Domů Novinky Elektronické kontrolování rybářů přes mobily: Takhle jednoduše funguje aplikace pro porybné

Elektronické kontrolování rybářů přes mobily: Takhle jednoduše funguje aplikace pro porybné

- Reklama -

Už tomu bude rok, co rybářská stráž v Moravskoslezském územním svazu používá jednoduchou aplikaci. Tato aplikace pro rybářskou stráž výrazně urychluje kontrolu rybářských povolenek, kdy jen stačí načíst čárový kód povolenky. Dalším velkým plusem je také to, že aplikace posílá data o kontrolách na jedno místo, takže vedení rybářů okamžitě vidí, jak probíhají kontroly na daných revírech. Jak vlastně funguje aplikace pro rybářskou stráž? Podívejte se na video, ve kterém to uvidíte…

Obrovskou výhodou aplikace pro rybářskou stráž je to, že se velice jednoduše používá. Jak to funguje? V momentě, kdy rybářská stráž přijede k vodě, tak do aplikace zadá, na jakém revíru bude kontrolovat. Aby mohla kontrola s touto aplikací probíhat, je nutné mít mobilní telefon s operačním systémem Android, v mobilu nemusí být SIM karta.

NOVINKA: Nadupané boilies od Karla Nikla, které má na kontě 8 kaprů přes 30 kilo!

Následná kontrola probíhá tak, že rybářská stráž vezme povolenku a jen naskenuje s pomocí fotoaparátu na mobilu čárový kód. Následně porybný zaznamená výsledek kontroly (bez zjištění, udělena výstraha, povolenka zadržena). V momentě, kdy porybný činnost ukončí, tak se celá kontrola uloží, a následně se zobrazí její výsledky (trasa, počet kontrol). Jednoduché, ale geniální!

VIDEO: Jak funguje aplikace pro rybářskou stráž? Vše je vysvětleno ve videu!

 

Poslední info: Aplikaci používá 36 z 59 organizací

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko v roce 2020 spustilo aplikaci pro rybářskou stráž, kterou si oblíbily stovky porybných. Ovšem! Tuto aplikaci pořád nadpoloviční většina nepoužívá. Přitom je to škoda! Proč? Díky aplikaci pro rybářskou stráž vedení moravskoslezských rybářů jasně vidí, jak často a kde všude porybný provádí kontrolní činnosti.

Ke konci roku 2020 využívalo aplikaci 36 místních organizací z 59, při kterých rybářská stráž pracuje. Jedná se tedy o nadpoloviční většinu, které aplikaci využívají a další potvrdily, že se do používání aplikace zapojí a začnou ji v roce 2021 aktivně využívat. Byť aplikaci využívá nadpoloviční počet místních organizací, tak z počtu držitelů odznaku RS, kteří jsou oprávněni vykonávat kontrolní činnost, to ještě není ani polovina. Konkrétně ke konci roku aplikaci využívalo 284 členů RS ze 714 držitelů odznaku RS,“ říká Petr Machala.

To, že někteří porybní tuto aplikaci nepoužívají, ještě neznamená, že by chtěli „skrýt nečinnost“. Důvodem je například i to, že někteří porybní prostě nepoužívají telefony s operačním systémem Android, ale mají telefony od Apple. Přesto člen výboru doufá, že v roce 2021 budou tuto aplikaci používat 2/3 členů moravskoslezských rybářů.

NOVINKA: Nadupané boilies od Karla Nikla, které má na kontě 8 kaprů přes 30 kilo!

„Převážná část členů rybářské stráže, kteří aplikaci využívají, jsou aktivní členové vykonávající kontrolní činnost pravidelně. Není však možno říci, že zbývající členové, kteří aplikaci nepoužívají, nejsou aktivní a kontrolní činnost nevykonávají. Řada těchto členů, by aplikaci ráda využívala, ale bohužel nepoužívají telefon s operačním systémem Android, ale využívají telefony s operačním systémem iOS, který aplikaci RS nepodporuje,“ ukončuje Petr Machala.  

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

 1. Dle mého názoru, velice užitečná věc a nebyl bych proti, aby se aplikace využívala u RS po celém území ČR.
  Zabránilo by se vydávání druhých povolenek při zadržení, při porušení pravidel.
  Jak říkám jsem jen pro!!
  Petru Zdar

 2. Úžasná věc, co ale udělá RS, když spadne do vody? Pokud nemá vodotěsný telefon, má smůlu, data pryc, telefon je na odpis a kdo mi co dá?…
  Spíše se zaměřit na jejich chování, někdy mi přijde, že na některých revírech jdou po cizácích a místňáky nechaji na pokoji. Vystupování kolikrát je takové, že si připadám jako obviněný, odsouzený a připraven na exekuci….

 3. Máte pravdu, kcitim se chovají jak ke psancum. Stalo sr mi ze mjstni rybarska stráž Čelákovice mi neumoznila chytat pod stavidlem Přerov nad Labem a sami si vyvazely pruty až do komory suta měly postavene přes cestu aby tam nikdo nemohl. Na mistni organizaci mimo pracovni hodiny se nedalo dovolat. Takhle slouzi rybarska stráž Čelákovice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -