DomůOstatníRybářské závodyCARP MARATHON PRAHA 2015: Největší kaprařská událost roku se blíží! Přijďte se...

CARP MARATHON PRAHA 2015: Největší kaprařská událost roku se blíží! Přijďte se podívat!

- Reklama -

V srpnu to vypukne! Na řeku Vltavu, do samého centra Prahy, se sjede kaprařská špička z tuzemska i ze zahraničí. A bude to pořádná bitva! Všechny týmy musí na břehu Vltavy předvádět to nejlepší, co umí. Závodníky totiž čeká nelehký úkol. Musejí se vyrovnat s těžkými podmínkami, které v Praze panují. Určitě zažijeme fenomenální souboj těch nejlepších z nejlepších, a proto se bude na co koukat! Nenechte si tuto událost roku ujít! Závod probíhá od 22. do 29. srpna…

Rybářský závod nebývalých rozměrů. Takto by se dal charakterizovat již 5. ročník legendárního kaprařského klání s názvem CARP MARATHON PRAHA 2015. Jedná se o naprosto unikátní rybářský závod, na který se sjíždí největší kaprařské hvězdy z domova, carp_marathon_praha_vltavaale i ze zahraničí. Důvod? Řeka Vltava! Jedna z nejtěžších kaprařských lokalit na našem území ukáže, kdo umí, a kdo ne. Na kaprařském maratonu v Praze se tak střetnou pořádně zvučná jména rybářského světa. Kdo letos vzejde jako vítěz? Na to si budeme muset ještě chvíli počkat. Tak jako tak ale můžete CARP MARATHON PRAHA vidět na vlastní oči i vy. Bude to pořádný zážitek! Tak přijďte!

 

Festival Brezňák Carp marathon Praha: Slavnostní zahájení ve velkém stylu

Breznak_festLetošní ročník kaprařského maratonu čeká kolosální zahájení! Na břehu Vltavy bude k vidění regulérní rybářský festival – Brezňák Carp marathon Praha. Tím vše odstartuje. Oficiální zahájení festivalu a kaprařského maratonu začne v sobotu 22. srpna v 10:15 hodin. V A-Parku Ledárny, Pobřežní cesta, v Praze 4 – Bráníku se mohou návštěvníci těšit na hromadu zábavy. Program festivalu slibuje známé hudební skupiny, nespočet soutěží a zábavy nejen pro dospělé, ale i pro děti. Tak neváhejte a přijďte si s celou rodinou na břeh Vltavy užít parádní akci. Rybářský festival bude probíhat v sobotu i v neděli!

Například první den festivalu Brezňák Carp marathon Praha budou u Vltavy vystupovat známé skupiny Maxim Turbulenc a Eddie Stoilow. Festival ale pokračuje i v neděli! Takže i druhý víkendový den návštěvníky čeká nabitý hudební program – Marek Ztracený, Děda Mládek Illegal Band nebo revival Iron Maiden.

Breznak_fest_mapaRybáři navíc jistě ocení to, že v areálu se mohou podívat a vyzkoušet si celou řadu rybářského a outdoorového vybavení. Na festivale bude totiž zároveň probíhat prodejní výstava známých a renomovaných výrobců – například firem MIKBAITS, NIKL, BALENO.CZ, a mnoho dalších. Organizátoři připravili skutečně nabitý program, a proto půjde o jednu z nejlepších rybářských akcí letošní rybářské sezóny! Lístky na festival Brezňák Carp marathon Praha si můžete zakoupit buďto na místě, anebo v předprodeji na ticketon.cz. Nezapomeňte na to, že každý zakoupený lístek soutěží o hlavní cenu festivalu – osobní automobil Mazda RX 8!

SOUTĚŽ S INRYBAR.CZ: Chcete se na festival Brezňák Carp marathon Praha dostat ZADARMO? Zúčastněte se soutěže o lístky na tento parádní festival! Stačí odpovědět na 2 jednoduché otázky. 

Otázka č. 1: V kolik hodin je oficiální zahájení festivalu a kaprařského závodu?

A) v 9 hodin

B) v 10:15 hodin

Otázka č. 2: V kolik hodin vystupuje kapela Děda Mládek Illegal Band?

A) v neděli ve 14:00 hodin

B) v neděli ve 13:40 hodin

Nápovědu na soutěžní otázky naleznete ZDE!

hlavni_cenaSprávné odpovědi posílejte na e-mailovou adresu [email protected], do předmětu vašeho e-mailu napište heslo SOUTĚŽ. Ze správných odpovědí vylosujeme 5 výherců, kteří dostanou 2 jednodenní vstupenky na festival Brezňák Carp marathon Praha. Soutěž probíhá do neděle 16. srpna. Nezapomeňte, že i výherní vstupenky budou zařazeny do losování o osobní automobil Mazda RX 8! Přejeme vám mnoho štěstí!!!

 

Den, kdy vypukne kaprařská mánie!

carp_marathon_prahaV neděli 23. 8. ve 14 hodin odstartuje na řece Vltavě v Praze nejprestižnější kaprařský závod v České republice – CARP MARATHON PRAHA 2015. Závodníci budou rozprostřeni ve 3 sektorech po 10 týmech od Císařské louky až po soutok Vltavy s Berounkou. V 5. ročníku tohoto kaprařského souboje se představí celá řada zkušených rybářů – například Karel Nikl, Petr Šurek, Michal Kučera nebo Peter Hofierka. Jenže i tihle zkušení mazáci mohou jednoduše vyhořet! CARP MARATHON totiž trvá neuvěřitelných 144 hodin nonstop a za takto dlouhou dobu se může přihodit ledacos. Překvapí nějaký méně známý tým, anebo to bude záležitost léty protřelých dravců? Počkejme si!

carp_marathon_praha_2015Nejenom extrémní délka závodu a náročný revír budou tvrdými překážkami. Organizátoři připravili velice zajímavá pravidla, která dělají z tohoto závodu velmi těžkou zkoušku. Bodovanými rybami jsou pouze kapr a amur. Ale pozor! Ulovené ryby musí přesahovat danou délku – kapr 55 centimetrů a amur 60 centimetrů. Menší ryby se nezapočítávají! A tohle může být pro řadu týmů velkým problémem. Vltava je totiž plná ryb, a to i menších kapříků a amurů. Ti mohou rybáře „obtěžovat“ a pořádně jim tak znepříjemnit celý závod. Ostatně, předchozí ročníky jsou toho jasným důkazem.

navnadaA právě proto je veledůležitá volba taktiky. Kaprařské týmy si musí pořádně rozmyslet to, na co budou ryby chytat, a čím budou krmit. Správně zvolená nástraha a návnada totiž zaručuje úspěch. Špatná volba pak přinese záhubu v podobě malých, tedy nebodovaných, ryb. Týmy mohou chytat pouze na boilies nebo pelety s pomocí montáží „na vlas“. Krmit se pak může například partiklem nebo methodmixem, ale návnada se do vody smí dopravovat pouze rukou, lopatkou, prakem nebo cobrou! Týmy tak nemohou nástrahu ani návnadu zavážet! Takto nastavená pravidla dělají z tohoto závodu ještě těžší, ale také napínavější, podívanou!

carp_marathon_praha_vitezO vítězi rozhoduje váha ulovených ryb. Zvítězí ten tým, který uloví nejvíce kilogramů bodovaných ryb. Pokud by se stalo, že by se potkaly dva týmy se stejnou hmotností ulovených ryb, pak o pořadí rozhoduje nejprve nejtěžší ulovená ryba, pak nejdelší ulovená ryba, a nakonec, pokud by ani toto nerozhodlo, rozhoduje o pořadí čas první ulovené bodované ryby. Tato pravidla jsou velice důležitá, a to zejména v tom případě, kdy je minimální váhový rozdíl na předních příčkách startovního pole. Vítěz si totiž místo nádherného putovního poháru odnese i 50 tisíc korun! Druhý tým pak 30 a třetí mančaft 20 tisíc korun. Tady jde opravdu o hodně!

 

Sledujte CARP MARATHON PRAHA 2015 na InRybar.cz!

Rybářský závod CARP MARATHON PRAHA 2015 bude tou největší akcí letošní rybářské sezóny. A proto u této příležitost nebude náš magazín chybět! InRybar.cz je hrdým mediálním partnerem CARP MARATHON PRAHA 2015! Našim čtenářům tak zprostředkujeme přímo z místa závodu ty nejaktuálnější informace. Můžete se těšit na celou řadu článků, rozhovorů, fotografií a videí. S námi budete přímo u toho! Tak nás sledujte!

Váš InRybar.cz

TEXT: Viktor Krus

FOTO: cm-praha.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -