Domů Novinky Jakub Vágner vzal s sebou do exotiky mladé lidi. Prostřednictvím přednášky

Jakub Vágner vzal s sebou do exotiky mladé lidi. Prostřednictvím přednášky

- Reklama -

Rybář Jakub Vágner přijel na Gymnázium Jiřího Ortena v Kutné Hoře. Zde jej čekala zajímavá přednáška s mladými lidmi o jeho práci. Jakub se tak rozpovídal nejen o rybaření, ale i o cestování nebo samotné ochraně přírody. Slavný rybář měl nakonec na gymnáziu v Kutné Hoře pořádný úspěch, který byl odměněn bouřlivým potleskem od studentů.

Tip: Slevy na vánoční dárky pro rybáře až 25 %!!!

Mluvilo se hlavně o třech nejzajímavějších oblastech, které Jakub navštívil. Šlo o Amazonii, Sibiř a Papuu-Novou Guineu. Jakub Vágner ale nevyprávěl pouze o rybaření v těchto odlehlých oblastech, ale i o poškozování tamního životního prostředí, které může mít pro svět nedozírné následky. Jakub upozornil na to, že v současnosti se cenné pralesy vinou člověka zmenšují bleskurychlým tempem. A s tím je spojeno mnoho problémů. Například úbytek vody, anebo také samotná ztráta nenahraditelného přírodního bohatství.

Studenti si tak od Jakuba vyslechli, jak je Amazonie nádherná, jaké nástrahy na člověka v této oblasti čekají a jak se cestovatelé musejí v tomto prostředí chovat, aby přežili. Zajímavou pasáží pak bylo vyprávění o domorodých kmenech, které v pralesech žijí. Podle Jakuba jde o obrovský kulturní šok. Další části přednášky se týkaly i Sibiře a tichomořské Nové Guiney.

Tip: Slevy na vánoční dárky pro rybáře až 25 %!!!

Jakub Vágner předal studentům mnoho zajímavých informací a poznatků. A také jedno poselství, které znělo: Nic není nemožné a je důležité jít za svými sny. Přednáška Jakuba Vágnera měla pořádný úspěch, který byl odměněn bouřlivým potleskem studentů. Poté Jakub Vágner připojil své jméno na „zeď slávy“, na které byla i jména jiných zajímavých osobností, které školu navštívily.

Redakce InRybar.cz

Foto: NF VEOLIA (archiv InRybar.cz)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -