Domů Recenze výrobků Navazovací materiály Fluorocarbon FOX ILLUSION TRANS KHAKI

Fluorocarbon FOX ILLUSION TRANS KHAKI

- Reklama -

Revoluční vlákno. Jinak tento produkt od anglické firmy FOX popsat nejde. Myslíme si totiž, že všichni kapraři mají odteď jedinečnou možnost získat opravdu neviditelný navazovací materiál. FOX ILLUSION TRANS KHAKI má díky nejmodernějším výrobním postupům revoluční vlastnosti. Proto si dovolíme tvrdit, že právě toto vlákno od firmy FOX demonstruje budoucnost v moderní kaprařině. S takovým fluorocarbonem jsme se totiž ještě nesetkali.

Do naší redakce nám jednoho slunečného dopoledne došel malý balíček. Už lepicí pásky s liščími hlavami na krabici dávaly tušit, že v balíčku bude zajímavý produkt. Opatrně jsme sundali izolepy a nakoukli dovnitř. V balíku ležely 3 robustní cívky, na kterých byl namotaný neznámý materiál. Ale už při prvním kontaktu s novým navazovacím materiálem nám ztuhla krev v žilách. Na cívkách jsme viděli onen magický nápis – FOX ILLUSION TRANS KHAKI.

fox-illusion-fluorocarbon

Je to ono? Je to skutečně to vlákno, o kterém jsme toho tolik slyšeli? Legendy z nejrůznějších zdrojů hovořily o tom, že fluorocarbon FOX ILLUSION TRANS KHAKI je po vhození do vodního prostředí za každých podmínek jednoduše neviditelný. A zajímavá videa, které jsou k vidění na rybářském internetu, nás v tomto jenom utvrzovala. Jenže celému příběhu o revolučním navazovacím materiálu, který nejde ve vodě vidět, uvěříme až v tu chvíli, kdy jej zažijeme na vlastní kůži. Tak jdeme na to…

 

O produktu: Fluorocarbon FOX ILLUSION TRANS KHAKI

fox-illusionPočkat, počkat! Než se do samotného testování fluorocarbonu FOX ILLUSION TRANS KHAKI pustíme, musíme si jej nejprve pořádně představit. Nejprve pár technických informací.

Fluorocarbon FOX ILLUSION TRANS KHAKI je k dostání ve dvou návinech a dvou průměrech. Rybář tak má možnost si obstarat toto vlákno ve 200 nebo 600 metrových návinech. Klubko se 200 metry navazovacího materiálu od firmy FOX je vhodnější pro vázání předvazů, anebo na menší navijáky, u kterých rybář ví, že s nimi nebude chytat nijak daleko. Robustnější 600 metrové cívky jsou pak vhodnější pro klasické „kaprařské budíky“. Délka 600 metrů fluorocarbonu je i na ty největší kaprařské navijáky plně dostačující!

foxFluorocarbon FOX ILLUSION TRANS KHAKI je k dostání ve dvou průměrech. První má průměr 0,35 mm s nosností 7,27 kilogramů. Druhý flurocarbon o průměru 0,39 mm unese 8,64 kilogramů. Při těchto údajích si rybář jistě všimne obrovské přednosti firmy FOX. Ta totiž nijak okatě „nečachruje“ s udávanými nosnostmi. Ba naopak, firma FOX vždy udává až podezřele nízké váhy. Ale nemějte strach. Tohle vlákno jednoduše nepřetrhnete. Nosnost je to poslední, čeho byste se měli u tohoto renomovaného výrobce bát. S poměrně nízce udávanými nosnostmi jsme se setkali snad u všech vláken firmy FOX. Tohle je jejich fox-vlaknofilosofie – udávat nosnosti vlákna v uzlu, kde je nejzranitelnější. Jenže z vlastní zkušenosti víme, že ani při předimenzování váhy se vlákno nijak nepoškodí. Ani kapitální kapr prostě a jednoduše nemá šanci FOX ILLUSION TRANS KHAKI přetrhnout.

Asi každý kaprař ví o tom, že první fluorocarbon na ryby byl vyrobený v Japonsku. Toto revoluční vlákno si získalo okamžitou oblibu, protože ve vodním prostředí bylo mnohem méně vidět, než klasický monofil. Jak toho výrobci vlastně dosáhli? Za vším stojí tzv. „index lomu světla“. Ten u klasického monofilu je na hodnotě 1,53 až 1,62. Kdežto u fluorocarbonu se hodnota zastavuje někde u 1,4! Toto je tajemství toho, proč jde fluorocarbon ve vodním prostředí hůře vidět. Za tu dobu ale došlo u fluorocarbonu k dalším modernizacím. S tou poslední přišla právě anglická firma FOX. Angličtí vývojáři přišli s novou technologií TRANS KHAKI, která u nového fluorocarbonu zaručuje ještě menší fox-fluorocarbonviditelnost ve vodním prostředí.

Nová technologie ale přináší u vlákna FOX ILLUSION TRANS KHAKI ještě další řadu pozitiv. Fluorocarbon od firmy FOX je podle výrobců ještě odolnější, než kdy byl dříve. Vlákno prý nepoškodí ani používání na těžkých rybářských lokalitách – odolnost proti oděru je podle firmy FOX opravdu vysoká. No, uvidíme, jak se fluorocarbon představí při našem testování. Další výhodou je vylepšení ohebnosti vlákna. To tak ještě lépe kopíruje jakýkoliv reliéf dna. Tak jako každý fluorocarbon je i FOX ILLUSION TRANS KHAKI velice rychle potápivý. Tato vlastnost je velice užitečná zejména při lovu velkých a nedůvěřivých kaprů.

 

Návazcový fluorocarbon FOX ILLUSION TRANS KHAKI: Varianta pro milovníky fluorocarbonových návazců

fox-illusion-edgesUrčitě se mezi námi najdou takoví rybáři, kteří nechtějí samotný fluorocarbon navíjet na své navijáky. Ale přesto z fluorocarbonu rádi dělají své návazce nebo předvazy na kapry. I na tyto rybáře firma FOX myslí. FOX ILLUSION TRANS KHAKI je k dostání i v menších cívkách. Rybáři si tak mohou obstarat tento navazovací materiál v 50 metrech. Je ale zapotřebí připomenout to, že návazcový fluorocarbon FOX ILLUSION má v této délce jiné průměry.

FOX EDGES ILLUSION SOFT fluorocarbon-foxje poněkud měkčí navazovací vlákno vhodně pro navazování návazců, které je k dostání v průměrech 0,30 a 0,35 mm. Druhý typ fluorocarbonu – FOX EDGES ILLUSION – si potom můžete obstarat v průměrech 0,40 a 0,50 mm. Tento druhý typ navazovacího fluorocarbonu je tvrdší, a proto i vhodnější pro vázání předvazů.

Toto jsou jediné rozdíly. Jinak návazcové fluorocarbony FOX ILLUSION mají naprosto stejné vlastnosti, jako ten výše představovaný. Mají vysokou pevnost, odolnost, jsou rychle potápivé, a ve vodním prostředí takřka neviditelné. Pokud tedy hledáte špičkové vlákna pro lov opatrných kaprů v čistých vodách, pak už nehledejte, neboť jste je našli. FOX ILLUSION TRANS KHAKI je tím pravým návazcovým materiálem i na návazce na kapry!

 

Testování u vody

fox-illusion-na-dneTak fajn! Opravdu je FOX ILLUSION TRANS KHAKI neviditelný tak, jak angličtí vývojáři tvrdí? Uvidíme! Toto vlákno jsme vzali s sebou na jednu pískovnu, kde je celoročně křišťálově čistá voda. Pro náš test je to ideální. A pokud tento fluorocarbon nebude odolný nebo pevný, tak nám to tvrdé kamenité dno spolu s velkými a divokými kapry, na které se s fluorocarbonem chystáme, jistě hned prozradí. Pojďme tedy k samotnému testu.

Poznámka redakce: Hned na úvod se vám musíme omluvit. Při fotografování a natáčení vlákna FOX ILLUSION TRANS KHAKI pod vodou se nám poškodila naše technika. Ztratili jsme tak veškerý materiál, a vlastně i kameru. Proto jsme jako doprovodný materiál použili obrázky společnosti FOX. Jedná se o snímky, které pro anglickou firmu FOX pořizoval profesionální potápěč. Schválně, najdete na přiložených snímcích představovaný fluorocarbon? Ještě jednou se našim čtenářům omlouváme za to, že zde nejsou pouze naše snímky. Děkujeme za pochopení. Nyní se vraťme k onomu testování.

fluorocarbon-ve-vodeHned po příjezdu jsme z cívky ustřihli kousek fluorocarbonu a rychle jsme jej hodili do vody. To není možné! Vlákno skutečně zmizelo! Fluorocarbon FOX ILLUSION TRANS KHAKI až neuvěřitelně dobře splynulo s okolím. Zkoušeli jsme jej umístit jak na světlé, tak i tmavé dno, a vždy bylo perfektně kamuflážní! Jenže jak se bude fluorocarbon od FOXe chovat na cívce?

To zjistíme snadno. Stačí přece jenom nahodit. V momentě, kdy byly naše montáže ve vodě, šli jsme se do vody potápět, abychom viděli, jestli fluorocarbon je ve vodním sloupci opravdu neviditelný. Výsledek nás přivedl k úžasu! Fluorocarbon FOX ILLUSION TRANS KHAKI šel ve vodním prostředí opravdu velice špatně rozeznat. Něco na té neviditelnosti prostě je. Navíc, dno, kde jsme test prováděli, bylo členité. A všimli jsme si, že fluorocarbon reliéf dna perfektně kopíruje.

Pojďme si ještě něco říct k samotnému chování vlákna. S fluorocarbonem FOX ILLUSION TRANS KHAKI se pohodlně zdolávají i divocí kapři. Vlákno je poměrně málo průtažné, a proto se s ním dobře zasekávají ryby i na dálku. Zdolávání ryby je pak skutečnou procházkou růžovým sadem, protože na toto vlákno se můžete stoprocentně spolehnout. Při našem chytání nám kapři zajížděli i k velkým balvanům na dně pískovny, takže o ně třeli i s vláknem. Musíme říct, že fluorocarbon FOX ILLUSION TRANS KHAKI je odolný. Ani jednou se nám nestalo, že by se vlákno nějakým způsobem poškodilo, natož přeřízlo!

fox-illusion-pod-vodouZ jedné věci jsme měli skutečně obavu. A to tu, jak se bude fluorocarbon FOX ILLUSION TRANS KHAKI chovat při navazování. Přeci jenom, hrubší průměry se nevážou tak pohodlně. Tady jsme ale už při prvním navazování pochopili, že tento problém se tohoto fluorocarbonu rozhodně netýká. I ten nejhrubší fluorocarbon se velmi pohodlně navazoval, a to i na těch nejmenších háčcích.

Zkoušeli jsme i onu nosnost tohoto vlákna. Zde se nám hodil starý známý test, který je vcelku jednoduchý a primitivní. Na fluorocarbon FOX ILLUSION TRANS KHAKI jsme uvázali velkou karabinu, za kterou jsme připnuli plný kbelík krmení. Jeho váha? 25 kilogramů. Při zvedání této zátěže jsme nenašli jedinou vadu, která by naznačovala problém s unesením této hmotnosti. Bohužel, už jsme neměli větší kbelíky, se kterými bychom odzkoušeli maximální nosnost fluorocarbonu od firmy FOX. Škoda…

 

Závěrečné hodnocení

Tady není o čem diskutovat! Vlákno FOX ILLUSION TRANS KAHKI přináší revoluci. Jedná se o perfektní vlákno, které si jistojistě dobude kaprařský svět. Právě toto vlákno je totiž perfektní zbraní na velké a opatrné kapry. FOX ILLUSION TRANS KHAKI je skutečně perfektní! Fluorocarobon je ve vodním prostředí neviditelný, je pevný a odolný, výborně se s ním váže, a bezproblémově se s ním i nahazuje.

Přesto, máme jednu výtku. FOX ILLUSION TRANS KHAKI by si zasloužil provedení ve více průměrech. Zejména pak v těch slabších. Rádi bychom v budoucnu u tohoto vlákna viděli například průměr 0,30 nebo 0,32 mm. Ale toto je zřejmě otázka času.

 

Parametry: Fluorocarbon FOX ILLUSION TRANS KHAKI

Průměry: 0,35 a 0,39 mm

Náviny: 200 a 600 metrů

Nosnost: 7,27 a 8,64 kg

Cena: 729 a 2025 korun

Výhody: Vysoká nosnost a odolnost, dobré kopírování dna, efekt neviditelnost, velmi rychlá potápivost, pohodové nahazování, bezproblémové navazování, žádné kroucení

Nevýhody: Menší nabídka nižších průměrů

 

Varianty:

Navazovací fluorocarbon FOX EDGES ILLUSION SOFT

Průměry: 0,30 a 0,35 mm

Návin: 50 metrů

Cena: 300 korun

 

Navazovací fluorocarbon FOX EDGES ILLUSION

Průměry: 0,40 a 0,50 mm

Návin: 50 metrů

Cena: 530 korun

 

Redakce InRybar.cz

FOTO: InRybar.cz a FOX

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -