DomůNovinkyDrzí pytláci! Dva muži upytlačili candáty a štiky přímo při výlovu mezi...

Drzí pytláci! Dva muži upytlačili candáty a štiky přímo při výlovu mezi rybáři! Teď jim hrozí vězení

- Reklama -

Dvěma mužům při výlovu rybníku Kovčín na Klatovsku nechyběla „odvaha“! Pytláci využili toho, že v rybníku pracovali rybáři, mezi které se vmísili. A s pomocí podběráků začali lovit ryby. Pytláci byli zřejmě gurmáni, kromě kaprů měli spadeno například i na candáty. Celkově vylovili více jak 60 kilogramů ryb. Nakonec pytláky chytili policisté, dvěma mužům hrozí až dva roky v žaláři…

„Jednalo se o devětatřicetiletého a o rok staršího muže,“ řekla serveru iDNES.cz mluvčí klatovských policistů Dana Landmanová. Policisté se na kontrolu rybníka vydali v odpoledních hodinách. A právě při kontrole zjistili, že se mezi rybáře vmísili dva muži ze Strakonicka. Ti byli natolik drzí, že s pomocí podběráků vytahovali ryby přímo rybářům pod nosem.

Mladší z pytláků byl zřejmě gurmán, kromě jednoho kapra a dvou štik vylovil i devět candátů, kteří jsou vyhledávanou kulinářskou specialitou. A kteří pochopitelně patří k našim nejdražším rybám. Celková hmotnost ulovených ryb mladším pytlákem přesáhla 30 kilogramů.

Ani druhý pytlák nezahálel. Ten ulovil tři štiky, dva kapry a šest candátů. K těmto třem rybím druhům ale ještě „doplnil“ hned jedenáct okounů. Celková hmotnost upytlačených ryb druhým pytlákem přesáhla 35 kilo. Oba pytláci způsobili rybářům škodu přes 15 000 korun.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu pytláctví. Podle trestního zákoníku, kdo neoprávněně loví zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci,“ ukončila policejní mluvčí.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -