DomůRybářské radyRybářská legislativaRybářská stráž nesmí rybářovi odebrat povolenku za bivakování! Rybáři ale nemůžou u...

Rybářská stráž nesmí rybářovi odebrat povolenku za bivakování! Rybáři ale nemůžou u vody bivakovat!

- Reklama -

V posledních sezónách tady asi nebylo žhavější téma. Problematika bivakovaní se řeší každou sezónu. Ale ono se není čemu divit. Právě tento trend je obrazem současné poptávky. Rybáři prostě u vody chtějí bivakovat. Bohužel, situace se dostala do té fáze, kdy bivakujících rybářů mají především obce plné zuby, zejména kvůli zvýšenému množství odpadků. A právě obce v posledních letech přichází k rázným opatřením – především k zákazu bivakování (táboření) na březích revírů. Jenže! Někteří rybáři si v této souvislosti v minulosti stěžovali, že jim rybářská stráž chtěla odebrat povolenku za bivakování. To ale nesmí…

Příklad z praxe: Na břehu revíru, který je vyhlášenou lokalitou v daném kraji, se každou sezónu sjíždí stovky, spíše tisíce rybářů. A mnoho z nich tráví noci na březích vod v bivacích. A právě jednomu rybářovi se stalo, že přišla rybářská stráž na kontrolu. Porybní rybáře upozornili, že na daném revíru se nesmí bivakovat. Situace pak nějakým způsobem dospěla do té fáze, že rybářská stráž chtěla rybářovi odebrat povolenku.

Ta hlavní pointa: Tady je nutné říci, že k tomu nemá rybářská stráž žádné právo. Porybný nesmí rybářovi odebrat povolenku za postavený bivak. To nejde! Bivakování (táboření) se vůbec nevztahuje k platným rybářským pravidlům. Nemá s nimi nic společného. Pokud rybář postaví bivak, pak neporušuje rybářský řád. Tohle je velice důležité si uvědomit. Ten případ lze ilustrovat i takto: Porybnému byste asi neodevzdali povolenku za zaparkované auto u vody. Ano, u vody parkovat nesmíte, ale to přece řeší policie…

 

Rybáři, neraduj se: Bivakování není povoleno!

Ty rybáře, kteří se zaradovali, že si mohou svůj bivak postavit tam, kde se jim zlíbí, musíme ale zklamat. Rybáři velice často používají argument, že co není zakázáno, je povoleno. Tak to ale není! Neznamená, že když není někde uvedeno, že nesmím bivak postavit, že to je povoleno! Naopak!

Všechny pozemky okolo revírů jsou v něčím vlastnictví. A neexistuje zákon, který by říkal, že daný vlastník musí na vlastním pozemku trpět bivakování, stanování nebo táboření. To je třeba si uvědomit! Ano, je pravda, že rybáři mají právo vstupovat na cizí pozemky za účelem výkonu rybářského práva. Jenže! Tam se bivakování rozhodně neřadí. Takže pozor!

Nesmíme totiž opomenout důležitou definici z rybářského zákona (č. 99/2004 Sb.), konkrétně paragraf 2 písmeno f), který říká: „Výkonem rybářského práva činnost v rybářském revíru povolená právnické nebo fyzické osobě příslušným orgánem státní správy rybářství podle § 19 až 24, spočívající v plánovitém chovu, ochraně, lovu a přisvojování si ryb, popřípadě vodních organizmů, jakož i v užívání pobřežních pozemků v nezbytném rozsahu.“ A tohle bivakování rozhodně nezahrnuje!

Praxe u vody vypadá tak, že rybáři bivakují na příbřežních pozemcích, které mají ve vlastnictví třeba obce. A ty se v posledních letech „pojišťují“ obecními vyhláškami, ve kterých výslovně zakazují táboření (bivakování). Co to znamená? Zase příklad z praxe: Pokud přijde policista, může vám za bivakování (táboření) udělit blokovou pokutu.

 

Nebivakuješ, táboříš!

Dalším častým argumentem rybářů je, že můžou u vody bivakovat, protože nemají v bivaku podlážku. Anebo protože spí jen na lehátku. Anebo že mají jen nataženou plachtu, která je chrání před deštěm. Tady je důležité si uvědomit další důležitou věc – je úplně jedno v čem nebo pod čím spíte – většinou TÁBOŘÍTE!

Ta definice je naprosto jednoduchá: Táboření je souhrn činností, které umožňují pobyt ve volné přírodě spojený s možností přenocování. S tábořením je spojováno stavění přístřešků, příprava stravy, hygiena nebo likvidace odpadků.

Kdo se na tuto definici podívá střízlivým okem, pak musí usoudit, že se vztahuje na to, co rybáři provozují u vody. Protože rybáři provozují souhrn činností, které umožňují pobyt ve volné přírodě s možností přenocování, které je spojené se stavěním přístřešků, přípravy stravy, hygienou nebo likvidací odpadků. Tečka!

 

Přestupky spojené s bivakováním

Rybářská stráž sice nemůže rybářům odebrat povolenku za bivakování, ale s tímto „druhem“ rybaření je spojena celá řada dalších přestupků, na které rybáři absolutně zapomínají. A za které rybářská stráž povolenku odebrat může. O jaké jde?

Nepořádek na lovném místě: Na tohle (sice dost obecně) myslí platná rybářská pravidla. Ve zkratce: Ten, kdo má na místě nepořádek, může přijít o povolenku. V posledních letech tento nešvar rybářská stráž čím dál tvrději postihuje (záleží na lokalitě). A je to jenom dobře, protože nepořádek u vody je jedním z hlavních problémů letní části rybářské sezóny.

Vyhrazování místa: Každý tu situaci zažil. Po skončení lovu kvanta rybářů sice uklidí pruty a drobnější vybavení, ovšem na vidličky a někdy dokonce i na stojany nemyslí. A nechávají je na břehu revíru. To je ale problém! Protože právě takto se rybář dopouští dalšího přestupku – vyhrazuje si lovné místo. Takže porybný v krajním případě může odebrat povolenku, anebo zabavit dané vybavení.

Chybějící štítky na vezírcích: Velmi častým přestupkem je, že při pobytu u vody rybáři zapomínají na štítky na vezírcích s ponechanými rybami. V řádu se píše: „Pokud jsou ryby uchovávány ve vezírku nebo jiném zařízení k uchovávání ryb i po skončení lovu, je osoba provádějící lov povinna označit vezírek nebo jiné zařízení k uchování ryb štítkem se svým jménem a adresou.“

Ponechávání tyčových bójek: Dalším přestupkem, kterého se milovníci bivakování dopouštějí, je, že nechávají na lovném místě po skončení lovu tyčové bójky. V praxi to vypadá tak, že rybář o půlnoci stáhne udice, ale tyčovou bójku tam na ráno nechá. Jenže! V rybářském řádu se píše: „Tyčové bójky musí být po ukončení lovu vytaženy z vody“.

 

Nedráždit hada bosou nohou

Cílem tohoto článku je, aby si rybáři uvědomili, že bivakování rozhodně NENÍ samozřejmostí. A že současné nálady se obracejí tím směrem, kdy obce chtějí bivakování zakazovat. A vy se divíte? Jsou obce, které úklid nepořádku stojí statisíce korun z rozpočtu. Nad tím je třeba se zamyslet!

Ano, víme, nejen rybáři dělají u vody nepořádek. Ale je třeba si připustit, že právě rybáři kolikrát čurbes dělají. Ne, neházíme do jednoho pytle. Chceme jen upozornit, že současný stav opravdu nemusí dlouho trvat. A pokud bude vůle, je dost možné, že rybáři budou platit pokuty častěji, než by bylo zdrávo. Bacha na to!

Zkusme to! Zkusme se u vody chovat tak, aby byl u ní pořádek. Protože pokud se u vody budeme chovat jako RYBÁŘI, pak nás možná všichni nechají na pokoji – prostě být v přírodě v klidu, nedělat nepořádek a nadměrný hluk. Vše záleží na tom, jak se u vody budeme chovat…

Autor: Viktor Krus

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

48 KOMENTÁŘE

   • Ale to není přece o plošných zákazech.
    Když pojedu na 3 dny 100 km od domova na ryby tak u té vody chci samozřejmě přespat, a ne si shánět ubytování na 4-5 hodin, což jistě musí pochopit každý kdo alespoň 1 takovou výpravu zažil.
    Je to o kontrolách z řad rybářské stráže, která je nevyhovující. Většina z porybných si zkoušky udělá jen kvůli povolence zdarma a pocitu že teď jsou zákon oni a pro ně to neplatí a když ho náhodou někdo přistihne tak to skončí stylem „Karle nech toho vždyť se známe“.

 1. zase omezeni strida omezeni proc koupalista postavi stan a vse je v pohode krmim si misto vse odnesu od vody a pred 4.00h uz tam sedi masar a on si nevyhrazuje misto toto jsou vsechno blbosti ktere omezuji rybare tak kde je to pravo na ci strane bylo by dobre aby povolenky stali 5000kc a je po prdeli

  • Naprosty souhlas. Chapu obce, ale jde to i tak, ze si zaridime povoleni bivaku od obce i za cenu napr. 5000 vratne kauce v pripade ze je vse v klidu a v poradku. A povolenka klidne deset tisic a to jsem duchodce, ale rad travim cas u vody a v tichu a pohode si rad zarybarim.

   • Čím dražší povolenka bude tim vic pytlaku bude 😉 spíš bych zvážil celoplošné placení za rybu cena treba podle revíru a MO ale tak jak to maji na soukromých rev. povolenka s rybou nebo bez s rybou by byla o nejake procento drazši a jeste by se platilo za rybu mozna to vypada jako bych ted protirecil prvni vete ale zprisneni a zvyseni kontrol a pravidelné dukladné školení RS by to mohlo pohlidat patrim mezi ty kterí maji max 1-3 ryby za rok a to ne ze by nebraly ale protoze me bavy chytat a ne plnit mrazak jelita která mají mrazak plny kapru a od vody stejne jedou s plným kufrem by nemeli mít povolenku vubec. Jsem pro lov chyt a pust chces si rybu vzit zapsat vyfotit s mirou a poslat mailem na MO ti si tam udelají čárku u jména s adresou a 14 dni na zaplacení ryby …dalo by se vymyslet spousty ruznych variant jak se zbavit nevhodných „rybaru“ ale zdrazení povolenky na 10tis. pouze podpoří pytlaka v jeho zalibě

    • Přesně takhle by to mělo fungovat. Já chodím k vodě jen relaxovat. Proč mám platit za povolenou 3000 když všechno pustím i jiný kripl denně bere z vody maso. Hnus jak to tu funguje. Asi začnu pytlačit a vemu zpravedlnost do svých rukou.

    • Zdravím no tohle je nereálné protože tu rybu vpodstate nemusíte ani přiznat a nikdo se nic nedozví. A když už si ji chcete platit tak proč povolenka, to si rovnou skočte na sadky a rybu si kupte. Možná vás špatně chápu ale nedává mi to smysl.

 2. Sice blbost,ale budu jako rybar u vody s osobou ktera nevykonava rybarsky pravo (žena, dítě)co na to zakon a rybářská stráž a PČ?

  • Nic, stejně jako před tím. Pokud tam není táboření a stavění biwaků povoleno, platí pro každého, rbář nerybář. A pokud je powolen pouze pro výkon rybářského práva a není tam nonstop, potom po ukončení doby lovu stejně nesmí stát, takže zase nic. Nerybář v tomto případě nemůže postavit ani za účelem výkonu rybářského práva, když je tedy nerybář.

    • nepsal o deštníku ale o přístřešku,mám ale i jinou zkušenost: seděl jsem na revíru kde den předtím proběhly ryb. závody,přišla stráž s policajty. A pán který razítkoval po orazít.že je vše OK se vrátil a cituji: (měl odznak R.S.) KURVA CHLAPI TEN BORDEL mě tu s**re ukliďte to jste povinni podle nového kam dohlédnetepravil. Takže pořadatel neuklidil ten pán byl jak jsem si ověřil s pořádající M.O. a já to mám uklidit takže prakticky celý revír popojdu konzerva,popojdu k ní dál pivní plechovka,atd.atd. takže obejdu celý revír a pán má uklizeno. Zvedl jsem se zabalil a jel otrávený desítky km domů.

   • jo tom je ten kapitalismus,jen vybirat penize a omezovat obycejni lidi,vzpomatujte se a vyjden do ulic,uz si vsichni dovolujou trocku moc

 3. Myslím že pravda je trochu v tom že ne každý rybář se u vody chová slušně a vůbec nechápu že když si přinese pití a jídlo které je těžší pak ty prázdný obaly neodnese.
  Myslím že by to mělo být daleko víc postihováno pokud někoho přistihnou že tam má nepořádek a ne říkat že všichni jsou bordeláři. Ve Španělsku policistu zajímaly jen papíry platné a pořádek na místě a pytel na odpadky….

 4. Tak a teď jak je to s Brolly
  Pojem brolly zákon nezná pokud dobře vím
  Takže když budu spát pod broli tak to není bivakovani ale táboření??
  Nebo ten to pojem zákon nezná vůbec??
  Děkuju za odpovědi

  • Filip klatovsky. Co pouzit mozek? V clanku se pise: „S tábořením je spojováno stavění přístřešků…“ je to pristresek a hotovo, jak to nazves je jedno

 5. To je teda ho…..,, tímto článkem se vlastně říká, že nesmím strávit na rybách noc.. Vlastně si ani nesmím v létě přinést pití, abych nechcípl ve vedru, natož si dovolit rozbalit tatranku (příprava jídla). Aspoň ti rybáři by měli mít výjímku, když nedělá bordel a chová se dle pravidel… Jděte do s takovejma zákonama už!

 6. Bavil sem se s vice lidma. Pres den v dobe lovu je povoleny ukryt(brolly destnik atd). Zakaz taboreni je pouze pokud jste tam pres noc. To mi bylo talto receno. Pres den muzete mit napr brolly ale pres noc uz ne. To taborite. Mate s timto nekdo zkusenost? Dik

 7. Jde jenom o to znepříjemnit rybářům život když si snejakym problémem nevíte rady tak ho zákazeme a jeto. Rybářina je o pohodě ne o stresu že si nesmím dát ani svačinu protože už tábořim.
  Elmi

 8. Ahoj tak si čtu jeden komentář za druhym ajsem z toho všeho hotovej ryby chytam od roku 80 zlaty časi až na to že jsem musel mit dozor no nic ja u vody nic nenechávám a taky nic neuklizim kdy

 9. Když je někdo prase a necha po sobe kolikrat i na….. na fleku hned u vody tak to neni rybař ale retard jednou jsem chtel uklidit vypadla jehla s… na to a když sviti slunce nebo prši fouká vítr ro ztáhnu deštnik a neřešim to až bude nekdo prudit tak ho pošlu do….. ja ryby pouštim zpět tak at me dak pokoj ahoj

 10. Karel jeste neco když pojedu na opaták tak abych zapřáhnul vozejk co je tam bordelu muj strejda videl jak harpunama ziskane ryby v pytlich tahali z vody zavolal na rybarnu a tam mu řek že s tim nic neudělá že tam je sám tak kde to jsme už končim protože bych neusnul jak jsem nasranej ahoj

 11. To je zase vysvětlování jak nějakým dětem. Jděte s tím už někam. Český rybáři až na vyjimky u vody bordel nedělají. Stačí se podívat na ten seznam přestupků za loňský rok. Cizinec, cizinec ,cizinec,cizinec,cizinec,cizinec. Přestaňte vydávat povolenky Ukrajincům .A uvidíte jaký bude u vody pořádek, A Obcím ať uklid platí Babišuv Agrofert,který sem ty Ukáčka tahá ve velkém. Udělejte si pořádek ve svazu! Aby hamižné organizace nevydávali povolenky kde komu , a když je vydávají, měli by organizace zacálovat obcím uklid za ty dobytky společně s Babišem .Nevím proč by kuli pár nenažraným organizacím od ministerstva dolu, co se pakují na povolenkách pro cizince měli trpět slušní rybáři,kteří rádi přespí u vody.

  • Krásně napsáno a vysvětleno,ale stím stejně nic my poctiví rybáři neuděláme jde jim akorát o peníze parchantum

 12. Bivakování – pouze v kempu. Chcete jet s vnoučetem přes noc na ryby, aby mělo vztah k přírodě – budete do rána poslouchat opilé Ukrajince – rozšíří si znalost cizího jazyka, ve dne Vám budou řvoucí děti běhat kolem prutů, plavat nebo šlapat přes vlasce. Dnes zákaz bivakování vydává především Povodí, které k pozemkům v okolí přehrad přišlo za éry socializmu a dnes se hlásí o tzv.svůj majetek. Samé zákazy vjezdu k vodě – přijedete s lodí, složíte,naložíte věci a pojedete třeba 1 kilometr zaparkovat vozidlo na určené parkoviště – nemusíte už chytat nemáte totiž na co – bylo Vám ukradeno. Všichni nadávaji,,že nepořádek dělají nejvíce kaparaři, jezdím vždy na týden a nedovolím si nechat na zemi třeba kousek paštiky – nemíním zbytek pobytu honit kolem sebe mouchy. Vodáci, koupající nic takového neřeší – rybář musí uklidit, jde o to aby nikdo nemusel nic řešit takže vše zakázat. Vzájemné prokázání povolenky a hned by se vědělo jméno dotyčného bordeláře a sami rybáři by si na svém revíru udělali pořádek

 13. Přijedete k vodě blízko nějaké chaty – chatař hned, že je jeho místo – odpověď nelze místo vymezovat. Vzápětí se musí sekat tráva,,řezat dřevo, spravovat auto – zabalíte a jedete jinam, ale ono není kam, protože všude se někdo takový najde. Necháte u vody alespoň vlek ten zatím Povodí nevadí – neodjedete máte uřízlou zásuvku, někomu vadíte tak máte smůlu nebo i propíchlé gumy. Proč nemůžu parkovat s autem na tzv.dohled, Protože někdo chytá skoro z auta – takové rybáře potrestat a ne že to nemůže RS řešit – klidně dát k pravomoc RS s možností vykázání takového rybáře, výjimka např.Zdravotně postižení rybáři, naložení a složení věcí a bezprostření odvoz auta z místa lovu.

 14. Mám rád rybáře, nenávidím BORDELÁŘE. Jsem i pro bivakování za předpokladu, že má kolem čisto. Mám pronajatý pozemek tak že u mně není problém bivak, často se stene, že přijde místní rodinka vyčvachtat děti a psa – ve finále velkej taťka po telefonu objedná AFC s colou, popkornem a pod s dovozem na místo – haranti se nažerou popkornem nakrmí kachny a labutě a dobře nažraný a spokojený nacpou obaly do rákosí. To bych se propad do západního německa. A velkýho taťku přeazil

 15. Zrušili jste brigády řekli jste úklid u rybníku a řek budou dělat externí firmy a teď brečíte že je to nákladné??? Co je to tady za stát myslím si že by jste se nad sebou měli zamyslet a přestat omezovat lidi v tom co je baví a co tady bylo od pradávna.

 16. Prosim vas proč se nepostara rybařsky svaz o povolení Byvakovat .Nimrodi mají zadarmo vjezd kamkoli a stavějí budky a krmelce tak proč platíme pany a oni neudělají NIC

 17. Osobně vidím problém v tvrzení, že mi může být odebrána povolenka za vidličky jako vyhrazování lovného místa. V době kdy nelovím a už je jedno jestli je to v 1 ráno nebo v 1 odpoledne, nejsem rybář. A tudíž nemusím nikomu povolenku ukazovat a ani ji nemusím mít u sebe. Kdyby mi chtěla rybářská stráž zabavit vidličky, nebo stojan, tak si troufám tvrdit, že bych dotyčnou osobu úspěšně obvinil z trestného činu krádeže. Váš názor ?

 18. Já bych zavedl povinné uklízení revíru , rozlosovat kdo kdy kam a každých 14 dní na jinej revír kdo by nechodil zaplatil by místo směšné brigády 500 kč 15000 to by byl pořádek u vody ne kvůli 15000 které by věttšinu rybářů donutilo chodit uklízet ale hlavně proto že by se nikomu nechtělo chodit uklízet místo toho aby seděli na rybách potom by toho nepořádku u vody bylo mizivé množství A kdyby nepomohla pokuta za nechození uklízet tak bych jim na další rok nedal papíry , rybář je rybář a rybářem zůstane a bez papírů si nedokáže představit život protože k té vodě prostě chce

 19. Dobrý den . I já patřím k rybářům , co jezdí na ryby na několik dnů . Když jsem byl mladší , i na 14 dnů v kuse , většinou s celou partou . Pokaždé ale , když jsme dorazili na místo , jako první se umístil pytel na odpadky . To byl a stále je základ všeho . Po opuštění místa nikdo nemohl říci , že tam pobývalo 7 rybářů třeba 10 dnů .

 20. Je ale zajímavé, že na druhé straně je břeh zablokován stovkami místních karavanů a přístřešků, že se tam nikdo jiný než domácí nedostane. Takže tohle nařízení je namířeno proti přespolní. Dlužno doplnit, že tyto svoje zvyky uplatňují i tam, kde jsou jenom na návštěvě.

 21. Dobrý den,a kam tedy na pár dní s bivakem na Jižní Moravě tak,aby bylo vše v pořádku bez nějakých komplikací a ne „načerno „. Děkuji.

 22. Nečetl jsem názor ostatních, myslím že pro rybářský svaz je lepší když j vodě přijede duchodcrz který si každý den přisvojí rybua druhý den se zase objeví,než když přijede rybář který za týden uloví 20-30japru a zase je pustí . . Je to bordel,který určují důchodci ve vedení svazu….dá se to řešit i jinak,vezmu si svou přítelkyní která na břehu řeky nebo rybníku bude bivakovat a já jen budu sedět vedle a chytat ryby… Co mi kdo může udělat….,????

 23. Mrs je docela rozsáhlá oblast,proto tyhle vyhlášky nesnáším, třeba dyje 7,to mám o půlnoci zabalit odjet 60km domů, a ráno ve 4 se vracet?? S tím že voda je rozsáhlá a půjdu ještě 2-3km?osobně sem na revírech uklízel po druhých, teď už raději volím čistá místa, ať si to obce se svou slavnou vyhláškou uklidí za vlastní peníze. Po mě zůstává jen trošku seslapla tráva. Ty vyhlášky mi připadají že rozdělují spíše vody jen pro místní, druzí z dálky-nasere si. Tím pádem bych chtěl platit jen za vody co mám poblíž, a stojí za to jed na jeden den… Ale to neprojde,..

  • Nejsem rybářka, ale bydlím u rybníka, ve městě. Od středy nám za zahradou „táboří nebo bivakuje“ (čert aby se v tom vyznal) skupina rybářů. Mají postaveno několik přístřešků, víc než rybolovu se věnují alkoholu, v noci nejsou příliš hluční, noční klid opravdu neruší, to už jsou totiž zpití jak prut. Nahozeno mají po celou dobu, ve dne v noci, to se tuším taky nesmí. Že bych z nich cítila nějakou potřebu být v přírodě no tak to ani náhodou. Jestli po nich zůstane bordel zatím nevím, je neděle a pořád tam ještě halekají a popíjejí. No a to, že je vyhlášený nouzový stav, tak to se jich už vůbec netýká. Bohužel v sezoně máme takových sousedů víc než těch slušných co si přišli k vodě posedět za tichem. Tak se nám nerybářům nedivte, že vás fakt nemáme rádi.

 24. Vazeni ,chtel bych jen napsati. Neni tolik rybaru ktery delaji u vody bordel. To jsou vetsinou ty co jezi k vode provozovat obzerstvi. Po techto cunatech zustava bordel a to je jedna z veci ktera se neda uhlidat,tak to je na nas rybarih aby jsme to klidili .Mi jsme postizitely protoze nam vezmu povolenku. Kam jsme to dospeli,jak se rika je to v liech. Ale at nikdo nespojuje rybare s viletnikem ktery prijede k vode delat bordel,a jsme u toho. Tyhle smejdy nikdo nehlida a dovedu i predstavit ,jit za takovim smejdem a rict mu at si to po sobe uklidi.

 25. chci to dělat správně kde si seženu povolení kempovat chci nějaký papír kde bude na psáno že na tomhle revíru smím kepovat povolil to ten a ten telefoní číslo ,název revíru, uplně nejlepší mapka kde bude zakreslené místo aby to pochopil i debil.

 26. Z DOVOLENÍM, BUDU CITOVAT RYBÁŘSKÝ ŘÁD. MÍSTO K LOVU NESMÍ BÝT ŽÁDNÝM SPŮSOBEM VYHRAZOVÁNO. ZA NEPŘÍPUSTNÉ VYHRAZOVÁNÍMÍSTA K LOVU JE ROVNĚŽ POVAŽOVÁNO ZANECHÁNÍ RYBÁŘSKÉHO NÁČINÍ, NAPŘ VIDLIČKY NA MÍSTĚ LOVU. BIVAK NA TÝDEN ZŘEJMĚ NEVADÍ. ASI VÁM. JESTLI JSTE RYBÁŘI A NÉ PYTLÁCI TAK DODRŽUJTE STANOVY SE KTERÝMI JSTE SOUHLASILI. DĚKUJI. KDYŽ VJEDETE DO ZÁKAZU POLICIE SE S VÁMI TAKY BAVIT NEBUDE.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -