Domů Novinky KAPRAŘSKÝ RÁJ V TROSKÁCH! Na tovačovských jezerech řádí pytláci s harpunami!

KAPRAŘSKÝ RÁJ V TROSKÁCH! Na tovačovských jezerech řádí pytláci s harpunami!

- Reklama -

Bývaly doby, kdy tovačovská jezera patřila k nejvyhledávanějším kaprařským vodám v České republice. Hluboká štěrková jezera, s nádherným dnem, totiž skrývají skutečná monstra. A nejednou křišťálově čisté vody na Tovačově vydaly rekordního kapra. Jenže zdá se, že kapitální rybí obsádka v tovačovských jezerech je v ohrožení! Na vyhlášeném revíru totiž řádí pytláci s neobvyklými loveckými metodami…

SOUTĚŽ O HLÁSIČE ZA 3000 KORUN!

Ty doby, kdy nádherné vodní plochy poblíž Tovačova zaplňovaly stránky v rybářských médiích, jsou zřejmě pryč. Jen občas se v nich mihne fotka velké ryby. Dramatický útlum přišel po zrušení kaprařského maratonu na Tovačově, který patřil k těm nejprestižnějším na našem území. Teď po dlouhé době na sebe tovačovská jezera zase upozorňují. Jenže trochu jinak, než jsou tomu čeští i zahraniční kapraři zvyklí.

tovacov_revir

Podle serveru idnes.cz totiž v Tovačově řádí pytlák s harpunou. Novinářům se svěřili místní lidé, kteří spatřili člověka oblečeného v neoprenu. Ten podle nich lovil ryby s pomocí harpuny. Tento velice neobvyklý případ pytláctví potvrzuje i fotografie tovacovska_jezeraprostřeleného kapra. Ryba v sobě měla zabodnutý kovový šíp z harpuny.

Fotografii prostřeleného kapra zveřejnil na svém faceboovském profilu Leon Bouchal, který je starostou Tovačova. Obrázek se objevil i na serveru idnes.cz. Velkou otázkou je, zdali se jednalo o ojedinělý případ, anebo má pytlák spadeno i na trofejní ryby, které v Tovačově žijí. Pokud by pytláci chtěli zabít i trofejní kapry, pak by mohli na jezerech způsobit nenávratné škody.

 

Tovačov v obležení rekreantů: Konec rybaření?

tovacovJezera v Tovačově tak čekají častější policejní kontroly. Podle policejního mluvčího Josefa Bednaříka, který se vyjádřil pro idnes.cz, budou policisté provádět kontroly častěji. Policisté ale nebudou mít spadeno pouze na zmíněné pytláky, ale i na rekreanty.

Těch totiž na vyhlášeném revíru výrazně přibylo. Koupat se sice může pouze na jediném tovačovském jezeře – III. Annínském, jenže tropická vedra způsobila, že právě toto jezero zažilo pořádný nápor rekreantů. A někteří z nich se jednoduše neumějí chovat. Parkují svými vozidly v zákazech vjezdu, dělají nepořádek, a koupou se tam, kde je to zakázané.

SOUTĚŽ O HLÁSIČE ZA 3000 KORUN!

jezera_tovacovProto často dochází ke konfliktům například mezi plavci a rybáři. Navíc, na řadě míst na jezeře neustále probíhá těžba štěrku, takže plavci ohrožují i svoje zdraví. Proto se zvažuje o tom, zdali se na tovačovských jezerech znovu koupání nezakáže.

Zákaz by byl velice radikální řešením. Ovšem při posledních kontrolách rozdali policisté i přes dvě desítky pokut. Zdá se tak, že zákaz by mohl celou kritickou situaci vyřešit. Tovačov totiž může pod tímto náporem ztratit své jedinečné kouzlo. Pokud se tak stane, pak může zažít velký odliv rybářů na jiné lokality. A to by byl smutný konec legendárního revíru v České republice…

Redakce InRybar.cz

Foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -