skingbranding-banner

Kombinovaný návazec na kapry: Účinná zbraň i na ty nejopatrnější kusy!


Návazce na kapry rozhodují o rybářském úspěchu nebo neúspěchu. V současnosti ale naštěstí rybářský trh nabízí celou řadu těch nejmodernějších materiálů, ze kterých si můžete navázat účinné návazce na kapry. V tomto článku si některé navazovací materiály představíme, a ukážeme si, jak s nimi pracovat při vázání účinného kombinovaného návazce na kapry. Nezapomínejte na to, že správně zvolený návazec na kapry může vést k ulovení skutečně kapitálního kapra…

0Čirý fluorocarbon v kombinaci s měkkou pletenou šňůrkou – to je kombinace, která dostala na břeh nejednoho šupinatého krasavce. Jakmile se vydám na revír s průzračnou vodou, putuje tenhle skvěle fungující návazec na oba mé pruty. A důvod? Nejenže je fluorocarbon ve vodě těžko identifikovatelný, ale díky své tuhosti vyniká především v odolnosti proti zamotání. Čili jeho použitím zabijete dvě mouchy jednou ranou. Budete nenápadní, a zároveň zvýšíte šanci tak, že vaše montáž bude na dně ležet nezamotaná a připravená v plné síle!

Krok 1: Zvolte si délku návazce, a následně ustřihněte fluorocarbon. Již léta používám pouze fluorocarbon od firmy Kryston, protože zcela splňuje podmínky, které od tohoto vlákna očekávám – tuhost a výbornou oděru vzdornost.

1

Krok 2: Poté ustřihněte měkkou šňůrku, na kterou navážete samotný háček. Pro kombinovanou montáž používám šňůrku Strip-X. Jedná se o svlékací šňůrku, ale její potah je tak měkký, až je na šňůrce zbytečný (ale to je pouze můj subjektivní názor). Proto svlékám pouze část, na kterou našívám boilie a vážu háček.

2

Krok 3: Svlékněte část šňůrky a vytvořte klasickou smyčku – tak, aby uzlík končil ve spodním boilie. Tím zabráníte posouvání boilie a vyhnete se tak použití různých gumových stoperů.

3

Krok 4: Navlečte kroužek a vytvořte jednoduchý uzlík. Kroužky používám prakticky na všech svých montážích, protože se mi jednoduše osvědčily, a taky jejich použití plnohodnotně věřím, což je v rybařině obzvláště důležité.

4

Krok 5: Háček s pekelným ostřím je zcela nezbytný. Po každém přehození ostří kontrolujte a v případě nutnosti špičku dobruste brouskem.

5

Krok 6: Vymezte vzdálenost boilie od háčku, a následně háček navažte bezuzlovým vázáním.

6

Krok 7: Navlečte smršťovací hadičku.

7

Krok 8: Prsty vytvořte z fluorocarbonu smyčku, provlečte návazec se šňůrkou, a udělejte kravský uzel.

8

Krok 9: Návazec řádně dotáhněte za všechny čtyři vytvořené konce a přebytky ustřihněte.

9

Krok 10: Na fluorocarbon navlékněte hadičku proti zamotání a navažte obratlík.

10

Krok 11: Uzlík dotáhněte a na obratlík navlečte hadičku proti zamotání.

11

Krok 12: Na vzniklý uzlík mezi fluorocarbonem a šňůrkou naneste plastické olovo – háček se díky protiváze v podobě zátěže lépe otáčí. Otáčení háčku si můžete opatrně vyzkoušet na vlastní dlani.

12

Krok 13: Návazec napařte nad párou. Tím ho krásně srovnáte, a zároveň párou smrštíte trubičku, kterou jste navlékli na háček.

13

Krok 14: Opatrně si vyzkoušejte „dlaňový test“. Zjistíte, jak se váš háček chová, a zda bude mít tendenci přetáčet se do spodního pysku kapra.

14

Krok 15: Pak už nezbývá nic jiného, než nahodit a čekat, zda právě tento návazec bude váš šťastný.

kapr

Přeji mnoho úspěchů!

Autor: TH

Nové články v rubrice

VIDEO: Česká pískovna s 30 kilogramovými kapry láká rybáře! Padne tady nový český rekord?

admin | přečteno: 6660x | 27.01.2021 | 2 komentářů

O gigantických kaprech, kteří by přesahovali magickou hranici 30 kilogramů, …

5 tipů, jak na zimní kaprařinu v ledové vodě! Tohle funguje i na „zmrzlé“ kapry!

admin | přečteno: 3366x | 20.01.2021 | Žádné komentáře

Není tomu ani pořádně měsíc, kdy se mi podařilo znovu …

Splněný sen: Jak jsme se z „krmítkářů“ stali kapraři! Konečně chytáme velké kapry

admin | přečteno: 1997x | 11.12.2020 | Žádné komentáře

Před několika lety jsme jako 3 bratři založili rybářský tým …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.