skingbranding-banner

Legendární kaprařský závod na Balatonu v ohrožení? Kvůli koronaviru se závodníci zatím nedostanou do země!


Maďarsko zavedlo přísná opatření proti šíření koronaviru, kdy na začátku září zavřelo hranice pro cizí návštěvníky. Toto omezení má trvat od 1. září do 1. října. Jenže! Vzhledem k rostoucímu počtu nakažených se může stát, že hranice zůstanou uzavřeny déle. A to by byla komplikace pro organizátory kaprařského závodu IBCC na Balatonu, který patří k nejprestižnějším na světě. Organizátoři zatím vydali prohlášení, ve kterém prosí závodníky o trpělivost. To, zdali se bude závod konat nebo nikoliv, prozradí 2. října…

Graf nakažených nemocí COVID-19 v Maďarsku nevypadá vůbec dobře. Z desítek potvrzených případů denně v měsíci srpnu se křivka v posledních dnech vyšvihla výrazně nahoru. V září Maďarsko hlásí už stovky nakažených denně, například 7. září jich bylo přes 500. Tento aktuální vývoj tak pokládá jasnou otázku – otevřou se maďarské hranice na začátku října?

Na aktuální vývoj v Maďarsku už reagovali i organizátoři prestižního kaprařského závodu IBCC, na který se sjíždí „celý svět“. Nyní je ale tato akce ve vážném ohrožení! Pokud by zůstaly hranice zavřené, tak by se logicky zahraniční závodníci na Balaton nedostali.

„S ohledem na nejistou situaci zapříčiněnou druhou vlnou COVID-19 a dekretem maďarské vlády souvisejícím se zákazem cestování v září a vzhledem k epidemiologické situaci – organizátor, vedení rybářské organizace, Národní federace maďarských rybářů – vydali prozatímní rozhodnutí, které říká, že organizátor závodu zahrnuje účast domácích a zahraničních týmů. V případě zrušení akce lze konečné, zodpovědné rozhodnutí o vrácení peněz a vyrovnání učinit 1. října 2020. Organizátor zaručuje detailní informace pro týmy o rozhodnutí, které budou zveřejněny na webových stránkách závodu 2. října,“ uvedli organizátoři závodu IBCC.

Organizátoři IBCC odložili pořádání tohoto věhlasného závodu už na jaře. Tehdy rozhodli, že dubnový termín pořádání akce se přesune na říjen. Ovšem teď stojí před dalším důležitým rozhodnutím. Jak to bude? Ze zveřejněných informací vyplývá, že závodníci prostě a jednoduše musí počkat, jak se daná situace vyvine.

 

Naděje v podmínkách vstupu?

Situace v Maďarsku aktuálně nevpadá nijak růžově. Ovšem určitá naděje tady je. Například na webových stránkách českého ministerstva zahraničí jsou uvedeny podmínky vstupu zahraničních obyvatel do Maďarska. V nich se například píše toto: „Zákaz vstupu se nevztahuje na profesionální sportovce a umělce přijíždějící na sportovní (mezinárodní) či kulturní událost – doloží-li pozvání maďarské instituce a negativní test, ne starší 3 dnů.“

To, zdali se tato výjimka týká i závodníků na závodu IBCC, nám není známo. Přesto lze počítat s tím, že organizátoři IBCC se pokusí udělat maximum, aby letošní ročník tohoto závodu proběhl. Jestli nakonec závod proběhne, se kaprařská veřejnost dozví na začátku října…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: IBCC

Nové články v rubrice

AKTUÁLNĚ: Pytláci zase řádí! Porybný našel v řece neobvyklé drátěné pasti

admin | přečteno: 420x | 30.09.2020 | Žádné komentáře

Porybní nemají ani na podzim trochu klidu! I když u …

Tvrdá rána pro nepoctivé rybáře! Rybářská stráž dostala moderní vybavení! O co jde?

admin | přečteno: 2597x | 30.09.2020 | 3 komentáře

Středočeský územní svaz výrazně vypomohl rybářské stráži s rozšířenou působností, která …

Mrtví sumci nebo kapři! Na oblíbeném svazovém revíru uhynulo velké množství ryb! Co se stalo?

admin | přečteno: 12080x | 29.09.2020 | Žádné komentáře

Letošní září je pro rybáře opravdu hodně nelehké. Po ekologické …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.