skingbranding-banner

REKORDNÍ LÍNÍ! Podívejte se na fantastické fotografie!


Líni patří k nejoblíbenějším rybám v rybářském světě. A není se čemu divit. Tyto ryby díky svému nádhernému vzhledu pohladí nejednoho rybáře na duši. Jsou to opravdu překrásné ryby. Jen škoda, že jich v našich vodách nežije tolik. Luxusní fotografie kapitálních línů nám ale přišly ze zahraničí. A je to pořádný zážitek. Podívejte se!

No řekněte sami, nechtěli byste takové líny také ulovit? Myslíme si, že by se našlo jen pár jedinců, kteří by takové přání neměli. Líni na přiložených fotografiích jsou skutečně fantastičtí! Kromě úctyhodných rozměrů si všimněte i jejich perfektní kondice! Nádhera! Tyto ryby jsou bezesporu výstavní!

REKORDNÍ LÍNI

 

Líni obecní v České republice

lin-rekordJak je to vlastně s líny na našem území? Bohužel, v našich vodách línů podstatně ubylo. Na začátku 90. let rybáři na našich mimopstruhových revírech ulovili skoro až 80 tisíc těchto nádherných ryb. V posledních letech se počet ulovených línů ale smrskl na pouhých 30 tisíc. To není moc dobrá vizitka. Je škoda, že těchto ryb není v našich vodách více, ty by si to totiž rozhodně zasloužily.

Lín obecný je kaprovitá ryba, která s oblibou obývá stojaté, anebo mírně tekoucí, revíry s bahnitým dnem. Líni mají v oblibě i zarostlá místa, kde najdou jak jejich oblíbenou potravu, tak i životně důležitý úkryt. Lín obecný patří k velmi odolným rybám. Jeho výdrž ve vodách s nízkým obsahem kyslíku je až obdivuhodná. To samé platí o odolnosti línů v revírech, které v zimních měsících pokrývají silné vrstvy ledu.

ČTĚTE TAKÉ: FANTASTICKÁ ZPRÁVA: Český rybář překonal světový rekord kapra! Jeho úlovek vážil 48 kilogramů!

lin-obecnyJelikož lín obecný žije v bahnitých vodách, tak jeho potravu tvoří zejména larvy nejrůznějších bezobratlých živočichů. Lín ale nepohrdne ani mlžem nebo plžem, a dokonce s chutí požírá i vodní rostliny. Rybáři pak tyto ryby nejčastěji loví na žížaly (hnojáky nebo rousnice), a také na kukuřici.

Lín obecný je skutečně nezaměnitelným rybím druhem. Jeho tělo má zlato-zelenou barvu, která se v rybí říši jen tak nevidí. Tělo této ryby je pokryté drobnými šupinkami. Ploutve lína mají černou barvu. Viditelným poznávacím znakem línů obecných jsou i jejich oči – ty mají sytě oranžové zbarvení.

Doufejme, že situace v našich vodách se zlepší, a že línů bude u nás více. Těch míst, kde se línům daří, totiž není mnoho. Snad se to v lepší obrátí, abychom také mohli chytat tak nádherné ryby, které nám přišly na obrázcích ze zahraničí…

Poznámka: Děkujeme společnosti FOX za souhlas ke zveřejnění fotografií na InRybar.cz.

Redakce InRybar.cz

Foto: FOX

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

POZOR: Rybáři v Čechách budují speciální hnízda pro tření ryb! Nesmí se u nich chytat!

admin | přečteno: 2251x | 14.04.2021 | 1 komentář

U zpráv o nasazování nových ryb do svazových revírů se …

Bohumil Kuna pod palbou kritiky: „Přebaluješ boilies z Decathlonu!“ Známý rybář ale kritiky setřel!

admin | přečteno: 8101x | 13.04.2021 | 1 komentář

Rybář Bohumil Kuna má od začátku aktuální rybářské sezóny pořádně …

Masakr! Rybářská stráž chytila rybáře s 5 kapry ve vezírku! Kdy tohle skončí?

admin | přečteno: 22621x | 12.04.2021 | 44 komentářů

Rybářská sezóna se teprve rozjíždí, ale rybářská stráž má už …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.