skingbranding-banner

Noční zátah porybných: Rybářská stráž na člunu se zamotala do natažených šňůr! Rybář přišel o povolenku


Rybářská stráž z MO Mělník nepolevuje v kontrolách rybářů. A to platí i o nočních hodinách přes pracovní týden. Mělničtí porybní opět narazili na několik rybářů, pro které „neplatila“ stanovená doba lovu. Proto přišli o povolenky. Suma sumárum: Při této kontrole rybářská stráž zadržela 4 povolenky. Chování některých rybářů je skutečně s podivem, protože v okolí je hned několik vod s non-stop režimem. O kontrole informoval web Středočeského územního svazu…  

V úterý 23. 7., jen čtyři dny po kontrole, kdy bylo zabaveno třináct povolenek, se rybářská stráž vydala opět na větší kontrolu revíru. Někteří rybáři totiž nabývají dojmu, že si mohou dělat v nedostupnějších místech, co chtějí.

Denní kontroly dopadly dobře a mimo jednoho lovícího, který byl napomenut ohledně čistoty lovného místa, které ihned před RS uklidil, a napomenutí ohledně zapisování úlovků, se většina lovících chovala vzorně.

Při noční kontrole revíru se však opět našlo několik nepoctivců. Jeden lovící si v nedostupném místě revíru nechal nahozené pruty i v jednu hodinu raní, a to ještě pruty nahozené navíc stihl při příjezdu RS rychle vytáhnout/odříznout.

ČTĚTE TAKÉ: Porybní na Labi zadrželi povolenku 6letému rybářovi

Další nejenže měli v 01:30 hodin nahozeno, ale dokonce i tak, že zabírali část plavební dráhy a při průjezdu lodě RS byl jeden z prutů totálně zamotaný do motoru a světelné rampy lodě. Pokud by jel tímto koridorem rychlejší člun, posádka by byla v lepším případě „jen“ pořezána od vyvezených šňůr.

Opět tedy varujeme všechny nepoctivé rybáře, že kontroly na mělnických revírech probíhají s maximální intenzitou a budou i nadále pokračovat. Čtyři odebrané povolenky, protože si někdo myslí, že v týdnu RS nechodí, jsou toho důkazem.

Zdroj: Středočeský ÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Bohumil Kuna kritizuje podložky pod kapry! Podle něho škodí rybám

admin | přečteno: 6020x | 24.09.2020 | 42 komentářů

Rybář Bohumil Kuna patří odjakživa k velmi hlasitým kritikům moderní kaprařiny. …

Ekologická katastrofa: Pořád se neví, co zabilo tuny ryb! Chemička od Agrofertu únik látky odmítá

admin | přečteno: 1986x | 23.09.2020 | 3 komentáře

Ekologická katastrofa, která se odehrála na řece Bečvě, stále doznívá! …

Rybáři pozor! Na Nových Mlýnech bude na začátku října platit zákaz rybaření! Proč?

admin | přečteno: 7676x | 23.09.2020 | 3 komentáře

I letošní podzim bude na Novomlýnském jezeře platit omezení pro …

Komentáře

 • Jen tak dál. Za chvíli zůstanou u vody jen rybáři a póvl bude ležet doma.

  • Jsou to, buzerujou ty co si koupili povolenky. Chytat se smí jen do půlnoci, když zrovna začínají brát sumci, ve čtyři ráno máme navážet po tmě. Nemůžeš stagnovat, to jako proč? Když začne pršet, to si mám jako hodit přes sebe igelit? Povolena je drahá jako svině a vše k rybaření je drahý. Je to drahý sport. A ještě k tomu, když si budu chtít nechat dvě větší ryby, tak nemůžu, kdo si takovéhle vymyslel. Proč nechytá rybářská stráž, ty co chytají na černo. Rybářský svaz dostává dotace, tak proč nekoupí do méně přístupných míst plechové kruhy s pytlema. Ano všude se najdou prasata, ale i lidi kteří to odvezou. Nebo když, jede rybářská stráž, tak by ty plné pytle mohla odvézt. Asi chtějí aby na ryby už nikdo nechodil. Vymýšlí si vše proto.

   • Povolenka drahá? Mě ta cena přijde naprosto směšná. Jsou daleko dražší sporty než je rybaření.

   • Plně souhlasím. Měli by udělat 24h.všude a pro všechny ryby. Přes den neberou díky horku a aktivitu projevují až po 24hod.Je to zkušenost právě u nepoctivých rybářů.

    • Poslední léta přibývá dnů v sezóně (od jara do podzimu), kdy se přes den díky nesnesitelnému vedru nedá chytat. Nemuselo by být 24h., ať si vyhradí nějakou jinou denní dobu – třeba od poledne do 16h. Kapraři a sumcaři přicházejí o nejlepší denní dobu ke svému lovu. Revíry, kde je nonstop jsou právě kvůli tomuto přetížené. Toto ČRS vůbec nezajímá, hlavně prodat povolenku každému kdo má do zadku díru.

 • Elik ty budeš dobrej defo, u kapra, kterej je pribouchlej tyčí ve vodě napíšeš tolik keců kolem smradlavýho kapra a tady fandis 😂, borec asi nemá všech 5 pohromadě.

  Teď ke článku, dokud za tohle nebude vězení, tak se to bude dít dál.

 • Toho dobytka co přibíjí ryby roxorem by měly vyřadit doživotně že
  svazu

 • Kdyby byla nonstop všude a hlídali by si jen co vezmou všechno co plave byl by klid.

 • Tebe bych tím roxorem taky propich ty

  • Třeba na Jesenický přehradě u Chebu by stráž měla jezdit v noci je spoustu chat co jsou přímo u vody a mají přes noc zavezeno viz lokalita Mechová

   • Celá Jesenice je plná pytlaků… Chytání dravců před zahájením a rybáři, kteří vezmou vše co chytí. Vůbec se nedivím, že v karlovarském kraji nejsou kvalitní vody k rybaření.

 • Tohoto rybáře bych vyhodil hned bez řečí z CRS je to h…. a ho bych přibil taky roksorem k zemi jak toho kapra

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.