DomůNovinkyObrovský kapr z české svazovky! Rekord letošní sezóny?

Obrovský kapr z české svazovky! Rekord letošní sezóny?

- Reklama -

Parádní ryba se podařila rybářovi Vlastimilovi Jakoubkovi. Ten v nejmenované pískovně ve středních Čechách lapil skutečně překrásného šupináče. Ryba s přehledem překonala magickou 20 kilogramovou hranici! A to nebylo všechno! V ten den rybář vytáhl ještě další suprové kapry. Opravdu skvělá práce!

Rybář nezveřejnil název pískovny, ve které nádhernou rybu ulovil. Vzhledem k povaze českých rybářů se ale není čemu divit. Vlastimil Jakoubek jen zodpovědně chrání kapitální ryby, které z daného revíru vytáhl. Ví se jenom to, že rybář zabodoval na kterési pískovně ve středních Čechách. A jeho výprava skutečně stála za to!

ČTĚTE TAKÉ: REKORDNÍ LÍNI! Podívejte se na fantastické fotografie!

Kaprař nejprve z vody vytáhl luxusní dva kousky! Kapry o váhách 14,5 a 16,1 kilogramů. Výborný den ale ještě nebyl u konce. Pak totiž rybář dostal ještě jeden záběr! Podle výpovědi samotného lovce bylo už od začátku souboje znát, že má tu čest s mnohem větším kaprem. Ryba se na prutu chovala jako klasický „dvacátník“. Žádné kopance do prutu, žádné zběsilé úprky. Jenom tupý a silný tah. Přesně takový, jaký mají velcí kapři ve zvyku.

Nakonec se rybářovi podařilo nad rybou zvítězit. A teprve až v tu chvíli, kdy měl kapra v podběráku, si uvědomil, že přelstil opravdového krasavce. Výborný „šupík“ měřil úctyhodných 103 centimetrů a vážil 21,7 kilogramů! Vlastimile, parádní výkon! Gratulujeme!

Z fotografií, které jsou na internetu k dohledání, jde poznat, že rekordní ryba byla v parádní kondici. Na kaprovi nebyly znát žádné známky poranění. Naopak! Ryba na obrázcích vypadá skutečně skvěle. Mohutné tělo se zdravými ploutvemi dává tušit, že rybě se v daném revíru moc dobře daří. Navíc, dvacetikilogramový kapr má nádherně stavěné šupiny. Ryba opravdu jako z obrázku. Nádherný kapr!

ČTĚTE TAKÉ: REKORDNÍ LÍNI! Podívejte se na fantastické fotografie!

Je dobře, že Vlastimil Jakoubek nezveřejnil název pískovny, ve které tohoto krasavce chytil. Určitě by se mezi zástupy rybářů našli takoví, kteří by měli na tento rekordní kousek zálusk. Jenže jejich nekalé úmysly by mohly vést k tomu, že by se ryba z pískovny jednoduše ztratila. Buďto do soukromého revíru, anebo ještě hůře, do nějaké z kuchyní. Vlastimile, dobré rozhodnutí!

Poznámka redakce: Jelikož se nám nepodařilo získat souhlas autora fotografie, rozhodli jsme se do článku přidat odkaz, kde si můžete nádhernou rybu prohlédnout. Fotografii kapitálního kapra naleznete ZDE.

Lovci ještě jednou gratulujeme!

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -