Domů Novinky Nový zákaz bivakování na Nových Mlýnech: Rybáři nově nesmí bivakovat na oblíbeném...

Nový zákaz bivakování na Nových Mlýnech: Rybáři nově nesmí bivakovat na oblíbeném úseku!

- Reklama -

Obec Brod nad Dyjí vyvěsila na začátku prosince novou obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje stanování a táboření na březích Mušovského jezera (Dyje 7) na území obce. Zákaz se týká i pobývání na tzv. Ptačím poloostrově, který patří k nejvíce oblíbeným úsekům na revíru Dyje 7. Bohužel pro rybáře, odteď tady nesmí pobývat. Nová vyhláška se týká i rozdělávání ohňů, anebo parkování vozidel na pozemcích obce. Přinášíme kompletní informace o novém zákazu…

Zastupitelstvo obce Brodu nad Dyjí obecně závaznou vyhlášku 1/2019 o veřejném pořádku schválilo 21. 10. 2019 (vyvěšena byla 9. 12. 2019). Tato vyhláška se skládá z několika částí, které se týkají jak pobývání u vody, tak i rozdělávání ohňů nebo parkování vozidel. Ve vyhlášce se píše:

Stanování a táboření: Z důvodu zabezpečení veřejného pořádku a ochrany životního prostředí je zakázáno na veřejném prostranství v majetku obce v lokalitě u rybníka, u přehrady, Ptačí poloostrov stanování a táboření.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkový vlasec na kapry za pár korun! 1200 metrů za 199 korun!

Stanováním a tábořením se pro účely této vyhlášky rozumějí všechny formy táboření bez ohledu na to, zda jde o přespání pod vlastním stanem či bez něho, o použití obytného přívěsu nebo obytného automobilu, či o nějaké jiné formy, např. přespání v osobním automobilu.

Mapa pozemků, kterých se nová vyhláška týká (žlutě označeno)

Rozdělávání a udržování ohně: Z důvodu zabezpečení veřejného pořádku a ochrany životního prostředí je zakázáno na plochách veřejného prostranství v lokalitě u rybníka, u přehrady, Ptačí poloostrov rozdělávání a udržování otevřeného ohně.

Za oheň jsou pro účely této vyhlášky považovány plameny vzniklé v důsledku oxidace hořlavého materiálu. Otevřeným ohněm pak oheň, kde není zabráněno styku plameny s okolním prostředím, bez ohledu na to, zda jde o oheň z hořící zápalky či zapalovače, ohniště, gril s dvířky či poklopem, plynový hořák, svíčku, zahradní louč atd.

Zákaz narušování veřejného pořádku vozidly na pozemcích obce mimo komunikace: Vjíždění vozidly a jejich parkování na obecních pozemích mimo komunikace je bez povolení Obecního úřadu Brod nad Dyjí zakázáno. Tento zákaz se týká i veškerých pobřežních pozemků v k. ú. Brod nad Dyjí.

 

Pamatujte: Porybný vám nemůže za bivak odebrat povolenku!!!

Připomínáme, že porybný vám nemůže za postavený bivak sebrat povolenku. Bivak nemá s vykonáváním rybářského práva „nic společného“, proto rybářská stráž nemůže odebrat povolenku. Ale pozor! Za postavený bivak (porušení vyhlášky) můžete dostat mastnou pokutu od policistů nebo městských strážníků.

ČTĚTE TAKÉ: Rybářská stráž nesmí rybářovi odebrat povolenku za bivakování! Rybáři ale nemůžou u vody bivakovat!

Zdroj: OÚ Brod nad Dyjí

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Povodí Moravy

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

42 KOMENTÁŘE

 1. Jsou to pěkný . Kolem Dyje 7 je nelegálně zastavěné a oplocené aspoň 50%pobřeží, kde se normální rybář nedostane,přitom ze zákona,musí být přísup volný. Takovej bordel jako kolem Dyje 7 je do nebe volající. ..Kolegové rybáři, chce se to spojit a začít proti tomuto bojovat,nebo za chvíli se k vodě vůbec nedostanem a zůstane to oplocený jen pro pár darebáků a tunelářů. Udělejme v tom pořádek. Jara

  • Sami si za to můžete, musíte mít auta za , děláte bordel, všude kolem sebe, táboříte na cizích pozemcích bez výslovného souhlasu vlastníka, zdá se ti to málo?Si ty pozemky kupte a pak bivakujte.

    • To není trochu mimoň, ale super v.l. Jak může být zabraný, oplocený
     a znemožněný přístup k vodě ,to teda nevím kde to povolují a černý stavby kolem Dyje 7 jsou na každým kroku. Nepořádek dělají jen dobytci na hostenky a ne ti skalní rybáři s bivaky,co ještě po nich uklízí, aby se tam dalo chytat. ZAKÁZAT RYBOLOV BEZ VYJÍMKY ze všech znepřístupněných, oplocených a jinak zabezpečených míst kolem jezera, pro běžné rybáře nedostupné. Viz. kemp Merkur, tam si ani neškrknete,pokud nezaplatíte neoprávněný poplatek ,aby jste se dostali ke svazové vodě MRS!!! RYBÁŘI , komu to není lhostejné, pojďme bojovat za své práva, jinak si s náma za chvíli vytřou ři. .Jara

    • To asi jsi, a hlavně s bolševickým pohledem na svět. Bolševická lůza taky chtěla aby všechno patřilo všem, roztahovat se na cizím je tomu ksindlu vlastní. Nikdo ti tam nebrání v lovu, ale táboření není součást rybolovu, tak po půlnoci prostě vypadnete, chátro kaprařská.

     • Opravdu bych si přál navštívit, tvůj pozemek u vody a nedej bože, aby tam byl i nějaký plot, který by mě bránil projít,no bránit… :)) stejně by mě nezastavil a třešnička na dortu by byl tupec jak a začal mě vyhazovat. 😂

   • Tady se vyjádřil někdo, kdo k vodě asi nechodí. To že se zakáže jezdit autem až k vodě to chápu, na to je tam vyhrazený parkoviste. Ale nechápu proč bych tam nemohl přespat ironie toho je že víc bordelu tam nechá člověk co tam dojede na 2 hodiny na kole. Rybářský svaz má hromadu reviru a skoro nikam se nedá dostat. Podle toho co je na tý mapce, tak už nemůžeš ani do loděnice. Nejde mě do hlavy proč se za ty povolenky platí.

     • Já ti na tvůj pozemek . Už vím jak tam budu rybařit klidně celéj týden a ty mě nic nemúžes. A neboj já si vždycky svůj bordel odvezu autem do své popelnice.

   • Ty vole tohle snad nemyslíš vážně ,už je mi na blití z toho ,jak peníze vítězí nad zdravým rozumem u nás i všude ve světě.Přece člověk ,který se chová ohleduplně k přírodě a ke svému okolí,nemůže mít problém rybařit na kterém revíru chce a kde chce Výkon Rybářského práva ,samozřejmě v souladu s rybářským řádem . Ta voda je všech , do a ne jenom pár vyvolených,kteří tam mají ty „svoje“pozemky .Ti co dělají u vody bordel ať už odpadky ,pytlačení nebo auta v zákazech ti tam nemaj co dělat,Člověk který to tam miluje tam patří.
    Naprostý souhlas s panem Pokorným
    Robin Foltýn

    • Když to miluješ, není co řešit, kup si ty pozemky. ohleduplně se chovat musíš, to není omluva, tábořit na cizím ne, aspoň ne bez svolení majitele. Tobě na zahradě taky nikdo netáboří, tedy pokud nějakou vlastníš.

  • Přesně tak, nechápu proč pozemky kolem vod mají být soukromé, být to na mne tak bych to zase všechno zestátnil a povolil tam vstup všem, jenže máme kapotalismus takže kdo má prachy koupí si tam plochy a ostatní div nestřílí když se k němu někdo přiblíží, kapitalisti jsou horší jak komunisti.

  • A oni to táboření, v jetí autem a ostatní parády který se tam dějí zakázali kvůli oploceným
   pozemkům,????Nebo někomu jako jsi ty???

 2. Naprosto souhlasím, že bude zákaz autem. To, co se děje na Dyje 7 je děs a hrůza neskutečného nepořádku rybářů a hlavně cizinci, kteří tam jezdí a pytlačí. Devastace přírody např. řezání stromů a pálení dřeva. Bohužel porybní a policie České republiky nedělají nic.
  Jako návštěvník tohoto území si toho všímám, kór, když toť místo využívám k rybaření často. Poslední dobou mám strach si sebou vzít vnoučata na procházku, protože ne jednou jsme našli na zemi u vody použite injekční stříkačky, rozbyte sklo, nakalene. A to ani nemluvím o zásazích hlídek a hasičů, kteří mohou konat svou činnost jinde více prospěšnou. Tito lidé si vůbec neváží naší přírody o kterou když se nebudeme starat, tak nám bude více a více chátrat a za krátkou dobu si nebudeme mít kam chodit odpočinout a zarybařit. Myslím, že zamyšlení nad tímto problemem nás nic nestojí a podílet se na úklidu po nás není nic, co by se nedalo zvládnout. Zamysleme se nad tímto všichni. Poté nám bude všem líp!

 3. Ty vole…!!!! Přesně takhle to dopadá, když se dostane k rozhodovací moci taková banda tukanu, jako u nás ve Zlíně když nechali vyjmou tak krásnou vodu, jako bylo sterkoviste Topolná!!!!!!! Zpět k Dyji 7, ty vole CO tam chcete chránit!!!! Ty zmetky, kteří si přivlastňují prostor bez jakéhokoli nároku? PROC si někdo může koupit pozemek přímo u vody? Na tyto pozemky máme mít přece nárok všichni rybáři!!!!!???? Myslím tím samozřejmě vykonávání rybářského práva!!!!!! No a když u toho chce někdo přespat??? No a co???? Co je na to ku….va špatně? Připadam si, že rok 2020 nějak není pravdou….!!! Na co vlastně rybářské firmy produkují bivaky, lehátka, spacáky, pipaky, priposlechy, čluny, echoloty, motory atd.????????? Vlastně k ničemu, protože takových nemyslu, jako je třeba nyní Dyje 7 každý rok přibývá víc a víc!!!!!!!!

  • Abyste „všichni rybáři“ na něco měli nárok, tak si to „všichni rybáři“ nejdřív musíte koupit. Ale vy jste banda tupých kaprařů a holých , tak tam holt tábořit nebudete a klidně se vztekejte, popraskaj vám žilky a bude od vás klid.

   • To by mě zajímalo ty , když už píšeš tyto priblblé komentáře jestli patříš k těm co tam mají také koupený pozemek. Zřejmě ano podle toho co píšeš.Zajimalo by mě pod jakou Černotou vám pozemky prodali.A když už píšeš o kaprařích:mají aspoň nějaký srdcařský koníček, co máš ty? Grilování právě na tomto Černém pozemku.

    • Jsi mimo, já tam nic nevlastním, jen se tupcům snažím vysvětlit, že na cizím se prostě bez povolení netáboří. A kaprařina jako „srdcařský koníček“? To asi nemyslíš vážně, týrání živých tvorů pro svoje egohoničství není koníček, nýbrž zvrhlost, úchylka. Chyť si kolik potřebuješ pro svoji spotřebu a padej od vody, není třeba ochytávat ryby dokola a pouštět je, pokud je chceš chránit, nechytej je vůbec.

     • Tak napsat, že rybaření je zvrhlost čí úchylka může jen . Bohužel spousta takových dnes rozhodují o druhých. Tady nic nepomůže, !!!

  • V Merkuru si můžeš postavit bivaků kolik budeš chtít..tam to máš povolený.A pokud máš problém se soukromým majetkem,tak to seš úplně stejnej jako pánové v 50 letech.Jinak většinu těch oplocených pozemků prodali nebo pronajímají místní nebo lidi z okolních vesnic.
   Jinak si tam klidně můžeš zachytat,stačí se zeptat,brány jsou většinou odemčený,protože pokud tam chtějí lovit majitélé,tak musí být umožněn přístup,např. porybnému nebo i jinému lovci,ale nevím jestli se ti tam bude líbit.tak nakup vše co jsi vyjmenoval a vyraž..Petru zdar.

 4. Hodně úsměvné z 80% prodané pozemky a hlavně v létě 7 Dyje zarostlá trávou ve vodě takže se tam nedá chytat. Takže asi všem jasný že nějaké panáček zatáhl za provázky protože mu někdo chodil na „soukromý pozemek“ což je podle rybářskýho práva 3 metry od břehu 😊 a ti majitelé těch pozemků tam jezdí na kole HA HA HA

 5. To co se děje na Mušovských jezerech je opravdu vrchol.Je pravda,že za něco si mohou sami rybáři.Ale co dělají státní orgány? Vždyť je to chráněnná krajinná oblast.To jim ty nepovolené stavby, oplocení apd. nevadí. Souhlasím s tím,že by rybáři s tím měli něco dělat a plně to budu podporovat, protože za chvíli tam nebude kde chytat. A vyhláška která zakazuje i škrtnout sirkou mě připadá dost ujetá. Lituji kuřáky.To bude odvykačka.Já jsem nekuřák,ale jak vás chytnou s cigaretou,tak vás budou pokutovat. Jak dokážete, že jste si ji nezapálili sirkou nebo zapalovačem

 6. To není trochu mimoň, ale super v.l. Jak může být zabraný, oplocený
  a znemožněný přístup k vodě ,to teda nevím kde to povolují a černý stavby kolem Dyje 7 jsou na každým kroku. Nepořádek dělají jen dobytci na hostenky a ne ti skalní rybáři s bivaky,co ještě po nich uklízí, aby se tam dalo chytat. ZAKÁZAT RYBOLOV BEZ VYJÍMKY ze všech znepřístupněných, oplocených a jinak zabezpečených míst kolem jezera, pro běžné rybáře nedostupné. Viz. kemp Merkur, tam si ani neškrknete,pokud nezaplatíte neoprávněný poplatek ,aby jste se dostali ke svazové vodě MRS!!! RYBÁŘI , komu to není lhostejné, pojďme bojovat za své práva, jinak si s náma za chvíli vytřou ři. .Jara

 7. Nebude to tím, že chtějí zvedat hladinu o 30 cm? Zaplavilo by to bordel, který tam některé nechávají a to nejen rybáři. Zase přibude více lidí, které tam budou na vodě celoročně. Mlýny jsou prostě v . Naše chlouba kde jsou krásné ryby není bohužel určená rybářům. Krmitkáři zase budou mít více prostoru vozit na kole ryby do klobás.

 8. Kdyby rybáři nebyli prasata stále se mohlo bivakovat a kempit je to jen o lidech a o rybářské stráži.Bral bych papíry i za vajgle!!!!!!

 9. Kaprar není rybář to je prase a proto to tak dopadá. S heslem já mám klinik já můžu všechno. Bohužel nemůže. Bude to pokračovat protože to překročilo všechny meze.

 10. V poho proč tolik křiku a urážek vemu člun nažu tam věci 7 je mělká zakotvím1m od břehu budu spát ve člunu a celý zákaz mě může být ukradenej nikdo mě nic nemůže.

 11. A proč by se to nemohlo? Sak je to umělá nádrž s asijskýma migranrama…. Co máte proti romantické lovu a spaní pod hvězdami? Tišší blazni

 12. U nás máme jeden špatný zažitý zvyk, ikdyž se většina chová podle stanovených a morálních pravidel, tak stačí několik málo jedinců, kteří žádná pravidla nerespektují a potrestána je pak šmahem celá skupina, toto je naprosto špatný a nespravedlivý přístup. Snad si z daní platíme policisty, kteří mají v součinnosti s rybářskou stráží chodit a kontrolovat dodržování pravidel a případně trestat konkrétní vyníky za bordel a přestupky! Platím si drahou povolenku, všude kam jezdím chytat se chovám normálně žádnou zeleň nedevastuji, bordel po sobě už vůbec nenechávám, přesto jsem trestán a omezován. Míst kam si mohu zajet autem k vodě alespoň na nějakou rozumnou vzdálenost rapidně ubývá, mezitím co se staví kolem řek asfaltové cyklostezky, kolem vod si lidé privatizují pozemky, staví ohavné haraburďárny viz. Labe, Orlík nebo Mušov, proč nikdo nebojuje s tímto? Autem na louce nebo kousek od břehu toho moc nezníčíte, ale hnusná maringotka tam bude stát pořád, kdybychom byli co k čemu vydobíme si vjezd na cyklostezky, které vedou kolem řek, alespoň na některých úsecích, všechny ty rádoby vlastníky necháme uklidit a odtáhnout ten bordel po sobě a přísně trestáme vyníky, kteří porušují pravidla a dělají nepořádek. Jenžeu nás mají všichni v piči na lehátku každej mlčí pak to takhle dopadá.

  • Povolenka k rybolovu tě opravňuje k VRP na revírech, ne k táboření na pozemcích, jichž nejsi majitelem, ani nemáš od jejich majitele svolení. A jinak, jsem majitelem maringotky na břehu jednoho velmi známého a atraktivního revíru, na soukromém pozemku, platím pronájem a je to pohoda, až na závistivou levičáckou lůzu, ale je to fajn tím takové, jako jsi ty. Ale abys neřekl, jezdím tam tak pětkrát do roka, tak ti ji můžu pronajmout, za dvojku denně by to asi šlo.

   • Male ty mas snad v hlavě .. co nechapes na tom ze soukromý pozemek je to pouze 3m od břehu a dal je to ve vlastnictví povodí. Tam nemas právo oplotit nic i kdyby ti ten tvuj hnuj z hlavy vypadl. Platime povolenky a pak nikam nesmíme, kvuli jako si ty, co si mysli ze s trochou penez na účtech můžou všechno. Prosim tě vlez si do ty tvoji smradlavý maringotky a pusť si plyn. Prospěješ světu a hlavně používej ochranu, aby se tvoje fylozofie nahodou nemohla rozmnožit.

    • Pochybuju, že Povodí vydává povolení k táboření. Ale chytat tam můžeš, po stanovenou denní dobu lovu, nevím, co bys tam jindy pohledával. A světu by prospěl tvůj fotr, kdyby tě hodil do kopřiv, nebo na vrata, bohužel je pozdě joudo, tak se aspoň chovej způsobně, tak jak ti velí tvé společenské postavení lůzra.

     • Pro tebe ty chytráku 15 m od paty řeky je ochranné pásmo vlastníka toku takže když by tam najely bagry tak ti je ten pozemek na H…. pohled na mapu katastru a vlastníka nic neřeší je to prostě ochranné pásmo

    • Než vypustíš takový bláboly do světa,tak ti doporučuji,prohlídnout katastrální mapy a hned víš komu patří pozemek…

   • S takovým jako si ty se nemá cenu vůbec zatěžovat … Meleš si to svoje pořád dokola!! Strč si tu svou maringotku……… ojem napřed!! A třeba za trojku !!!!

 13. Dobrý den všem,
  jsem kapitalista, rybář( nejsem kaprař) a milovník přírody, velmi rád přespávám u vody jak v bivaku tak v tisíc hvězdičkovém hotelu pod širákem. Nerozumím obecně platným vyhláškám defacto na všech zajímavých revírech kolem i na mušovských jezerech (Dyje 4B, Dyje 5 a teď nově Dyje 7) Mít auto za zadkem-to chápu, že je přes čáru( hold to tam odtahám), na druhé straně pokud nemám na revíru do 0,5 km(což vnímám jako rozumnou vzdálenost pro dojití a odtahání rybářského vybavení)žádné záchytné parkoviště????Pokud se něco zakáže, musí k tomu být varianta pro obhájení zákazu. Mám namysli to ,že pokud rybáři platí povolenku tak by měli mít možnost se k revíru dopravit a zaparkovat v nějaké obstojné vzdálenosti( i když jdeme nakupovat zaparkujeme u supermarketu, bez parkoviště by nedostali ani stavební povolení ), která nebude nikomu na obtíž a nebude mít za důsledek ničení přírody a životního prostředí. Co se týče přespání u vody. Opět chápu to, že pokud je u vody banda nevychovanců, kteří přijeli nezřízeně pít alkohol a dělat nepořádek pod záminkou, že přijeli na ryby, je v pořádku, že při kontrole RS nebo policisty, kteří jsou k tomu oprávněni, dostanou pokutu (za mně ideálně jim odebrat rybářský lístek a klidně udělit zákaz na nějakou dobu do dané lokality), ale nerozumím tomu proč bych nemohl u vody, třeba jen pod širákem, přespat? Netábořím jen přespím. Tábořením se dle stanoviska ministerstva životního prostředí rozumí a teď cituji :Podle závazného stanoviska ministerstva životního prostředí je táboření „souhrn různých činností umožňujících vícedenní pobyt v přírodě spojený s možností přespání, a to obvykle ve stanech nebo jiných přístřešcích (stavění stanů, přípravu stravy, hygienu, likvidaci odpadků apod.)“.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/cesta-z-mesta-pravidla-zakony-pobyt-v-prirode-ochrana-prirody-rozdelavani-ohnem-bivakovani-stanovani.A190420_471337_kolem-sveta_hig. Mně ale stačí přespat, klidně jen ve spacáku, jednu noc a to v tomto stanovisku není bráno jako táboření. A na přenocování v tomto duchu, pokud je to státní nebo obecní pozemek, mám ze zákona právo dokonce i v národních parcích pokud dodržím k tomu , v těchto oblastech i jiná nařízení( jako například , že zůstanu na vyznačené turistické stezce atd.) Mám pocit, že tyto vyhlášky vůbec neslouží účelu ochrany přírody, ale pouze k tomu, aby rybáři místní, kteří mají úzké vazby na své zastupitele a mají pocit, že kapitalističtí rybáři z velkých měst jim ubírají právo na ,,JEJICH REVÍR“ a tak jak bývá zvykem v malých obcích, zajdou se starostou na pivo, ať S TÍM NĚCO UDĚLÁ. A tak odhlasuje zavedení obecně platné vyhlášky. Je smutné , že lidé kteří chtějí trávit čas v přírodě se svým koníčkem jsou omezováni. Asi budeme všichni mnohem více šťastní, když budeme mladé generace učit vysedávat po hospodách nebo začneme jezdit do zahraničí a dáme vydělat jinde než v obcích okolo těchto revírů ( i rybáři jedí a pijí a tankují dokonce dokupují vybavení pro lov ryb u místních podnikatelů (Strachotín třeba)). Je smutné, že se všichni házejí do jednoho pytle a že naší společnost ovládá závist a to nejen v rybaření.Všechno zakázat je mnohem jednodušší než udělat něco, aby byli spokojeni všichni nebo většina.Nebylo by lepší, pravidelnými kontrolami trestat ty, co porušují rozumně nastavená pravidla – dodržování pořádku, oheň pouze v přenosné nádobě(gril, kovové ohniště, vařič atd.), parkování na vyhrazených parkovištích a třeba i nahlášení na obecním úřadě, že hodlám strávit několik dní v té a té lokalitě na místě dle GPS. Po příjezdu na místo, mě může zkontrolovat PČR jestli vše dodržuji, tak jak to funguje třeba v Texasu nebo ve Švédsku, na Ebru ve Španělsku.Stejně bude PČR jezdit a kontrolovat, ale ne bohužel jestli vše dodržujeme, ale jestli tam nejsme přes zákaz.
  Jenomže to by se muselo, těm co o tom rozhodují, chtít. A to se nechce. Takže můžeme se tady vypovídat, s kamarády rybáři zanadávat a sklapneme krovky a budeme dodržovat tyto nesmyslně omezující pravidla.
  Pěkný den a Petrův Zdar

  • Naprosto souhlasím, ale za nás obyčejné rybáře by měl bojovat MRS jako jednotlivci s tím nic nenaděláme nebo je nějaká možnost ?

 14. Dobrý den přeji Všem,
  Jsem důchodce, rybář od svých 4 let. Jsem také milovník přírody a na Mušovské jezera jezdím už přes 40 let. Po přečtení všech komentářů musím také reagovat. Na 100 % se schoduji s komentářem pan Merfa. Je mi opravdu líto, jak to dnes vypadá na jezerech. Dyje 7, nejhorší to snad už ani nemůže být. Mnoho lidí si hraje na soukromníky a pronajímají pozemky každému, hlavně i lidem kteří nevědí nic o zásadách slušného jednání a o přírodě.Pozemky a příroda kolem jezera Dyje 7 je v katastrofálním stavu. Stačí se přesvědčit, obujte si holiny, ale vysoké a dávejte pozor kam šlápnete obrňte se trpělivostí. Komentáře některých osob jsou neslušné, chovají se jako poslanci, taky hází na každého špínu akorát se nemohou fackovat. Je to velice smutné,místo toho aby se řešily problémy si jen vyčítají a závidí. V dnešní době přibývá zákonů a vyhlášek a nikdo nic nedělá, řeší se jenom to, aby mohl někdo (P…..e) někoho pokutovat. Příroda kolem Brodu nad Dyjí má problém a ten je na straně některých rybářů, tak na straně našich funkcionářů. Obecní úřad vydá vyhlášku o zákazech a pokutách a myslím si, že by se měl raději sejít a dohodnout s organizacemi jako Rybářský svaz, povodí Moravy, Lesní správa, zemědělské družstvo, Ochránci životního prostředí, Policie a odborníka ze životního prostředí. Věřím, že ani jedna instituce neví komu v dané lokalitě patří tyto pozemky.Jezdil jsem k Vám moc rád, znám hodně slušných lidí z Pasohlávek i Brodu nad Dyjí, ale závěrem věřím, že se najde ochota slušných nezávistivých lidí, kteří budou tento problém chtít řešit ku prospěchu k Přírodě a nám VŠEM . S pozdravem Petrův Zdar

 15. Ať ukáže MRS a spolky, kolik mají peněz na účtech a co krom zarybnění udělali pro svoje členy?
  Proč se platí poplatky?
  Proč všichni schytají za neukázněné jedince to špatné?
  Proč MRS nejedná s obcemi (majiteli pozemků) o vyplacení náhrady za úklid pozemků nebo přístupnost z vybraných peněz, když už si teda neumíme podle některých nikdo po sobě uklidit a mohlo se tam dále bivakovat?
  Proč se raději všude instalují závory, místo toho aby se udělaly parkoviště s popelnicemi na odpadky a když už nejsou brigády tak se zaplatila firma na úklid?

  Ona možná bude odpověď ta, že na místech, kde se o tom rozhoduje sedí pořád ti zarytí komunisti a nikdo jiný to nechce dělat. A nebo se tam důležitě drží zuby nehty a nikoho jiného tam nechtějí pustit.

  Je potřeba si uvědomit, že rybařina je koníček, za který si každý platí a ne málo. Uhlídat každého rybáře je nemožné. A tak jako mezi lidmi všeobecně jsou prasata, tak ano i mezi rybáři jsou nevychovaná prasata. Proto je potřeba vymyslet, jak si to zpříjemnit a ne zkomplikovat všem.

  Petrův zdar!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -