DomůNovinkyČRS vysvětluje: Může rybářská stráž kontrolovat vládní nařízení? Kontroly budou nadále probíhat!

ČRS vysvětluje: Může rybářská stráž kontrolovat vládní nařízení? Kontroly budou nadále probíhat!

- Reklama -

Současná situace ohledně šíření koronavirové pandemie není v České republice vůbec růžová! I přesto ale rybáři mohou nadále u vody rybařit. Při zavedení aktuálních vládních opatření proti koronaviru se ale na rybářském internetu objevily informace, které tvrdí, že omezení se dotýkají i rybářské stráže. Ale tady mají pytláci a nepoctiví rybáři smůlu! Rybářská stráž totiž může nadále kontrolovat i v této nelehké situaci. Situaci vysvětluje mluvčí Českého rybářského svazu Tomáš Kočica…

Koronavirus se nadále šíří českou populací a celková čísla nakažených stoupají. Rybáři ale i přesto stále mohou chodit k vodě chytat ryby. Navíc, ministerstvo zdravotnictví už v minulosti uvedlo, že doporučuje pobyt v přírodě. Přesto je zapotřebí dodržovat hygienická opatření, která pomáhají proti šíření nového viru. Podobná opatření by měli dodržovat i členové rybářské stráže.

„Členové rybářské stráže by měli dodržovat všechna opatření s cílem minimalizovat riziko přenosu viru Covid-19. To znamená důsledné nošení roušek během kontroly, zkrácení průběhu kontroly na nejkratší možnou dobu, a pokud to situace umožní, omezit i fyzický kontakt s doklady a vybavením kontrolovaného rybáře,“ říká mluvčí Českého rybářského svazu Tomáš Kočica.

Někteří rybáři na rybářském internetu šířili takové informace, které tvrdily, že rybářská stráž nemůže kontrolovat v aktuálním nouzovém stavu, anebo jen v omezené míře. To ale není pravda! Členové rybářské stráže mohou provádět kontroly revírů i v této nelehké době.

„Rybářská stráž samozřejmě může kontrolovat rybáře i v této nelehké době, a to i během nočních hodin – jako na úřední osoby se na ně vztahuje výjimka z vládních restrikcí (výkon činnosti sloužící k zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku). Nadále platí, že rybářská stráž má pravomoc kontrolovat výhradně dodržování pravidel výkonu rybářského práva – nikoli dodržování vládních nařízení, přijatých v souvislosti s epidemií koronaviru. Nicméně v situacích, kdy to rybářská stráž považuje za vhodné, může využít asistenci Policie České republiky, která již tuto pravomoc má,“ vysvětluje mluvčí Tomáš Kočica.

VÝPRODEJ: Luxusní kaprové dělené pruty DAIWA Black Widow za super nízkou cenu! 

Současná situace není optimální pro nikoho. Proto mluvčí Svazu prosí všechny rybáře, aby dodržovali platná pravidla a byli součinní s rybářskou stráží, která se snaží chránit rybí obsádky i v tuto nelehkou dobu, která může paradoxně nahrávat právě pytlákům.

„Apelujeme a prosíme rybáře, aby poskytli členům RS nezbytnou součinnost a dodržovali všechna pravidla, která v tomto nelehkém období platí; možnost lovu ryb v době nouzového stavu je privilegium, kterého bychom si měli vážit – neriskujme, že o něj kvůli chování několika hrdinů přijdeme,“ ukončuje Tomáš Kočica.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

   • /odpovím si sám, hlavně pro ostatní čtenáře; informaci podal nikoli předseda ČRS (pan dr. Mach), ale předseda Středočeského územního svazu, byť vychozel z informací, které byly v tu chvíli dostupné; to jen pro úplnost.
    Pan Hýbner by nebyl rád, že jeho územní svaz titulujete pojmem bordel, hodně věcí se postupně zlepšuje 😉

 1. pořad není vysvětleno jak to je když je nonstop rybaření tak jaka ty pravidla jsou ja jako rybař dodržuji pravidla rybařu tak kde je nonstop tak chytam ryby.

  • Dobrý den, na žádném revíru ČRS (o kterém se v článku hovoří) není v této době lov 24/7 povolen. Troufnu si říct, že ani na žádném jiném revíru v ČR.
   Pokud mluvíte o „soukromácích“ (to nejsou revíry, ale chovné rybníky), pak směřujte dotaz primárně na majitele chovného rybníku. Hezký den!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -