Domů Novinky Ničení stromů pokračuje: Na oblíbeném svazovém revíru zase řádil vandal! Rybáři prosí...

Ničení stromů pokračuje: Na oblíbeném svazovém revíru zase řádil vandal! Rybáři prosí o pomoc

- Reklama -

Magazín InRybar.cz na začátku září informoval o řádění vandala na oblíbené lokalitě Kozí Becirk, která leží u Petřvaldu u Orlové. Bohužel, vandala se pořád nepodařilo dopadnout. A co víc? Rybáři z Orlové informovali, že vandal shodil další stromy. Ze zveřejněných fotografií je patrné, že padlé stromy zase zamířily přímo do vody. Vadí snad někomu rybáři na této lokalitě? Rybáři z Orlové prosí širokou rybářskou veřejnost o pomoc! Pokud při rybaření narazíte na podezřelé chování, pak prosím neprodleně kontaktujte rybáře na přiložených kontaktech…

„Jak nás informovali kolegové z MO Orlová, došlo k dalšímu poškození stromů na revíru Kozí Becirk. Jelikož se jedná o revír s rozlohou kolem 9,5 hektarů, tak se špatně monitoruje činnost tohoto vandala. Proto se obracíme na rybářskou veřejnost, aby v případě podezření na další vandalství kontaktovali zástupce MO Orlová (telefonní kontakty: 606 283 039 nebo 604 523 658),“ uvedl Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný stojan na pruty za pár korun! Kvalita za rozumnou cenu

Někteří rybáři se po zveřejnění tohoto příspěvku podivují, jak je možné, že se břehy daného revíru špatně hlídají. Přece jen, motorová pila musí jít slyšet „na míle“ daleko. Jenže! Vandal pochopitelně může řádit v takovou dobu, kdy je Kozí Becirk bez většího počtu rybářů. Anebo může používat i tišší typy pil. Tak jako tak, důležité bude, aby se rybáři spojili a pokusili se tohoto vandala pomoci dopadnout.

Už při prvním vandalství na Kozím Becirku Územní svaz pro severní Moravu a Slezsko uvedl, že případem se zaobírá jak policie, tak i odbor životního prostředí městského úřadu v Orlové. „Na konci srpna byla událost nahlášena na Policii ČR, která vše zdokumentovala a orlovské kolegy požádala o vyčíslení předběžné škody, včetně nákladů na likvidace poražených stromů. Celá událost byla také nahlášena na městském úřadě v Orlové na odboru životního prostředí. Pracovníci odboru přislíbili, že přijdou vše zdokumentovat,“ uvedli severomoravští a slezští rybáři.

Orlovský potok 1A (471 101): Revír tvoří Stružka (Orlovský potok) od rozdělovacího objektu v Rychvaldu (jez) ř. km 4,310 po výtok z propadliny Liberďok, včetně Petřvaldské a Lazecké stružky se všemi přítoky, a uvedené podrevíry – propadliny po těžbě zemin v povodí uvedených toků.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný stojan na pruty za pár korun! Kvalita za rozumnou cenu

Součástí revíru je právě i podrevír Kozí Becirk, na kterém se incident s poraženými stromy odehrál. Jedná se rozlehlou vodní plochu, která se rozkládá nedaleko Petřvaldu u Orlové. Na tomto podrevíru platí zákaz rybolovu ve vymezeném úseku (označeno tabulemi).

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Už se na tom pracuje .včera jeden rybář na horském kole cestou k vodě lámal všechny vzrostlé stromky v půlce ,prý mu tam vadili. Takovému polámat ruce. Žádna úcta k přírodě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -