skingbranding-banner

Kde se v Česku ulovilo nejvíce kaprů? Potřetí za sebou vévodí Nechranice!


Už potřetí za sebou jsou Nechranice revírem, kde se za sezónu ulovilo nejvíce kaprů. Tento „titul“ Nechranice získaly v roce 2017, 2018 a také v roce 2019. Severočeský územní svaz uvádí, že takové množství kaprů nebylo uloveno ani v podstatně větších přehradách, jakými jsou například Orlík nebo Lipno. Podle územního svazu je tato statistika výsledkem toho, že se na severu Čech nadstandardně vysazují ryby. To, kolik se v loňském roce ulovilo v Nechranicích kaprů, Severočeský územní svaz neuvedl… 

„Podle celkové statistiky úlovků za rok 2019 bylo v rybářském revíru Ohře 9, údolní nádrž Nechranice (č. 441 043) uloveno největší množství kaprů obecných ze všech revírů Českého rybářského svazu v celé České republice! Stejně jako v letech 2018 a 2017. Takové množství kapra nebylo uloveno ani na podstatně větších přehradách, jako jsou Lipno nebo Orlík, ale ani na dalších přibližně stejně velkých přehradách jako Slapy nebo Rozkoš,“ píše se na webu Severočeského územního svazu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičková nástraha za pár korun na obrovské amury z vodních rostlin!

Severočeský územní svaz poukazuje na to, že jeho revíry jsou nadstandardně zarybňovány, a to nejenom Nechranice. Rybáři ze severu Čech například ve velkém množství nasazují i do pstruhových vod. Navíc, důležitá je také druhová rozmanitost. Proto severočeští rybáři nasazují do revírů i velké množství dravých ryb.

„V posledních letech jsou revíry Severočeského územního svazu nadstandardně zarybňovány jak v kusovém množství, tak i ve vyšších hmotnostních a věkově starších kategoriích ryb, což přináší efekt v úspěšnosti lovu rybářů. Nadstandardní vysazování ryb je realizována nejen u kapra, ale je velmi důležité, že tento trend je praktikován úspěšně i u dravých ryb jako štika a candát nebo na pstruhových vodách u pstruhů a u sivena,“ uvádí Severočeský územní svaz.

Severočeským rybářům pomáhá s obstaráváním krásných ryb do revírů i ministerstvo zemědělství. A to například formou dotací: „Významnou pomocí je podpora ministerstva zemědělství ve formě dotace na mimoprodukční funkce revírů, ze které lze ve významném finančním rozsahu zlepšovat stav zarybnění rybářských revírů. Také v letošním roce již od jara bylo započato aktivní zarybňování a vysazování ryb téměř nepřetržitě pokračuje a bude prováděno průběžně až do zimy. Věříme, že rybáři budou opravdu spokojeni, a proto nezbývá než popřát Petrův zdar,“ říkají rybáři ze severu Čech.

 

Přehrada Nechranice: Populární rybářský revír na severu Čech

Přehrada Nechranice patří k velmi oblíbeným rybářským revírům. A to třeba i proto, že právě na tomto revíru je možné v letní části sezóny – od 16. června do 31. srpna – lovit 24 hodin v kuse. Tato možnost nočního rybolovu je pro mnohé rybáře velmi lákavá, a proto na tento revírů zavítají rybáři z širého okolí.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičková nástraha za pár korun na obrovské amury z vodních rostlin!

Dalším lákadlem je lov z plavidel. Ten je za určitých okolností na Nechranicích povolen. „Lov ryb z plavidel je povolen jen při dodržování stanovených zásad a s povolením, které vydává ČRS, z. s., SvčÚS, v Rybářském domově ve Vikleticích, korespondenčně přes www.crsusti.cz, nebo MO Chomutov, Kadaň, Klášterec n. o., Louny, Podbořany, Žatec,“ píše se na webu Střeodčeského ÚS.

Velkým plusem pro mnoho rybářů je také možnost levného ubytování. Například přímo Severočeský územní svaz rybářům nabízí populární Rybářský domov ve Vikleticích, kde se mohou rybáři za příznivé ceny ubytovat.

Více informací o levném ubytování pro rybáře na Nechranicích zjistíte ZDE.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 6483x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

České revíry bez amurů? Někteří politici chtěli omezit oblíbené ryby! Jak to dopadlo?

admin | přečteno: 6696x | 23.02.2021 | 5 komentářů

Tak tohle bylo jen o fous! Na politické půdě se …

Ztratí rybáři oblíbené revíry? Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí komplikace

admin | přečteno: 7204x | 22.02.2021 | 17 komentářů

V minulém týdnu se magazín InRybar.cz zabýval situací na Slezské Hartě, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.