Domů Novinky Nechutné! Rybář uvázal sumce na provaz! Na Labi chytili pytláka bez povolenky!

Nechutné! Rybář uvázal sumce na provaz! Na Labi chytili pytláka bez povolenky!

- Reklama -

Sumcová sezóna vrcholí! V letním období, kdy je u vody nejvíce milovníků vousatých dravců, se u vody často objeví i takoví rybáři, kteří nemají k rybám respekt. Jednoho takového chytili porybní na Hněvkovicích. Právě na této lokalitě rybář uvázal sumce na provaz. Toto barbarské a neuctivé chování k sumcům pořád někteří rybáři vnímají jako normální. Normální to ale není! A porybní rybářovi tak po zásluze zadrželi povolenku

Na stránce jihočeských porybných se píše:

Když nám kolegové poslali tyto fotografie, nejprve jsme se domnívali, že někdo ulovil sumce na prádelní šňůru, a že se jedná o světovou raritu. Bohužel jsme se mýlili. Šlo o uvázaného sumce na ÚN Hněvkovice. Je to pořád dokola, bohužel. Budeme s tím něco do budoucna dělat nebo to budeme donekonečna trpět?

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné boilies KAPRPRO hnijící červ! To je SMRAD!

Aktivní jsou porybní ale i v dalších koutech naší republiky. O další kontrole na Labi informoval i kolínský předseda rybářů Jiří Krouza. Ten napsal:

Dnes byla ze strany Rybářské stráže provedena další kontrola kolínských revíru Labe č. 411056 a č. 411161. Zkontrolováno 40 rybářů. Většina kontrol bez pochybení.

Bohužel jeden lovec bez rybářského lístku, jedna paní bez jakýchkoliv dokladů potřebných pro lov, nalezen vezírek s rybami bez lovce, a stále se opakující chybné zápisy v docházce k revíru.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné boilies KAPRPRO hnijící červ! To je SMRAD!

Zároveň byla provedena i kontrola bočních náhonů Labe, které jsou taktéž součástí revíru a zde zjištěn odlov nástražních rybiček z mostu a bez povolenky. Poděkování všem RS, kteří se kontrol účastnili.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

 1. Musíte konat hned a ne do budoucna… dát dotyčnému na místě přes rypák, většinou chodí sami, takže svědek žádný.

  • Tobě by měli dát přes rypák ty troubo… jenom ještě podporujte ten bolševickej rybářskej svaz s jejich nesmyslnýma buzeracema a budeme se pak chodit na ty ryby jenom koukat. Ja nevim, že tolik lidí pořád tak touží po tom aby je někdo řídil a vychovával. Jestli je někdo prase, tak bude prase i přes 1000 pravidel a zákazů a omezovat to bude jenom slušný lidi.
   Nazdar….
   A jsem na….. 😕

 2. Víte co všichni se zamyslete zákazy pokuty jsme lidé jsou horší věci na světě ať žije rybářství jako takové zákazy pokuty tresty na úrovni lidského chápání pomůžou

 3. I na velkého sumce se dá použít velký vezirek-pokud ho chtěl ráno fotit či měřit a vážit. Jinak je to trápení ryby. Před asi 10 lety (nevím to přesně) v časopise Rybářství byl článek PRAVDIVÝ – o jednom slavném rybáři, který si ulovenou rybu-sumce k lodi uvázal DRÁTEM!!!!!!! Vzali to na sebe 2 mladí rybáři – aby pověst NEUTRPELA. Přeji vám všem moc hezkých ulovku. Bobika

 4. Jak velký vezírek by to musel být a dělá se vůbec takový,aby si nesedřel všechen ochraný sliz?Mluvím o sumcech nad dva metry.Toto uvázání ,co je na fotce je hodně drastické.Kdysi jsem byl nucen sumce uvázat taky i když jsem věděl,že se to nesmí.Bylo to za tmy a byl jsem sám na focení.Ráno jsem se vyfotil a pustil,Neutrpěl sebemenší poškození,celou noc byl v klidu.Myslím,že větší poškození utrpí od háčků.Co z toho plyne? Přestaňme se fotit s rybama…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -