Domů Novinky NASAZOVÁNÍ KAPRŮ: Rybáři do svazovek nasadili stovky kilo kaprů! Do jakých revírů?

NASAZOVÁNÍ KAPRŮ: Rybáři do svazovek nasadili stovky kilo kaprů! Do jakých revírů?

- Reklama -

Rybářská sezóna je v plném proudu! To ale neznamená, že rybáři otálejí s nasazováním nových ryb. Naopak! Do svazovek v posledních dnech zamířily stovky kilogramů kaprů. A nejen jich! Rybáři nasazovali například i pstruhy. Přinášíme zprávy ze Středočeského, Jihočeského a Východočeského územního svazu. Kde všude se nasazovaly nové ryby?

Východočeský územní svaz: Za uplynulé období od začátku prázdnin bylo do MP revírů VčÚSHK distribuováno 16 000 kg násad kapra o průměrné kusové hmotnosti od 1,6 kg do 2,3 kg. Násada byla vysazena do revírů MO ČRS Chlumec nad Cidlinou, Přelouč, Pardubice, ÚN Běstvina, Ronov nad Doubravou a ÚN Rozkoš.

V příštím týdnu od 22. 7. 2019 bude vysazena násada kapra cca 4000 kg do ÚN Seč. Vysazování kapra bude pokračovat i v dalším období prázdnin.

V době prázdnin se vysazuje i násada pstruha duhového. Násada byla vysazena například do revírů MO ČRS Potštejn 250 kg, Ústí nad Orlicí 227 kg, Meziměstí 150 kg a MO ČRS Havlovice 150 kg.

Středočeský územní svaz: Do rybníků SÚS bylo nasazeno celkem 800 kg kaprů, kteří pocházeli z letních odlovů rybářství Chlumec nad Cidlinou. Ryba měla průměrnou hmotnost 2 kg na kus a po 400 kg putovalo do rybníků Dvorce a Smilovice.

MO Kladruby zarybnila své revíry 411 985 Brodský 2 a 411 120 Brodský nádrž Záhorská násadou kapra. Do revírů šlo 400 kg kaprů o průměrné hmotnosti 2 kg/kus.

Jihočeský územní svaz: Vedení jihočeských rybářů informovalo o tom, že bude detailně zveřejňovat násady na svých revírech. A Jihočeský územní svaz svůj slib splnil – o nových násadách se na webu jihočeských rybářů dočtete každý týden!

Jaké ryby a kolik se nasazovalo v posledním týdnu? Malše 6 (Květoňov) – pstruh duhový 100 kg (18. 7. 2019), Brložský potok 1 – pstruh duhový 100 kg (18. 7. 2019), Černá 1 – kapr 260 kg (20. 7. 2019), Černá 2 – kapr 1600 kg (20. 7. 2019)

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Jihočeský územní svaz 

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. A ostatní US? Zapadocesky, Ústecký ? Zřejmě nenasazovali…ještě jsem slyšel hypotézu, To vite my Vám to řekněme a vy sem budete jezdit na ryby a vše nám vychytáte… smutné

  2. Je to smutné ale bohužel já bych taky neřekl nikomu že nasazují . Stále častěji vidím jak údajní kapraři odvážejí trofejní kapry do soukromých revirü kde je úspěšně prodávají. A takových hyjen je, někteří se tím snad i živý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -