skingbranding-banner

Nejodpornější rybářské video z českých vod? Záznam týrání a neúcty k trofejnímu sumci


České vody, ač si to mnoho z nás ani neuvědomuje, skrývají celou řadu nádherných rybích gigantů. Naše revíry vydaly už řadu trofejních ryb, které si vzhledem ke své velikosti a stáří zaslouží bezmeznou úctu a šetrné zacházení. Jenže i v dnešní době se na českém internetu najdou taková videa, ze kterých se některým rybářům může zvednout žaludek.

Rybářský magazín InRybar.cz se problematikou šetrného chování ke zdolané rybě poměrně intenzivně věnuje. V našich textech jste se mohli například dočíst, že se zdolanou rybou je velice důležité opatrně manipulovat. Rybář prostě musí co nejvíce eliminovat sedření ochranného slizu, anebo samotné pokožky, která ochranných sliz produkuje. Poranění rybí pokožky či sedření jejího ochranného slizu totiž velice často vede k plísňovým onemocněním, jež rybu mohou i usmrtit.

ČTĚTE TAKÉ: Svět ryb: Co se děje s rybou při poranění háčkem?

Rybu je proto nejlepší zbavit háčku ve vodním prostředí, kde je riziko jejího vážného poranění jednoduše nejnižší. Pokud přesto musíme rybu vyndat na souš, pak ji pokládáme na měkkou a mokrou podložku. Po vyháčkování je potom nutné, abychom zdolanou rybu co nejrychleji vrátili zpátky do vody. Jen tak předejdeme jejímu nezvratnému poškození.

Bohužel, ani v dnešní moderní době se ale někteří rybáři k uloveným rybám neumějí chovat. Důkazem může být video, na kterém je zaznamenáno, jak se partička rybářů chová k ulovenému sumci. Jejich chování je přinejmenším nepochopitelné, a v mnohých rybářích jistě vzbudí pocity vzteku.

Pochopitelně, každý rybář má právo na to si svůj úlovek ponechat. Ale přesto. Pokud rybář nedokáže trofejní rybu pustit, která by prostě měla putovat zpátky do vody, pak by ji měl alespoň důstojně usmrtit. Jakékoliv týrání ryby na souši je jednoduše neomluvitelné. Video je sice staršího data, přesto ale jeho existence na internetu může být hrozbou pro začínající rybáře. Těm je zapotřebí vysvětlit, že takovým způsobem se k ulovené rybě jednoduše nechová!

ČTĚTE TAKÉ: Šetrná rybařina: Ulovenou rybu vyháčkujte ve vodě

Člověka, který se podívá na námi přiložený záznam, nepřepadne pouze pocit vzteku, ale i beznaděj a strach o budoucnost našich vod. Je totiž velice smutné, že i v dnešní moderní době se někdo dokáže k trofejní rybě takovým způsobem chovat. Pokud to půjde takovým způsobem i nadále, pak v našich vodách nezbude skutečně nic. A to si tuzemské revíry nikdy nezaslouží!

Redakce InRybar.cz

Nové články v rubrice

Volba předsedy ČRS: Jihočeský ÚS podporuje předsedu středočeských rybářů Dušana Hýbnera

admin | přečteno: 219x | 20.09.2018 | Žádné komentáře

Volba předsedy Českého rybářského svazu, která proběhne na listopadovém Sněmu …

WCC 2018: Tvrdý útok na zlato! Tým z Nového Zélandu má obrovský náskok! Nikl zatím stříbrný!

admin | přečteno: 1591x | 20.09.2018 | Žádné komentáře

Tak tohle je hodně tvrdý „direkt“! Tým z Nového Zélandu zachytal …

WCC 2018: Fantazie! Karel Nikl je průběžně první! Češi mají už 3 bodované ryby!

admin | přečteno: 2999x | 19.09.2018 | Žádné komentáře

Karel Nikl a jeho tým chytli parádní začátek! Naši závodníci …

Komentáře

  • Děti za nic nemůžou, ale zbytek je parta hovad.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.