DomůNovinkyNa největší přehradě světa zuří povodně! Pod přehradou žije 400 miliónů lidí

Na největší přehradě světa zuří povodně! Pod přehradou žije 400 miliónů lidí

- Reklama -

Z Číny se velmi pomalu šíří informace o povodních, které v posledních dnech silně zasáhly některé oblasti v této zemi. Zatím se ví, že v Číně je momentálně rozvodněných skoro 150 řek, kvůli čemuž musely úřady evakuovat asi 40 000 lidí. Velká voda pak zničila okolo 7300 domů a negativně zasáhla asi 8 miliónů lidí. Prozatímní škody se pohybují okolo 70 miliard korun. Velká pozornost je ale věnována největší přehradě světa Tři soutěsky. Někteří se bojí, že obrovská hráz nevydrží novou masu vodu a praskne.   

Čínská média o aktuálních povodních moc neinformují. Přesto se prostřednictvím sociálních sítí dostávají na veřejnost fotografie a videa od obyvatel ze zasažených oblastí. To se ale nelíbí čínským úřadům, které jakékoliv zveřejňování chtějí trestat. Například policie v městě Čchung-čching vydala varování o tom, že kdo zveřejní „nezodpovědné informace, bude uvězněn“.

Tchaj-wanské noviny mluví o tom, že aktuální povodně v Číně jsou nejhorší za posledních několik desítek let. Velká voda nutí evakuovat desetitisíce lidí a přitom demoluje majetek v hodnotě desítek miliard korun. Přesto čínská média o těchto povodních nijak zvláště neinformují. To ale zvyšuje četnost otázek na to, v jaké „kondici“ je hráz největší přehrady světa Tři soutěsky.

Gigantická hráz, která je dva kilometry dlouhá a 185 metrů vysoká leží na řece Jang´c´-t´iang. Pokud by praskla, mělo by to katastrofické následky, protože pod přehradou jsou taková města jako Wu-chan nebo Šanghaj. Suma sumárum: Po proudu řeky, na které obrovská přehrada leží, žije asi 400 miliónů lidí!

VIDEO: Co by se stalo, kdyby se protrhla největší přehrada světa?

Na přehradu Tři soutěsky se nesla kritika už v minulých letech. Někteří odborníci varují před tím, že hráz byla postavena velmi rychle a že bezpečnost hráze může být velmi „diskutabilní“. Jiní odborníci pak upozorňují i na použití nevyhovujícího betonu, kvůli kterému se v hrázi začaly objevovat praskliny.

Čínská vláda ale jakékoliv pochybnosti a rizika odmítá. Podle čínských úřadů Tři soutěsky dokážou udržet tisíciletou vodu dosahující výšky 175 metrů a rychlosti proudu 70 000 metrů krychlových vody za vteřinu. Přitom v současnosti je výška vody na hranici 147 metrů. Navíc Číňané říkají, že na hrázi je nainstalovaný varovný systém, který okamžitě hlásí jakékoliv poškození.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -