DomůNovinkyNOVINKA: Rybáři si mohou vyřídit doživotní rybářský lístek. Stojí 1000 korun

NOVINKA: Rybáři si mohou vyřídit doživotní rybářský lístek. Stojí 1000 korun

- Reklama -

V letošním roce se objevily hned dva nové druhy rybářských lístků. Na jaře byl zaveden krátkodobý lístek na 30 dní, který je určen především „rekreačním“ rybářům, kteří si chtějí zachytat pouze několik dní nebo týdnů v roce. A pak je tady úplně nový lístek – doživotní. Jak už název napovídá, tento rybářský lístek má rybář na celý život. Předpokládaná účinnost by měla být od 1. 11. 2017. 

ČRS oznámil, že ke krátkodobým lístkům přibudou i tyto doživotní rybářské lístky. Výhoda těchto lístků je v tom, že rybáři nemusejí neustále hlídat jejich platnost. Ne. Tenhle jim bude stačit na celý život. Rybářům tak může odpadnout opakující se „byrokratická“ starost. A to je plus. Důležité je, že tento rybářský lístek mohou získat pouze ti rybáři, jejichž věk přesáhl 15 let. Cena tohoto lístku? Rovných 1000 korun.

Ohledně krátkodobých rybářských lístků: Ty byly do nedávna vydávány bez poplatku, protože cena za lístek nebyla uvedena v zákoně o správních poplatcích. To ale už neplatí. Při vydávání krátkodobého rybářského lístku nyní rybář zaplatí 200 korun. Tyto krátkodobé rybářské lístky se vydávají bez složení rybářských zkoušek.

Tento rybářský lístek ovšem neopravňuje k tomu, aby na jeho základě byl následně vydán rybáři dlouhodobý rybářský lístek. K prvnímu dlouhodobému rybářskému lístku bude i nadále třeba předložit osvědčení o získané kvalifikaci.

Ceny rybářský lístků:

 • 1 rok: 100 korun, 50 korun (zlevněný)
 • 3 roky: 200 korun, 100 korun (zlevněný)
 • 10 let: 500 korun, 250 korun (zlevněný)
 • Krátkodobý lístek (30 dní): 200 korun (bez složení zkoušek)
 • Doživotní lístek: 1000 korun

Poznámka: Na zlevněné lístky mají nárok žáci základních škol, studenti odborných škol ve studijních oborech, případně učebních oborech s výukou rybářství, odborní pracovníci na úseku rybářství, mají-li provozování rybářství v pracovní náplni, rybářští hospodáři a osoby ustanovené jako rybářská stráž.

Ještě aktualita k celosvazovým povolenkám: ČRS zaznamenal vyšší zájem o tento druh povolenek. Do rybářské pokladny tak „přiteklo“ o 650 tisíc korun více. „Údaje vyplývající z odhadu příjmů celosvazového rybolovu jsou pro uživatele revírů velmi důležité, protože dávají první informaci o předpokládaných tržbách za prodej celosvazových povolenek a tedy i finančních prostředcích pro podzimní zarybnění rybářských revírů,“ zní z ČRS.

A poslední aktualita: Rada ČRS se potvrdila změnu v rybářském řádu pro roky 2018 a 2019 – v těchto letech bude platit omezení úlovku lína obecného na 4 kusy denně. Řešila se i úprava muškaření a lov na umělou mušku v době od 1. ledna do 15. června, ovšem v tomto směru nedošlo ke shodě mezi všemi územními svazy.

Poznámka redakce: Text jsme aktualizovali informací o tom, že krátkodobý rybářský lístek neopravňuje k tomu, aby na jeho základě byl vydán rybáři dlouhodobý rybářský lístek.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

33 KOMENTÁŘE

  • Rybářské lístky vydává obec s rozšířenou působností příslušná podle místa bydliště žadatele (§ 13 odst. 8 zák. č. 99/2004 Sb.).

   Jinak doživotní rybářské lístky by se měly vydávat až po 1. listopadu.

   Redakce InRybar.cz

   • dobry den,

    chystam se pristi rok na dovolenou a rad bych si i zachytal, ale mam problem s tim, jak zde pisete, ze:Rybářské lístky vydává obec s rozšířenou působností příslušná podle místa bydliště žadatele. trvaly pobyt mam v italii. Jak tedy mohu a popripade kde mohu zazadat preden a zada-li je mozne predem a pisemne o povolenku na 14dni :).

    Dekuji

    • Dobrý den,

     ano, rybářský lístek vydává obec s rozšířenou působností. Pokud si jej chcete vyřídit s předstihem, pak to tuším jde tak, že pošlete blízké osobě plnou moc a ona musí na ten úřad zajít. Lístek se vyřídí prakticky hned – trvá to sotva 10 až 15 minut. Nejsem si ale jistý, jestli to takto skutečně funguje, proto prosím pro jistotu napište na daný úřad s rozšířenou působností (většinou odbor životního prostředí), tam Vám poradí.

     Co se týče povolenky, tak tu zakoupíte už buďto v nějaké rybářské organizaci nebo v některých obchodech s rybářskými potřebami. Záleží na vodě, kam chcete jet. 🙂

     Snad jsem alespoň trochu poradil. Přesto, opravdu prosím raději napište na daný úřad… 🙂

     Krásný den!

     Redakce InRybar.cz

     • Rybářské lístky se prodávají v blízkosti vašeho bydliště což je magistrát města a obce s rozšířenou působností odbor životního prostředí. Pokud si tento lístek koupíte také splňujete zákon 99/2004 Sb. Paragraf 13 a pozdnějsi vyhlášky 1972004 Sb. Bližší podmínky výkonu rybářského práva. Také máte ušetřené starosti aby ste si tento rybářský lístek kontrolovaly protože za propadlý lístek je rybářská stráž oprávněná zadržet povolen ku lovu . A to zákonem 99/2004SB. PARAGRAF 16 oprávnění rybářské stráže.

 1. Dobrý den.CHci se zeptat k doživotnímu listku co je na tom pravdy.Dnešní dobe kolují ruzné diskuze a forá a člověk už neví co je pravda a co je lěš.Rad rybařím každý rok se plati členství atd.Když jsem čet váš článek byl jsem nadčen.Pokud od 1.11 2017 bude platnost byl bych velice rád.Děkuji za vasí odpoved.

  • Dobrý den,

   informace byla přejata z oficiálního webu Českého rybářského svazu. Více informací zjistíte i na Facebooku od ČRS-

   Krásný den!

   Redakce InRybar.cz

  • Rybářské lístky nemají s ČRS nebo MRS „nic společného“. Tyhle lístky totiž vydávají úřady – obce s rozšířenou působností…

   Redakce InRybar.cz

  • Dobrý den,

   ano. Není důvod, proč byste si k tomu lístku nemohl zakoupit celorepublikovou povolenku… 🙂

   Krásný den!

   Redakce InRybar.cz

 2. Dobrý den, jen pro bližší informaci uvádím, že rybářské lístky s účinností od 1.7.2011 (§ 13 odst. 8 zákona 99/2004) vydávají kromě obcí s rozšířenou působností i obce s pověřeným obecním úřadem, v jehož obvodu má žadatel o vydání rybářského lístku trvalý pobyt.
  Co se týká vydávání „tzv. doživotních ryb. lístků“ za 1.000,- Kč tak je nutné, aby došlo k novelizaci § 10 odst. 1 vyhl. 197/2004 k provedení zákona 99/2004 – O rybářství. Zatím je tam uvedeno jen vydávání na 30 dní, 1 rok, 3 roky a 10 let.
  Přeji hezký den.

 3. Proč by nepřitekly peníze za celosvazovou povolenku když vám od letošního roku celoroční uzemní neprodají když nejste členem té dané organizace.Příklad jsem člen Plzen a východočeskou roční vám neprodají.Do letošního roku v tom nebil problém.

 4. Teď vyšla vyhláška 336/2017, kterou se mění vyhláška č. 197/2004 Sb. k provedení zákona 99/2004 Sb. – O rybářství, kde je uvedeno, že vydávání rybářského lístku na dobu neurčitou bude s účinností od 1. 11. 2017. Takže už nic nebrání tomu, aby si rybáři starší 15 let za 1.000 Kč tento lístek zakoupili.

 5. Úřední moloch neustále bobtná a jeho šimlové žerou stále více obroku. Nevěříte ? Pro srovnání si do googlu zadejte „fishing licenses (název státu USA)“ a budete se divit. Povolenka na MP revíry ve státě Illinois mě jako non residenta stála vč. poplatků 33,30 USD – residenti to mají zhruba za polovic. Povolenku jsem si objednal přes internet, uvedl č.pasu a místo momentálního bydliště, zaplatil kartou online a za pár minut jsem obdržel mail s povolenkou v příloze (papír o rozměrech 11x17cm). Žádný ryb.lístek, žádné zkoušky, žádné členství v ničem, žádné brigády, žádné schůze. Udělejte si úsudek sami !!!
  Rybařím od r.1952 a teď je mi ze všeho smutno.

 6. Dobrý den ,
  Vysvětlí mi někdo jak tohle funguje ? Může si tohle pořídit i člověk který nemá rybářský listek ani povolenku ? Nebo je potreba první udělat testy apod. Zaplatit cca 4000tisice a pak si tohle koupit ??? Díky za vysvětlení.

 7. Dobrý den jako malý jsem vlastnil rybářský lístek a chodil na rybářský kroužek a to je už cca 6 let zpátky teď mi je 15 a rád bych začal zase rybařit a mám ještě starý doklady musím dělat nějaké ty zkoušky nebo jak? Popřípadně kde je mám sehnat děkuji 🙂

  • Dobrý den,

   hlavně najděte rybářský lístek! Pokud máte rybářský lístek, pak nemusíte skládat zkoušky.

   Stačí ho jenom vyměnit za nový na příslušném městském úřadě. A pak už jenom koupit povolenku! 🙂

   Je super, že jste se k rybaření vrátil!

   Hodně zdaru!

   Redakce InRybar.cz

 8. Dobry den kdyz jsi chci koupit dzivotni rybarsky listek musim mit nejake zkousky nebo neco podobneho ? .
  Je mi teprve 16 let puzu si ho poridit ??

  • Dobrý den,

   máte už rybářský lístek? Pokud ne, pak je nutné udělat rybářské zkoušky. Pokud máte již rybářské zkoušky za sebou, pak stačí jen o doživotní rybářský lístek požádat na příslušném úřadě… 🙂

   Krásný den!

   Redakce InRybar.cz

 9. Dobrý den,

  vážně nejde zařídit rybářský lístek na úřadě mimo místo trvalého bydliště?
  Jediná možnost je tedy jet na místo trvalého bydliště, tam složit zkoušku na pobočce ČRS a rovnou na MÚ vyřídit lístek?
  A nebo dát plnou moc známému co se na místě mého trvalého bydliště zdržuje, aby mi lístek zařídil? Ale kde složím zkoušky? Tam kde bydlím já a pošlu už jen certifikát a je to zařízené? Nejde to celé zařídit tak aby člověk nemusel nikam jezdit, právě třeba složit si někde zkoušku a jen odeslat žádost s potvrzením o složení zkoušky?
  Moc děkuji za odpověď

  • Dobrý den,

   rybářské lístky vydává obec s rozšířenou působností příslušná podle místa bydliště žadatele (§ 13 odst. 8 zák. č. 99/2004 Sb.).

   Doporučujeme kontaktovat příslušný úřad, kde Vám podají nejčerstvější informace…

   Krásný den!

   Redakce InRybar.cz

 10. Jak prosím funguje rybářský lístek na skoušku ?mužů si odnést domů úlovek ?nebo je to jenom chytz a pusť.

  • Dobrý den,

   moc nerozumíme Vašemu dotazu…

   A) Rybářský lístek bez zkoušek je jenom na měsíc. Můžete o něj zažádat na příslušném úřadě. Pokud chcete lístek na delší dobu, pak je nutné složit zkoušky.

   B) Chyť a pusť neplatí na drtivé většině svazových revírů. Toto pravidlo platí jen většinou u velkých kaprů nad 70 čísel délky. Pravidla stanovuje rybářský řád, který je nutné si před rybařením důkladně pročíst…

 11. Dobrý den chtěl bych se zeptat na několik otázek 1 v 18 sem si dělal papíry ale už dávno je nemám jestli musím znova dělat zkoušky 2 jestli jdou ty měsíční papíry koupit třeba rovnou na 3 měsíce a jak to je v ramci těch měsíčních povolenek jestli potřebuju k tomu i celosvazovou povolenku

  • Dobrý den, Fando,

   pokud najdete starý rybářský lístek (modrou kartičku), pak máte vyhráno. Můžete obnovit i po letech a nemusíte skládat zase zkoušky

   Měsíční lístek jde koupit jen na měsíc.

   Celosvazovou povolenku potřebujete jen v tu chvíli, když chcete chytat na revírech po celém ČRS. Pokud máte spadeno jen na jeden revír, celosvazovou nepotřebujete…

   Krásný den!

 12. Takže když budu jezdit třeba jen na Barboru tak nemusím ale když budu chtít třeba do mModlam v Srbicich tak musím mít už celosvazovou? Kolikrát si můžu koupit za sebou tu měsíční někde jsem četl že kolikrát chci ale cena se pak navyšuje jinak lístek už nemám děkuji za odpověď

  • Aha, takhle to myslíte – pokud jsou oba revíru pod jedním územním svazem (třeba Severočeský), pak je dobré si koupit povolenku KRAJSKOU, ne celosvazovou…

   Ano, měsíční lístek si můžete koupit opakovaně, ale není to škoda? Za jeden měsíční dáte 200 korun, za doživotní na neurčito 1000 korun. Na Vašem místě bych se „kousl“, udělal zkoušky, pořídil si doživotní lístek, a máte klid… 🙂 Ušetříte a ubude Vám „papírování“…

 13. Na ryby bych jezdil stejne jen zhruba 2 až 3 měsíce v rámci prázdnin s dcerkou jinak není čas a nejspíš jen na Barboru takže když budu jezdit jen na 1 místo tak nic jinýho už nemusím děkuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -