skingbranding-banner

Kaprařské firmy bojují za K-80 na Pálavě: Kde všude na FOR FISHING bude tištěná petice k podepsání?


Některé rybářské firmy se aktivně zapojily do podpory zavedení K-80 na Pálavě. Jak? Hned u několika rybářských značek můžete naleznout tištěnou petici k podepsání. Cílem této petice je, aby Moravský rybářský svaz zavedl na revírech Dyje 5 a Dyje 7 horní míru kapra nad 80 centimetrů. Tímto opatřením by se tak mohly lépe chránit kapitální ryby, které končí buďto v soukromých lokalitách, anebo na talíři některých rybářů. Pokud chcete přispět k zavedené tohoto pravidla, pak se podepište. Tištěnou petici naleznete hned na několika stáncích…

Organizátoři petice napsali:

Přátelé, je tu nejdůležitější akce, kterou potřebujeme maximálně podpořit. Od čtvrtka 20. 2. do neděle 23. 2. naleznete Petici na For Fishing v Praze. Tohle je jedinečná šance, jak podpořit Petici pro zavedení K-80 na Pálavě svým podpisem. Největší událost v roce, kde máme možnost zaplnit všechny svazky Petice. Podepsat můžete na těchto expozicích:

 • My Carp
 • Nikl – Specialista na kapry
 • Rybářské potřeby U Habakuka
 • JET FISH
 • Fox International

Petice se bude nacházet na těchto výstavních expozicích, tak se zastavte podepsat, a třeba se i něco dozvědět o novinkách od těchto firem.

 

Více info: Petice K-80 na Pálavě

Cílem petice je, aby se na revírech Dyje 5 a Dyje 7 zavedla K80. Tím by se tak dost výrazně zvýšila ochrana kapitálních kaprů, kteří přesahují tuto magickou hranici. Proč organizátoři nechtějí zavádět K70? Odpověď je jednoduchá: Podle organizátorů je problémem to, že kapr okolo 70 čísel váží přibližně 8 kilo. A to pro některé nemusí znamenat trofejní rybu. Podle organizátorů dává návrh K80 mnohem věší šanci na věcnou diskuzi…

Jen pro vysvětlení: Petice je v tištěné podobě proto, že takový dokument má mnohem větší „váhu“ než internetové sbírání podpisů. Možností na podepsání tištěné petice bude opravdu hodně – ta nejmasovější bude právě v Praze na FOR FISHING.

Petice bude v oběhu mezi rybářskou veřejností asi 4 až 6 měsíců. Poté se dají všechny podepsané svazky dohromady. Už teď je o petici opravdu mimořádný zájem a organizátoři akce jsou zavaleni dotazy, kde lze petici podepsat. Dá se počítat s tím, že petici podepíše tisíce rybářů z celé republiky. Protože právě „celá republika“ jezdí na pálavská jezera, která spolu s Labem nebo Orlíkem patří k TOP kaprařským vodám v České republice.

Tato snaha o sesbírání podpisů od rybářské veřejnosti patří k nejvíce ambiciózním za posledních několik let. Na rybářské veřejnosti jde opravdu vidět (podle ohlasů), že chtějí konečně v roce 2020 zavést přísnější ochranu kaprů. V současnosti totiž může rybář s trofejní rybou nakládat podle jeho uvážení. A to kolikrát končí tak, že se kapitální kapr „přestěhuje“ do jiné vody. Takových případů už bylo!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

„Proč jste nepomáhali s úklidem zdechlin na Běčvě?“ ptají se rybáři ochránců přírody z Greenpeace

admin | přečteno: 496x | 28.09.2020 | Žádné komentáře

Česká pobočka ochranářské organizace Greenpeace vydala na Facebooku velmi tvrdé …

VIDEO: Bohumil Kuna kritizuje podložky pod kapry! Podle něho škodí rybám

admin | přečteno: 6282x | 24.09.2020 | 42 komentářů

Rybář Bohumil Kuna patří odjakživa k velmi hlasitým kritikům moderní kaprařiny. …

Ekologická katastrofa: Pořád se neví, co zabilo tuny ryb! Chemička od Agrofertu únik látky odmítá

admin | přečteno: 2035x | 23.09.2020 | 3 komentáře

Ekologická katastrofa, která se odehrála na řece Bečvě, stále doznívá! …

Komentáře

 • Krást ryby budou stejně vše je o lidech. Buďte rádi, že, tam máte macky.

 • Už vidím, jak to dodržují ti co tam mají místa oplocené! Ti si tam dělají co chtějí a nikomu to nevadí! Možná by se mělo pořešit prvně tohle! !

  • Souhlasím, nejdříve je potřeba vyřešit černé stavby, které jsou na Dyji 7. Pak je na řadě pořádek kolem vody, aby bylo možné se bavit o případném povolení bivakování (třeba i za úplatu). Nyní by ta K80 byla jen pro ty zmíněné firmy, jejichž testeři tam přijedou chytat na lodích a natáčet videa (viz. youtube a JET Fish, Nikl), jak to na jejich boilíe chytá.

   • Ti testeri mysli oni můžou dělat co chci jenom protože oni mají nakej firma jako sponsor nebo dělají u firma. Takové testeri mám velmi špatně skusenosti, bohužel…

 • K80. Proč ne hned všude, celá Česká Republika !!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.