skingbranding-banner

Gigantický sumec: Na pískovně u Prahy chytili sumce o váze 100 kilo! Máme foto!


Monstrum! Přesně takto jednoduše se dá popsat sumec, kterého chytili rybáři na pískovně u Prahy! Obrovský sumec podle dostupných informací měřil 252 centimetrů, a vážil přes 100 kilo! Sumce se podařilo chytit během sumcařského workshopu, který na zmíněné pískovně pořádal známý sumcař Roman Matula, který je zakladatelem české sumcové značky Hell Cat. Tato akce slouží pro sumcaře, aby se naučili novým věcem. A právě při této akci se povedlo ulovit tohoto obrovského sumce! Tohle je fakt TOP ryba! Podívejte se na nádherné fotky!

Délka 252 centimetrů a váha přes 100 kilo! Ano, tohle je prostě sumec snů! Kde byla tato obrovská ryba ulovena? Na pískovně Sumčák, která leží jen 25 minut od Prahy. Pískovna je známá svou hustou obsádkou sumců – ve vodě jich plave přes 200 kusů! A mezi nimi je skoro 40 albínů. Sumci mají v pískovně naprosto ideální podmínky – dno revíru je velice členité, a mnohde se svažuje až do 10 metrové hloubky.

To, že se sumcům tady nebývale daří, potvrdil i workshop Romana Matuly z Hell Cat: „Od pátku do neděle do 12 hodin na workshopu na Sumčáku bylo několik přednášek o různých technikách lovu sumců, které jsme si názorně mohli ukázat přímo u vody. V letošním roce jsme se věnovali vertikální technice a vábničce. Při názorné ukázce se nám povedlo ulovit 7 sumců – největší měl 252cm a +100 kilo. Takové gigantické ryby mají na Sumčáku, a my měli neuvěřitelné štěstí, že jsme tuto rybu ulovili. Navíc! Při lovné ukázce vertikálu se nám povedlo zdolat 3 sumce najednou. Byla to neuvěřitelná show, na kterou asi nikdo nezapomene.“  

Rybáři pískovnu Sumčák mají velice v oblibě i pro ten luxusní klid. Na rozlehlé pískovně je jen 5 lovných míst, která jsou daleko od sebe. A pokud chcete opravdu naprostý klid, pak jedno VIP místo je úplně bokem schované v zátoce. Luxus!

Další velkou předností tohoto revíru je, že se na něm mohou sumci chytat po celý rok. Takže i když jsou na svazových vodách sumci hájeni, tak můžete vyrazit právě na Sumčák. A hlavně! Ti největší sumci berou na jaře, zrovna v období hájení. To alespoň tvrdí provozovatel pískovny Sumčák a známý sumcař Martin Mráz, který má na kontě spoustu sumců nad 100 kilo váhy na francouzské řece Rhoně.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kompletní informace o lovu sumců na pískovně Sumčák!

 

Jediný sumec v České republice!

Pískovna Sumčák je také unikátní v tom, že je to jediná lokalita v České republice, kde se vyskytuje druh sumce Mandarín. Nádherně bílá ryba s černými fleky vypadá naprosto dokonale. Tohoto sumce nedávno pustili do pískovny Sumčák. Kolik měřil? 180 čísel! Tohle je prostě životní ryba, na kterou úspěšný rybář nikdy nezapomene! Kromě sumce Mandarína se v pískovně nachází ještě 38 sumců albínů. Takže šance na úlovek unikátní ryby je vysoká!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Sumčák

Nové články v rubrice

Mrtví sumci nebo kapři! Na oblíbeném svazovém revíru uhynulo velké množství ryb! Co se stalo?

admin | přečteno: 299x | 29.09.2020 | Žádné komentáře

Letošní září je pro rybáře opravdu hodně nelehké. Po ekologické …

NASAZOVÁNÍ: Rybáři do revírů pustili tuny kaprů! Podzimní nasazování ryb odstartovalo!

admin | přečteno: 357x | 29.09.2020 | Žádné komentáře

Podzimní část rybářské sezóny je tady! A s tímto časem je …

„Proč jste nepomáhali s úklidem zdechlin na Běčvě?“ ptají se rybáři ochránců přírody z Greenpeace

admin | přečteno: 1103x | 28.09.2020 | 1 komentář

Česká pobočka ochranářské organizace Greenpeace vydala na Facebooku velmi tvrdé …

Komentáře

  • Hmmmm,co takhle aktuální fotky,jak jste dlouho hledali tuhle fotku? Kluci jsou v triku a ve vodě, což je teď blbost

  • Workshop, kde byla ryba ulovena byl na konci rijna.

  • Nebylo by špatné takový sumcařský workshop spojit s uzenářským workshopem, ale tam kde byl sumec povýšen na výrobní prostředek to asi neprojde. Zas je to ale lepší, když se “lovci” budou realizovat na sumcodromu, než aby obsazovali v tlupách kilometry břehů na svazových revírech.

  • Juuu , to musi byt nadhera chytat v takove sumci polivce . Asi bych si te ryby nevazil tolik jako ze svazovky . A protoze na soukromkach nemuzu rybu zabit a sezrat tak na ne nejezdim . Nebudu si honit ego na rybach dovezenych ze svazovek a jeste za to platit nemale penize . Valeni se s prerostlym smradlavym sumcem mi nic nerika . Tak vzit ho po palici nasadou od krumpace , macetou naparcovat a sup do udirny . To by byla jina . Chyt a ud !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.