skingbranding-banner

Podzimní chytání ryb na přívlač: Jak volit nástrahu podle počasí?


Podzimní přívlač je hodně nevyzpytatelná. A to i třeba proto, že u vody se na podzim velice rychle mění podmínky. Ano! Kolikrát se stane, že ráno svítí sluníčko, ale sotva uběhne pár desítek minut, vše je jinak. Po hladině se rázem prohání velké vlny a z nebe padají těžké kapky deště. I tohle má na chování ryb velký vliv. Skutečně! Proto je dobré mít na podzim více variant nástrah, abyste byli připraveni na cokoliv. Pojďme si o tom povědět více…

Tyhle chvíle miluji: Při podzimním ránu kolikrát nastanou takové chvíle, kdy sluníčko krásně svítí, a je příjemné teplo. Na hladině se neprohání jediná vlnka, prostě nádhera. A přesně v takových podmínkách je dobré chytat třeba na třpytku. Proč? Ryby v takových chvílích jsou častokrát ve vodním sloupci a koukají po kořisti. Třpytka je v tomhle fakt ideální! Nejenže budete prochytávat přesně ty partie, které potřebujete, ale navíc díky slunečním paprskům se bude třpytka krásně třpytit. Luxus!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkové rotační třpytky Mepps za super ceny!

Co když ale panuje pochmurné ráno, kdy je mlha nebo zataženo? I v takových chvílích můžete použít třpytku, ale s nějakou výraznou barvou (reflexní, vzor pstruha duhového). Díky tomu půjde třpytka mnohem více vidět, což je ve spojení se silnými vibracemi prostě „nelítostná“ kombinace. Anebo můžete chytat na výrazného woblera nebo twistera.

Chceme tím říct: I když je třeba konec října, listopad, anebo prosinec, neznamená to, že zákonitě musíte chytat v těch největších hloubkách. To ani náhodou! Sledujte aktuální podmínky u vody. I za silného mrazu, kdy svítí sluníčko, můžete chytat u hladiny například okouny, anebo ve sloupci štiky. Myslete na to!

Kdy je ale vhodné nasadit těžkého twistera nebo hluboko potápivého woblera pro chytání ve hloubkách? Určitě v tu chvíli, kdy začne silně foukat! A to se děje na podzim hodně často. Právě vítr totiž „zatlačí“ ryby ke dnu, někam k překážkám, anebo za ostré hrany. Pokud o takovém místě víte, pak se za silnějšího větru sem určitě vydejte. Navažte twistera a pěkně pořádně pochytávejte hluboké jámy a ostré srázy. Dravci tady budou!

To, jak takové chytání na přívlač na podzim vypadá, si můžete prohlédnout ve videu výše. Na něm je krásně vidět, že ze začátku volím rotační třpytku, a poté při rozfoukání nasazuji twistera. A tahle taktika mi fakt zafungovala! Proto vždy sledujte aktuální podmínky u vody a zkuste přemýšlet o tom, jaká nástraha bude v daném počasí nejvíce vhodná – půjde nejlépe vidět, bude se pohybovat v nejnadanějších patiích a tak dále.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Fascinující vývoj gumových nástrah: Dnešní nástrahy svítí, smrdí nebo plavou! Kde se to zastaví?

admin | přečteno: 1442x | 23.12.2020 | Žádné komentáře

Svět umělých nástrah na přívlač zažívá jednu revoluci za druhou. …

Úspěšné chytání dravců na konci sezóny: Jak zaujmout candáty, štiky a okouny v čisté vodě?

admin | přečteno: 2263x | 9.12.2020 | Žádné komentáře

Chytání ryb na konci rybářské sezóny častokrát přináší jeden jev, …

VIDEO: Lov velkých okounů na řekách! Jak úspěšně chytat pruhované dravce v proudných vodách?

admin | přečteno: 1243x | 3.12.2020 | Žádné komentáře

Okouni rozhodně nepatřili odjakživa k ceněným rybím druhům. Byly tady i …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.