic nenechal a sbírám po sobě i vajgly. Pak tam přijdu o pár dní později, na stromě igelitka plná rybářských obalů, v trávě smotané kusy vlasců a tak bych mohl pokračovat donekonečna. Jediné možné řešení by snad bylo, že v případě bivakování zajít na místní MO, nahlásit kdo, kdy a kde bude bivakovat. Ale tohle řešení taky není žádná spása (snad jen v případě že by RS přišla na kontrolu na začátku a na konci bivakování). Jinak by se mohlo stát, že skončím s několikadenním rybařením, za pár dní se tam nahromadí bordel od jiných rybářů a vše se hodí na slušného rybáře, který poctivě vše nahlásil, uklidil a odjel.

  • MYslím si, že nějaký registr bivakování na vybraných revírech by mohl klidně fungovat…. A jak píšeš, na začátku a hlavně na konci bivakování by přišla RS a vše zkontrolovala… Ideálně Profesionální RS. Taky si myslím, že by to nedalo moc administrativní práce, kdyby se chtělo…

 3. Jsem kaprař a zakazovani bivakovani je pro me a tento druh lovu zcela likvidacni. Chapu proc se toto deje, lide jsou skutecne prasata a nelze se divit ze to obce prestava bavit. Bohuzel jak uvadi autor clanku, vsichni jsou hozeni do stejneho pytle a ze by nekdo prisel s nejakym genialnim napadem jak to udelat jinak se jen tak nedockame. Nejsilenejsi na tom celem je to, ze ti rybari kteri prestanou nekam jezdit zacnou jezdit jiam a nemyslim si ze jsou to soukrome reviry. Takze se na jinych revirech zacne zvedat tlak, bordel atd a je jen otazkou casu az se to zacne zakazovat po cele republice. Pak uz nam nezbyva nic jineho nez kaprodromy a nebo cizina. Muj osobni nazor je ten, ze je treba kompletne prepracovat RR. Znam spoustu kapraru – srdcaru a jsem si jisty tim, ze po nich nezustane u vody ani vicko do piva.
  Dekuji autorovi clanku a dle meho zazoru strizlivy pohled na vec a libi se mi ze nezastava jen striktni zakazy ale uvazuje nad tom ze se problemy samotnymi zakazy resit nedaji protoze to muzeme za par let rybolov zakazat totalne…

 4. Každý rok už od roku 1985 jezdím stále na stejné místo nemám dostatek financí abych mohl platit soukromí revír.Trávíme v době od 1.7.do 31.8.tak tři týdny až měsíc u vody.Musím napsat že když na místo dorazíme tak nejdříve dvě hodiny uklízíme dřív než se začneme vybalovat.Uděláme si pořádek na břehu tak čtyřicet metrů na každou stranu pokud není místo v tomto rozmezí obsazeno.Poté se vybalíme připravíme výbavu a dáme odpočinek chytat začínáme až druhý den.Musím říct že po celou dobu si udržujeme kolem sebe velice precizní pořádek průběžně přijíždějí známí pobudou a když se za daří tak odvezou pytel s odpadky když ne tak co tři dny jezdíme na nákup tak si je odvezeme sami.Za tu dobu co u vody v kuse strávíme vidíme hodně nepravostí nejhorší jsou rybáři kteří přijedou na jeden den nebo noc poněvadž na revíru je 24 hodinovka.Ti kteří přijedou na jeden či dva dny nechají po sobě vážně nepořádek a mi máme zase co uklízet.Hodně také zanechávají ti kteří se přijedou vykoupat a opec či u grilovat buřta ještě si umyjí i auto nic je nezajímá ani když je na to upozorníte.Většinou kdo přijede na více dní či týden tak po sobě zanechá pořádek.Je to asi tak nejsem prase a tak si pod sebou nebudu dělat nepořádek.Ti co přijedou na den či dva se většinou jen pořádně ožerou a poté po sobě nechají lahve konzervy petky a je jim to jedno.Chytáme ve třech manželka syn a já a musím vám říct že je to o výchově syn by si nedovolil u vody hodit na zem ani papírek od bonbonu.Kontroly míváme docela často i třikrát do týdne a policie tak jednou za ten pobyt.Vždy jsme upozorňováni na pořádek a nejednou byli i pochváleni.Upozorněni na to že je zákaz vozidel k vodě to by jste se divili kolik jednodenních rybářů si dovolí sjet až k vodě do zátopového území.Hodně na místo jezdí víkendový Ukrajinci žijící v Německu a po nich taktéž zůstává pěkný binec ožerou se jak prasata a pak se dohadují s porybnými a dělají problémy.Při kontrole jsme zpravidla upozorněni že je zákaz bivakování a stanování ale asi z důvodu že máme pořádek a chováme se slušně tak jsme tolerováni jak porybnými tak i policií a musím za to být vděčný.Poněvadž mám plný invalidní důchod převážně nás živí manželka a tak je to jediná dovolená kterou si můžeme dovolit a musím říct že překrásná strávit až měsíc v klidu v přírodě u vody je prostě zážitek.Pokud by se nekompromisně začalo dodržovat zákaz bivakování tak by jsme si moc neužili na to abych dojížděl třeba několikrát týdně k vodě na to vážně nemám.Aby jsme nedělali nepořádek exkrementy tak máme chemický záchod a pokud se jede pro vodu nebo nákup tak se použije toaleta třeba na vlakovém nádraží.Naše rodina když po té době opouští místo tak sklidí i sebemenší věc která by se kde naskytla a až na stopy po stanu v trávě po nás nezůstane vůbec nic.V roce 2017 jsme po příjezdu na místo museli odklidit i čtyři pneumatiky někdo si tam zřejmě přezouval či co a velký starý rezavý gril.Tímto článkem sem se chtěl zastat rybářů kteří jezdí na více dní a bivakují u vody. Za ten měsíc se jich vystřídá docela dost je to docela frekventované místo a po těch kteří jsou déle jak tři dny se mi ještě nestalo že by zůstal nepořádek.To je můj názor nikomu ho nevnucuji ale je to tak vidím to rok co rok.Když jsme začali jezdit v roce 1985 tak jsme u vody byli téměř sami nikdo moc nejezdil a když jednou v noci po 24 hodině nám vedle stanu zastavila policejní dodávka a z ni vyskákali zakuklení policisté se psi málem sem se posral strachy a už tenkrát jsme byli tolerování, od té doby se doba změnila a u vody se teď volná místa těžko hledají aspoň zatím.Za bivakování jsem vděčný a vážím si toho že mohu u vody být a nechápu ty co ničí přírodu a zanechají u vody nepořádek..

  • Zdravim,ahoj všichni slušni rybáři a srdcaři tohoto sportu.
   Krásně napsany článek a co víc,konečně zmínka i o tom že ten zákaz bivakovani sice nese nějake ovoce ale i mizí rybáři z revíru. A to je opravdu špatně. Už sem to psal jednou a napíšu to znova. Přiznam že nevím jak na tom svaz je finančne,ale,já osobně si raděj zaplatim za noc na svazovce např 100 korun za bivak porybnymu kterej to může vybírat a zároveň kontrolovat od nepořádku až po vše ostatní a můze chodit defakto denně protože za vybrany peníze co by obec měla by mohl být slušně zaplacenej a zbylo by i obci,jsou to jednoduchy počty když vidím kolik času a nocí dokažem strávit u vody a kolik míst je na revírech na bivaki. A upřimně jak i pán správně napsal,fotí si povolenky a i místo jak vypada a neni problem hříšníka dostihnout,vše jde když se chce,fotka dokladů se da poslat jeho organizaci a ta dotyčnymu na tomto zaklade neda na dalši rok povolenku. A víte proč to píšu a raděj si připlatim ? Protože by konečně t slušní bivakáři měli držet při sobě a vytlačit tímto způsobem všechny ty prasata od vody a jednou se zas snad dočkame ze si budem moct zadarmo spát u vody a v klidu odpočívat na samote u rozbřesku. A budu platit klidne i dál a třeba začnou obce víc spolupracovat s rybařema,slušnýma,a třeba se dočkame i toho že by nám v těch zákazech povolili vjezd na základě povolenky na nějaky zbudovany jednoduchy parkoviště. Myslím že vše jde když se to promysli s dobrým úmyslem a ne namastit si kapsu. Miluju rybaření,miluju spaní u vody v bivaku na místě kde chytam -ne v KEMPU. A za tohle kouzlo by jsme měli všichni bojovat !!! Je na čase. Petrův zdar všem tichým bláznům 👍✌.

 5. To mám ohromnou radost, já na vozíčku miluji závory. Z 9 míst už mám 3 🙁 Na 6 už se nedostanu kuli závorám.

 6. Je to už opravdu šílené,co si naši mocipáni dovolují.To už skoro vypadá,že nám zakáží i ten rybolov.A nejhorší je,že se k tomu propujčují i někteří členové rybářské stráže.Chovají se tak aby Vám to co nejvíce zprotivili a mohli ukázat svojí moc.Vzorem jim slouží naší poslanci,kteří toho už dokázali hodně.např.Zákaz kouření,zákaz topení ,EET,zajíštˇovací příkazy,zákaz tomboly,zákaz žárovek,zákaz vysavačů,zákaz skoro všeho,a ještě mají odvahu tomu říkat demokracie. Proč já vůl cinkal těma kličema.

  • Drahy pane. Asi zijete na jine planete, protoze takto muze mluvit pouze clovek, kteremu je vsechno fuk. Vy asi zboznujete bordel u vody, rev a jinou „holomajznu“. Na rozdil od Vas ja miluju klid, ticho, poradek a krasu pobytu, kdy si to vsechno muzu vychutnat a pri tom si chytit nejakou tu rybu. Clovece zpamatujte se a zamyslete se nad tim co tady placate za nesmysly. Nicmene Vam preju hodne pohodovych dnu u vody.
   Alois Burda

 7. Bohužel s hovady všeho druhu se setkáváme v celé lidské společnosti. Pro upřesnění uvedu pár příkladů:
  1. Lidé kradou, to ale neznamená že všichni.
  2. I politici kradou, ale všichni ?
  3. Lidé jezdí opilí v autě, ale všichni?
  4. Jsou známy případy, že se někdo nejenom vymočí, ale i vydělá do vody.
  Jaké přijmout opatření?
  Asi by nebylo moc dobré zakázat ježdění autem, protože někdo jezdí ožralý.
  Nebo zakázat koupání, protože se někdo vy….re do vody.
  Možná by se mohly zlodějům sekat ruce jako ve středověku.
  Stejné je to s bivakováním. Možná by bylo lepší řešení odebrat nejen povolenku, ale i členskou legitimaci. Nebo napsat do členského průkazu „Hovado – nepřítel přírody“.
  Je to jen o zamyšlení jak situaci řešit, s jasnými celonárodními pravidly. Řešení se najde jistě mnoho, je to i o diskuzi. Plošné zákazy nejsou ideální řešení!!!
  U vody člověk zažije mnoho zajímavých situací. Když jsem pouštěl kapra 93cm vypadalo to, že sousední rybář pro něj bude skákat – pro mě je to spíš úsměvné, ale i smutné. To je ale z jiného soudku.
  Petrův zdar.

 8. Je to napsáno tak nespisovnou češtinou, že se mi nechtělo pokračovat ve čtení.
  Čtenář z Moravského Slovácka.

  • Jsi prudič, nebo chceš jen zlehčit vážný problém. Nikdo tě nenutí, abys něco četl a tvoje soukromé problémy nikoho možná ani nezajímají.

 9. Je to krásné na revíru Vlíněves-BARABA je také bivak zakázaný aod té doby věřte nevěřte všude podél břehu stavební runy,staré pneu ,lednice,sočástky z aut a jiný ruzný bordel.To snad je lepší po nějakém praseti sebrat pár prázdných plastových lahví.

 10. Článek je klasickým příkladem toho, jak se to dělat nemá. Je obrovskou chybou vedení ČRS, že není schopno zjednat na revírech pořádek, a to jednak z důvodů vlastní neschopnosti, jednak z důvodu nedostatku financí na podporu rybářské stráže. Zakázat rybářům bivaky zejména na revírech, kde je dovolen 24 hodinový rybolov, je v rozporu se zdravým rozumem. ČRS má revíry od toho, aby umožnil rybářům rybolov za přijatelných podmínek a je povinen tyto revíry ohlídat před tzv. „bordeláři“. A kdo se o to má postarat ? Vámi všemi volení funkcionáři.

 11. Dřív byly všude koše a dělala se občas brigáda, koše se vyvezli uklidilo kolem vody a bylo čisto. Dnes se brigáda nedělá a zaplatí se to. Kam jdou ty peníze nemají být také na ten úklid?
  Proč to platí obce když každý rybář na to přispívá když platí brigády a nedělá je. Já jezdím k vodě která je u hlavní silnice a to by jste koukali když tam nejsou rybáři co tak dělají kamioňáci co si potřebují odskočit. Když tam je rybář tak si to nedovolí a teď po zimě to bude hrůza.

 12. Vazeni.

  Vedeni CRS asi nezije v case IT technologii. Proc? Protoze nejsou schopni zavest jednoduchy system databaze, kde by byla evidence rybaru. Bylo by to fajn, protoze by stacilo toho, kdo porusil RR a to I v pripade bordelu u vody, cervene oznacit a vsichni, kdo vydavaji povolenky by mu rekli sorry, ale mas dva roky distanc a kdyz to porusis jeste jednou, tak budes z RS vyhozen.
  Myslim si, ze takto jednoduchy system by zabral a v souvislosti s poradnym flastrem by si ostatni dali bacha, tedy samozrejme by to asi neplatilo pro ty zbohatliky, pro ktere ztrata peti ci deseti tisicu je jako pro nas obycejne rybare, kdyz nahodne ztratim korunu.
  Mnoho z vas, kteri to budete cist rekne to ci ono, ale jde mi jen a jen o to, abych si mohl v klidu odpocinout a zarybarit v cistem prostredi prirody a v bivaku treba i vice dnu.
  Reknete, jak se spojit a jak dat nasi vrchnosti na CRS vedet, ze je zapotrebi v tom neco delat nebo jim je to vsechno jedno?

  Alois Burda
  [email protected]

 13. Tam kde je bivak zakázaný, tam nepojedu.Pokud se zakáže celoplošně, nemusím chytat vůbec.Žiji městský uspěchaný život a pokud už mám volno potřebuji vypadnout ven.Ročně mě těch pár volných dní stojí tolik, že si těch pět ryb co odnesu, mohu koupit a ještě mi zbude na rodinou dovolenou.Jezdím k vodě hlavně kvůli odpočinku a balení věcí s čelovkou a následná cesta v noci domů mě bavit nebude. Pokud si někdo myslí že zákaz bivakování řeší bordel u vody je blázen a brát mu to nebudu.V bivaku většinou najdeme kapraře že?Nabízí se tedy otázka, kolik se u vody povaluje prázdných obalů od koulí a kolik od červů či šrotu?Každý at si odpoví sám. Všude je prase, znám lidi co si neuklidí doma nebo v autě, proč by to tedy dělali u vody . Všem slušným rybářům přeji pohodovou sezonu 2018.

 14. Ahoj všichni slušní rybáři.
  Chodím na ryby nějakých 55 let. Nemyslím si že zákaz bivakování něco spraví. Je to jen alibizmus státních orgánů. Jsou lidi bordeláři a jsou lidi, kteří kolem sebe mají rádi čisto a přírody si váží. . Leta se věnuji tarmpování a nikdy jsem neviděl trampa odhodit v přírodě jakýkoli bordel . Spousta z nich jsou i rybáři, neboť mají vztah k přírodě. Je mi smutno, když jdu třeba na prameny Vltavy a kolem značené cesty vidím obaly od tatranek, pet lahve , a všelijaké podpůrné tabletky pro vyšší výkon, rádoby běžkařů a nebo cyklistů , kteří se sem přijedou předvádět jednou za deset let. je mi nablití :-).To by žádný tramp a nebo slušný rybář nikdy neudělal. Pokud dokážu odnést plnou pet lahev 10 km do lesa , tak prázdou snad dokážu odnést zpátky k autu a nebo do nejbližší civilizace , kde jsou ze zákona popelnice a kontejnery na odpad !! A pokud na to nemám síly , tak tam nelezu !!!! Myslíte že je správné zakázat všem lidem v republice na prameny Vltavy chodit? Je strašně jednoduché pro státní orgány celoplošný zákaz čehokoli. Ale příroda je vlastnictví nás všech !!! Ta nepatří ani Kalouskovi, ani Zemanovi, ani rybářskému svazu, ale nám všem . S rybářskou stráží mám já osobně dobré zkušenosti. Stalo se mi několikrát, i při tom bivakování že v noci mi přišla kontrola. Vždy si sebou beru pytel na odpadky – (dá se koupit v každém marketu a drogerii), a veškerý vyprodukovaný odpad v něm odvezu do SVÉ popelnice. Když stráž viděla že s odpadky u mne není problém, obešlo se vždy vše v pohodě. Věřím že takových je nás víc. Alespoň já neznám nikoho z okruhu mých kamarádů, kdo by dělal na břehu bordel , který si po sobě při odjezdu po sobě neuklidí. Bohužel jak je v tomto „STÁTĚ“ zvykem potrestáme i ty slušné, a budeme bez starostí 🙂 Vyberema alespoň od těch bivakářů nějakou tu korunu do státního rozpočtu , který jsme my a naši kamarádi vytunelovali. Každá kačka dobrá !!!! To jste vážně tak neschopni najít a potestat ty správné viníky. Asi ano jak je v téhle republice zvykem. Lump má jako vždy navrch !!! A odneseme to za něj my všichni 🙁 . Znám revíry kam chodí rybařit pomocníci našeho hospodářství z různých států Evropy. Berou podměrečné ryby v jakémkoli množství, dení doba lovu a doba hájení jim nic neříká, neboť u nich doma žádná není. Takovouhle partičku si vaše rybářská stráž ani netroufne zkontrolovat. Je jednoduší napařit pokutu a nebo sebrat papíry slušnému člověku, který u vody přespal, aniž by jakýmkoli způsobem poškodil přírodu. Tamtěm ve většině případů není ani co sebrat že?
  Tak co s tím ČRS hodlá udělat ?

 15. Ještě jedna maličkost.
  Která moudrá hlava přišla na to, že bordel u vody dělají jenom ti co tam bivakují. Schopný blb dokáže u vody udělat bordel i přes den za hodinu !!!!

 16. Vite ja si rad zarybarim v klidu a v cistote. Primo me sere, kdyz prijdu k vode a misto toho abych nahazoval pruty, tak hodinu uklizim po nejakych pitomcich. Ja osobne bych videl moznost ve slozeni kauce, klidne I deset tisic a v pripade, ze najde porybny bordel, tak proste kauce bude vyuzita k provedeni uklidu a takzvane pa pa debile. Proc musim trpet za kreteny, ktery si nevazej nikoho a niceho. Myslim si, ze ta kauce by se, v pripade poruseni pravidel, rovnala cene uklidu. Popremyslejte o tom. Urcite by to pomohlo a skutecni rybari by to zrejme uvitali samozrejme vcetne me.

  Alois Burda
  Jablonec

 17. Dobrý den. Musím reagovat. Pane porybný PROČ NEZVEŘJNÍTE SVOJE JMÉNO ?????????? Když si za něčím stojím tak nevidím důvod nezveřejnit své jméno. Píšete zákaz bivakování HM také píšete že seto zlepšilo. Ale nevím co to tam melete za nesmysli. Myslel jste si že to dělají rekreanti ale dělají to rybáři. Šel jste rozbahněným terénem kde se nikdo nekoupe jen jsou tam rybáři proto to musí dělat rybáři. Ale vysvětlete mi jednu věc jsem zastáncem bivakování bivakuji již hromadu let. ALE NIKDY JSEM NESTAVĚL BIVAK NA BAHNĚ. Tak co melete že to dělají rybáři co tam bivakují. Možná že to dělají rybáři ale né ty co bivakují. Já když přijedu bivakovat k vodě okamžitě si dám pytel. A to nejsem sám znám mnoho rybářů co to dělá. Pomalu každý bivakující rybář to dělá. Nedělají bordel rybáři co bivakují ale jen ty rybáři co si říkají rybáři a co jim prodáváte povolenky i když nemají lístek, Hlavně že máte peníze. Znám mnoho případů kdy vzali takzvaným rybářům ráno lístek a odpoledne měli nový. Když jsem se ptal porybného jak je to možné řekl mi že tady nejde o ryby ale o peníze. Tak co chcete. Po rybářích chcete každý rok více a víc peněz ale nic pro ně neděláte spíše jim to jenom znepříjemňujete.Opravdu nevím o co vám jde.

  • Přesně! Nějaký kdoví kdo si vymýšlí kraviny, aby tenhle bulvární server měl návštěvnost a prachy ž reklamy. Kdo ví jestli si to nevymýšlí sami.

 18. Dobrý den,rád bych stručně reagoval na tu vaší otázku proč na soukromáku není bordel a na svazovkách je. já osobně jezdím na ryby už cca35 let,jsem kaprař takže pro svuj koníček potřebuji bivak,jezdím jak na svazovky tak si i rad zajedu na soukromáček a ten rozdíl vidím vtom že pokud uděláte nebo budete dělat bordel na soukromáku tak vas ostatní rybáři okamžitě nahlási majiteli a ten už si s tím okamžitě poradí rázně a nekompromisně. Kdešto na svazovce poku vas někdo nahlásí tak než někdo přijde a zakročí proti tomu dobytku tak ten dotyčnej je už pryč a vy ho tam drzet nemužete do příjezdu někoho jako rs nebo policajtu pač vás okamžite ten dotyčny zažaluje za omezovaní osobní svobody. vto já vidím ten rozdíl,okamžitá reakce a řešení,jinak znám většinu kaprařu co jezdí na výkend ci týden i vice dní a každý z nich na usebe dva či tři pitle na odpad a když po řekněme tydnu odjedou tak pomalu nevíte ani otom ze by tam byli, spíše více bordelu odvaží po druhych než posobě,už i v cizine maji v nekterých kenpech česi zakaz. a revírech,ale je to jen a jen na nás samotných jak budeme reagovat.vše si lidi dělají sami.

 19. Kdo je ten porybný co píše tenhle článek? Jméno? Nějaký výmysly nějakýho zamindrákovanýho rybáře, kdo ví jestli porybnýho jsou skutečně objektivní článek. Má hlídat vody, ne otravovat. Mají se přiblížit těm soukromým vodám, jako je tomu na zahraničních vodách. Pokud vím na spoustě vod i kapraři dělají sami úklidy. Porybný umí akorát kecat kraviny a sám se vsadím se pro bordel neohne. Je mi z ČRS na blití, už aby se to rozpadlo a neměl monopol na naše krásné vody.

 20. S článkem souhlasím, i když je mi líto, že podmínky pro bivakování se razantně změnily na hodně revírech. Často jsem si kladl otázku ohledně bivakování, a nákladů pro obce za likvidaci odpadu. Jako jediné mě vždy napadlo pouze následující:

  1. Jsem jako rybář ochotem zaplatit v uvozovkách za nějakou paušální likvidaci odpadu a tím spojenou kontrolu a pracovní sílu. Tím myslím, že například na revíru jako je Dyje 5 by mohla fungovat například nějaká „nepořádková stráž“ (například jeden důchodce), která by byla zaplacená za denní činnost spočívající v objíždění revíru, kontrolu nepořádku, a v případě porušení by mohla PČR na udání této stráže dále pokutovat. Zmíněný paušální příspěvek, který by se mohl platil předem na obcích v jejich teritoriu, by mohl zahrnovat například na několika místech umístěný kontejner na odpadové pytle, který by se jednou za čas prostě vyvezl, a také nějaký ten plat pro tu zřízenou nepořádkovou stráž. Za vybrané peníze by také mohly tyto obce postavit několik kadibudek (protože ne každý, si do revíru vozí lopatku, a všechny výkaly zakope pod zem. Jednoduše by bylo pravidlo odpadu pro všechny. Tzn., jak pro jednodenního rybáře bez bivakování, pro týdenní pobyty s bivakem, nebo částka za celý rok. Jako další mě napadlo:

  2. Určitá registrace na obcích v teritoriu daného revíru. Tím chci říct, že by se předem vyplnil elektronicky formulář s uvedením data návštěvy revíru, kde potvrzení o jeho vyplnění by měl rybář u sebe. Dále by toto spočívalo v tom, že každý rybář své lovné místo před zahájením lovu vyfotí (mobil, nebo foťák má dnes každý), a při odjezdu toho místo po sobě zase vyfotí, a to ze čtyř stran. Do týdne po návratu z revíru by byl povinnen tyto fotografie, kde by byly uvedeny informace o pořízení (datum a čas) zaslat na tu obec. V případě nezaslání foto, nebo zjištění nepořádku, jak během kontroly, nebo po docházce, by ta obec měla rybáře předvolat k podání vysvětlení a dále spor řešit. Vše by samozřejmě chtělo dále pořešit.

  Závěrem chci říct, že existují určité prostředky, jak se nepořádku kolem vody zbavit a finančně tím nezatížit obce. Vše je jen o lidech a jejich přístupu. Nerad bych se časem dočkal toho, že nebude už vůbec kam jezdit pod bivak, který je v dobu lovu občas to jediný, co nás tam dokáže zachránit od počasí.

  A vy všechny prasata, co děláte u vody bordel se nad sebou zamyslete!!! Přírodu máme je jednu, a věřte, že Vám to vrátí!

  • krásně všichni diskutujete jak by to mělo u vody vypadat a jak se chovat ,ale to je asi tak všechno. Člověk kterej byl obdařen rozumem a měl přírodu chránit dělá vše proto aby ji zničil. A zaplať pámbů i sám sebe.

 21. Je to lehké i z mnoha míst nemyslím pouze v Česku.
  Zákaz auta zakaz stanu či bivaku samé zákazy a jak to u vody vypadá porušuje se vše a bordel jak sviňa. Naproti míst kde je možné mít jak auto za sebou (vyjádřeno pouze z praxe ne nutne ho tam mít stačí parkoviště) a hlavní věc jak každý řeší bordel tam tam hergot dejte odpadkové koše! Byl jsem jak uvádím na spoustu míst kde se smělo to co u nas je vše zakázané a ty mista byly čisté hovna nikde proč protože ti co se o to starají za par korun udělali kadibudky a vyřešeno. Tráva taky v pohodě. Tak o co jde v Česku? Vybírají částky za povolenky atd. A nakonec u vody samé nesmyslné hovadiny řeší. Chápu protože můžou změní se to až lide o tohle přestanou mít zájem a jim dojne krávy dojdou. Fakt jezdím k jezerum do zahraničí a je to nádherny odpočinek s rybolovem. Rád bych se dočkal toho že to jednou bude i u nás. Mimochodem u nás u vody jsem byl na pár hodin cca 5-6h z toho 3x mě přišli zkontrolovat. Cítil jsem se jako trestanec na vycházce…

 22. Je to jen a jen o lidech.Nic jiného.Někdo tady napsal,že jsou všichni rybáři hozeni do jednoho pytle a to je pravda.Bohužel je to také o tom kdo vlastní a kdo dostane povolenku na lov.Co v poslední době sleduji tak povolenku dostane každý a je jedno jaký vztah má k přírodě na tož k rybám.Jsou to převážně Ruská,Ukrajinská klientela která tady u nás ničí vše na co přijdou.Z rybama zachází jak s kusem hadru a míry neřeší.Rybářská stráž dělá,že nic nevidí jen aby byl klid a nedostaly přes držku.A můžu říct ,že po nich zůstane takovej bordel,že ani romové takovej bordel neudělaj za týden co oni za víkend.To je taky dost velkej problém a nikdo nic nedělá jen,aby dostaly peníze za povolenky tak prodaj každému.Potom se všichni rybáři diví,že nikde nejsou ryby a hlavně se ČRS chlubí kolik za loňský rok přibylo rybářů.
  Abych to schrnul problém je jak z některýma rybářema tak na straně rybářských svazů a rybářské stráže.Doufám,že se konečně někdo zamyslí nad tím vším a začne konat.

 23. Kapry taky chytám (a pouštím), ale abych někde musel smrdět týden, sypat do vody desítky kilogramů žrádla a pruty ani nevytahoval z vody? To jako fakt někoho baví? Si zajedu někam na hotel nebo do kempu když chci na týden někam vypadnout ne? Nebo si jezděte kempovat na soukromáky, tam vás přivítají s otevřenou náručí.

 24. Rekl bych ze spousta tech ho… si rekne ,, platim brigady tak at to nekdo uklidi“
  Toto nejsou rybari ale ho…. co se jedou ozrat pod zaminkou rybolovu.

 25. Nemám rád když se hází všichni do jednoho pytle ale ten problém vidím i v tom že se nedůsledně kontroluje jak má kdo okolo sebe púořádek. Již při lovu může porybný vidět že rybář nemá okolo sebe pořádek a věci uložené tak aby mu je třeba vítr nevzal. Pak by měl zasáhnout. Byli jsme ve španělsku na Ebru a tak nejen ochránci vod a policisté zajímalo krom jiného jak se chováš u vody a jestli někam ukládáš odpadky. Všichni měli okolo sebe uklizeno. Na soukromých vodách je to kontrolováno a příště už bys tam nesměl pokud bys nechal nepořádek. Již jsem jednou na toto téma psal o tom že když někdo přinese v pytlíku svačinu a nebo jídlo s půitím spátky to taky může odnést.(to ovšem neplatí jen pro rybáře) koupající nadělají stejně a možná víc bordelu protože jim nehrozí žádný postih.
  Bivak by u vody měl být už jen proto aby se měl kam schovat rybář při změně počasí a také si odpočinout v chládku. Obce mají k dispozici městskou policii tak ať ji využijí ke kontrolám v lokalitách kde jsou a nebo mohou být nepořádní rybáři.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -