skingbranding-banner

Jakub Vágner jako zachránce pstruhů. Slavný rybář vypustil do Ohře přes tunu „potočáků“!


V rámci záchranného projektu Cesta pstruha vypustil rybář Jakub Vágner do řeky Ohře okolo 600 pstruhů o celkové váze přes 1 tunu. Násadu nových pstruhů tvořili především „potočáci“. Zpestřením byli ale i trofejní pstruzi duhoví. Díky projektu Cesta pstruha se celkově do českých řek dostalo už více jak 12 tun pstruhů.

Řeka Ohře v Terezíně. Na břehu řeky stojí slavný rybář Jakub Vágner, kterého obklopují děti z blízkých základních škol. Slavný rybář jim vypráví, jak vlastně ryby žijí a jak by se k nim měli lidé chovat. Zúčastněné děti tak po povídání nejznámějšího rybáře v Čechách už například vědí, že na živé ryby nemají sahat suchýma rukama. Tohle je podle Jakuba Vágnera správná cesta! Tímto projektem chce dětem ukázat, aby se podílely na ochraně naší přírody. A po zajímavém povídání se děti dokonce nadšeně připojují i k vysazování nových ryb do řeky Ohře.

Tip: Akce! Získejte naviják ZDARMA!

Proč si vlastně Jakub Vágner vybral tuto lokalitu? Řeka Ohře v Terezíně byla vybrána schválně. V tomto úseku jsou totiž ryby velice dobře chráněné před rybožravými predátory, především pak před kormorány. Navíc, v korytě řeky protéká velmi kvalitní voda. Velkou zásluhu na tom má nedaleká čistička odpadních vod, která pomáhá vytvářet ideální životní podmínky pro vypuštěné pstruhy potoční.

Cesta pstruha je projekt, který se snaží o navrácení původních pstruhů potočních do některých částí tuzemských řek. Tento projekt běží již 6 let a za tu dobu se díky němu v našich tocích objevilo přes 12 tun nových pstruhů. Podle Jakuba Vágnera je projekt Cesta pstruha naprosto unikátní a nic podobného v Evropě neexistuje.

Redakce InRybar.cz

FOTO: NF Veolia

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

VIDEO: Tvrdá rána pro Bohumila Kunu? Na jeho boilies si posvítí další úřad! Kdo tentokrát?

admin | přečteno: 1653x | 18.01.2021 | 2 komentáře

Známý rybář Bohumil Kuna připravuje nový e-shop, na kterém bude …

Úhyn ryb v oblíbeném revíru: Rybáři nové ryby zatím nasazovat nebudou! Proč?

admin | přečteno: 430x | 18.01.2021 | Žádné komentáře

Na severu Čech se nachází nádrž Farského, která je podrevírem …

Čachry machry okolo zákazu olova? Z Bruselu přichází podivné zvěsti! Co se stalo?

admin | přečteno: 1551x | 15.01.2021 | 1 komentář

V pátek 15. ledna měla Evropská komise představit návrh na plošný …

Komentáře

  • Asi by bylo dobré poznamenat že né Jakub Vágner ty pstruhy zaplatil, Ale že se jedná o propagační akci firmy Veolia, která ty ryby platí a Jakub je mediální tvář propagátor. Vyřazený dvoukilový generačky se již běžně vysazují na VIP revíry. Množivost takových velkých ryb na sklonku života (pstruzi nejsou dlohověké ryby) je pofidérní, ale vysazovat za stejnou cenu dvouletého potočáka by nebylo mediálně zajímavé. Přínos této reklamní akce tedy vidím hlavně v tom že si ten malý počet velkých pstruhů někdo pěkně zachytá (pokud tam není zákaz rybolovu).
    Po vysazení takovýchto ryb je běžné že rybář uloví dva dvoukilové pstruhy potoční za vycházku (takovou rybu by za normálních okolností chytil jednu za svůj život).
    Přínos takových násadáků pro revír tedy není velký. Do podzimu kdy by se mohli teoreticky vytřít je cesta daleká,. zmíňka o trofejních pstruzích duhových taktéž nahrává pouze tomu zatraktivnění revíru spíše na chvilkové rybaření.
    Takhle velcí vysazení pstruzi taky umí docela dobře vyžrat v revíru původní pstruhy menší velikosti (kteří jsou pro budoucnost pstruhů cennější než vyřazená dvoukilová generačka).

  • Obávám se jediné věci. A to že jak ctěný autor tohoto článku, tak i pan Vágner, toho o rybaření a rybářském hospodaření ví maximálně, že existuje. Pokud se chtěl Jakub zviditelnit, pak se mu to v očích některých lidí i povedlo. A to i díky vám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.