Domů Novinky NASAZOVÁNÍ: Rybáři nasazují do svazových revírů poslední tuny ryb! Kde si chytit...

NASAZOVÁNÍ: Rybáři nasazují do svazových revírů poslední tuny ryb! Kde si chytit vánočního kapra?

- Reklama -

Rybářská sezóna 2020 se pomalinku polehounku chýlí ke svému konci. A to samé platí o letošním nasazování ryb do svazových revírů. Napříč Českým rybářským svazem rybáři rozvážejí poslední ryby do svazových revírů. A skladba nasazovaných ryb je opravdu pestrá – od krásných kaprů a amurů, až po dravce nebo reofilní druhy ryb. Ještě nám dovolte, abychom před všemi rybáři smekli klobouk dolů! I když byl tento rok abnormálně složitý a bláznivý, násazování ryb do našich krásných revírů probíhalo naprosto bezproblémově! Vážení rybáři, velký respekt!

Severočeský územní svaz: Podzimní distribuce jsou již ve svém finále, naposledy bylo distribuováno 16 342 ks candáta (roček), dále 200 kg okouna a bílé ryby, včetně několika desítek kusů štiky (roček).

TIPY A TRIKY: Jak mít více záběrů od candátů? Vyzkoušejte tenhle fígl!

Lze předpokládat, že se jedná o jednu z posledních distribuci, pokud budou ovšem ze strany dodavatelů k dispozici ještě další atraktivní druhy ryb (např. okoun, candát, štika apod.), Severočeský územní svaz je rád odebere a bude distribuovat do revírů.

Ke konci listopadu se podařilo zajistit další štiku a candáta, do revírů bylo distribuováno 300 kg štiky o průměrné váze 1 kg/ks, 20 580 ks candáta (roček cca 15 cm/ks+). K další produkci (chovu) bylo distribuováno 200 kg štiky o průměrné váze 1 kg/ks

Územní svaz se ke konci distribučního období již soustředil pouze na vybrané druhy ryb, které aktivně poptával u dodavatelů. Věříme, že rybáři práci ÚS ocení a přejeme jim Petrův zdar!

Východočeský územní svaz: Sezóna podzimních výlovů pomalu končí. Končí i hospodářské zúčtování 2020 mezi MOVč. a Východočeským územním svazem. Je třeba říci, že většina MO vede evidenci o rybníkářství, revírech, chovných potocích, líhních, ale i finanční účetnictví  v naprostém pořádku. Část organizací se zajímala o nově navrhovaných Stanovách ČRS, což jednatel a technik VčÚS se snažili vysvětlit, podali informaci v jaké fázi se příprava navrhovaných Stanov ČRS nachází.

TIPY A TRIKY: Jak mít více záběrů od candátů? Vyzkoušejte tenhle fígl!

Jsou však organizace Východočeského územního svazu, které bude třeba v nejbližší době navštívit při jejich výborových schůzích, mnohé těmto organizacím dovysvětlit a popřípadě poradit. Získat jejich názor, názor na hospodaření na revírech, v odchovu ohrožených druhů ryb a v dalších činnostech hospodaření. Jde nám přece o společný zájem a to bychom měli mít na paměti.

V 48. týdnu bylo vysazeno 900 kg kapra do revírů MO Běstvina a 4200 ks lipana násad do revírů MO Vysoké Mýto. MO Litomyšl cejn velký 800 kg. MO Přelouč pstruh duhový 200 kg.

Východočeský územní svaz pokračuje ve vysazování násadových ryb do revírů SHR. V  týdnu od 16. do 21. 11. 2020 bylo vysazeno 1500 kg amura tržního o průměrné hmotnosti 2,5 kg. MO Nechanice 600 kg, MO Chlumec nad Cidlinou 300 kg a MO Přelouč 600 kg. Tržní štiky bylo vysazeno do řeky Labe v Pardubicích 50 kg průměrná kusová hmotnost štiky 2,5 kg. Na podporu biodiverzity pokračuje Východočeský územní svaz ve vysazování říčních druhů ryb do revírů SHR. V týdnu od 16. do 21. 11. 2020 bylo vysazeno do řeky Labe 29 a 30 Pardubice 1200 kg cejna velkého. Dodavatel MO ČRS Lanškroun.

Řeka orlice MO Hradec Králové štika tržní 100 kg a candát tržní 50 kg. Řeka Labe a Orlice MO Hradec Králové 2200 kg cejna velkého.

Středočeský územní svaz: Rybáři z MO Unhošť zarybnili z vlastní výroby revír 411 032 Kačák 3 – Svárovský rybník, do kterého vysadili kapry, líny, candáty, štiky, amury, perlíny a okouny.

Do Svárovského rybníku bylo vysazeno: kaprů – 230 kg (průměrná hmotnost 2 kg/ks), línů – 60 kg (průměrná hmotnost 0,3 kg/ks), candátů – 2 000 ks (délka 6 – 7 cm), štik – 10 kg (průměrná hmotnost 0,3 kg/ks), amurů – 150 kg (průměrná hmotnost 3,6 kg/ks), perlínů – 25 kg a okounů – 5 kg.

Do vodní plochy SÚS Stržený bylo vysazeno 120 kg štik o kusové hmotnosti 1 – 2 kg. MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav vysadila celkem 75 kg štik o kusové hmotnosti 0,3 – 2 kg. Do vodní plochy SÚS Božkov bylo vysazeno 200 kg pstruhů duhových o průměrné hmotnosti 0,35 kg na kus.

TIPY A TRIKY: Jak mít více záběrů od candátů? Vyzkoušejte tenhle fígl!

Západočeský územní svaz: Během posledního měsíce bylo do našich revírů vysazeno více než 450 000 ks jelce jesena, 260 000 ks podoustve říční, 45 000 ks ostroretky stěhovavé a 5 000 ks mníků jednovousých. Tyto ryby vysazujeme pravidelně a výsledky v podobě generačních ryb v našich revírech prokazují, že vysazování těchto ryb má smysl. Část z celkového množství vysazených ryb byla vysazena z dotace 150 tisíc Kč, poskytnuté Karlovarským krajem na podporu vysazení reofilních druhů ryb do rybářských revírů v jeho správní působnosti.

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko: Také moravskoslezští rybáři informovali o tom, že podzimní násady jdou do finále! Kde všude se nasazovaly nové ryby? Rybáři z Bohumína například do revírů nasypali cejny. Milovníky candátů jistě potěší to, že do Těrlické přehrady rybáři nasadili candáty. To, jak byli candáti velcí, a kolik jich bylo, územní svaz neuvedl. Ovšem na sociálních sítích se objevily fotografie vozidla s káděmi plných těchto krásných ryb…

Další fotografie bez přesnějších informací se rovněž objevily na sociálních sítích moravskoslezských rybářů, které tentokrát ukazovaly vysazování kaprů do Slezské Harty. Kromě kaprů do Slezské Harty v ten den zamířili i okouni. Je super vidět, že rybáři myslí i na tyhle pruhované dravce, kteří mnohde už nejsou v takových stavech, v jakých byli.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský a Východočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Nevěřím ničemu, nějaké vysazování ryb apod… Stejně se z toho tady stává plátek pro reklamy,, nic víc

  2. Jako rybář říkam, že je prasečina chytat vysazený ryby. Nechte je být, vyrovnat se se stresem, přejít na normaní chování. Je to jak střílet v oboře, nebo bažantnici. Petrův zdar.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -