DomůNovinkyNový fenomén: Rybářskému youtuberovi můžete poslat až 650 korun měsíčně! Co za...

Nový fenomén: Rybářskému youtuberovi můžete poslat až 650 korun měsíčně! Co za to dostanete?

- Reklama -

Posílání peněz za tvorbu na internetu není nic nového. Celá řada internetových webů od svých čtenářů, diváků nebo posluchačů dostává peníze „napřímo“. Věděli jste, že podobná funkce funguje i na populární platformě YouTube? No ano! Tvůrci mohou od svých fanoušků obdržet jistý finanční obnos pomocí jednoduché funkce. A právě tuto funkci používají i známí čeští rybáři, kteří natáčí na YouTube. Co vlastně rybář/divák za ty peníze dostane?

Tahle podpora videotvůrců na YouTube funguje už delší dobu. Pokud se divákovi líbí tvorba daného tvůrce, pak jej může jednoduše finančně podpořit tak, že klikne na jeho kanálu na tlačítko „Připojit se“. Rázem se objeví formulář, který popisuje to, co daný divák dostane. Jak vlastně tato funkce funguje?

„Neviditelné“ návazce na kapry: TOP materiál na návazce, který nejde ve vodě vidět

„Členství v kanálu na hlavní stránce a v aplikaci YouTube umožňuje nákup veřejně viditelných odznaků nebo emodži a poskytuje přístup k výhodám pro sponzory, které kanál nabízí. Ceny členství se mohou lišit v závislosti na zemi, oblasti a používané platformě,“ píše se na webu Google, který populární videoplatformu vlastní.

A tuto funkci používají i čeští rybáři, kteří na YouTube natáčí. Jedním z nich je například kaprař Petr Touš, který je známý svými videi z Orlíku. Právě tento rybář spustil členství pro jeho fanoušky, kdy za 89 korun rybáři dostanou věrnostní odznaky vedle jména a vlastní emodži, které mohou rybáři používat v komentářích nebo chatu. Zároveň se ve formuláři píše, že členové kanálu Petra Touše dostanou předběžný přístup k některým videím, některá videa jsou dokonce jen pouze pro členy. Další formou poděkování za členství je potom třeba i sleva 5 % na vybraném e-shopu.

Dalším kanálem, který tuto funkci pro finanční podporu používá, je Rybaření s Kubákem. Právě tady si diváci mohou zvolit ze 3 podpor. Ta první se jmenuje Kubákův rybářskej kroužek, která vyjde na 44,90 korun za měsíc. Diváci za tyto peníze dostanou vlastní emodži pro použití v komentářích a chatu. A dále i odznaky vedle jména v komentářích.

Druhá podpora tohoto kanálu se jmenuje Kubák ultras, která stojí 249,90 korun za měsíc. Za tyto peníze dostane divák všechny výhody z první odměny, a dále také bude mít přístup k videím ze zákulisí. A třetí podporou je Kubákův kult, který stojí 649,90 korun za měsíc. Tato podpora nabízí všechny výhody z těch předchozích dvou, a navíc rybář dostane přístup k nezveřejněným videím.

„Neviditelné“ návazce na kapry: TOP materiál na návazce, který nejde ve vodě vidět

Tato zmíněná funkce je určitě zajímavým způsobem podpory oblíbených tvůrců, která na „mainstreamovém“ YouTube funguje už delší dobu. Diváci si prostě zvykli podporovat oblíbené tvůrce finančními příspěvky, aby se mohli dále vyvíjet. Tak uvidíme, jestli se tyhle funkce uchytí i u rybářských youtuberů.

Redakce InRybar.cz  

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

    • Asi nikomu neležíš v žaludku aby měl potřebu nějak tě hanit. Pač tenhle článek mi přijde celkem nějak mimo.

  1. Na našeho milovaného Bohouška se opět chystají nové kontroly.
    Dostane Kuna tentokrát konečně pokutu? Zřejmě ano, jsem zvědav zda o tom také natočí video a zmíní částku pokutu kterou případně bude muset zaplatit.
    Myslím, že se s tím chlubit nebude a ani o tom necekne 😀 😀 😀

  2. Bohouš Kuna prodává údajně svůj DIP za 350Kč 250ml a to stejný se dá koupit u Kaprpro. Cz za 179Kč. Je to od sebe k nerozeznání jen etiketa je jiná a hlavně cena je jiná.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -