Domů Novinky Ostuda na věhlasném kaprařském závodě? U bójek závodníků rybaří „běžní“ rybáři z...

Ostuda na věhlasném kaprařském závodě? U bójek závodníků rybaří „běžní“ rybáři z lodí

- Reklama -

Na maďarském Balatonu aktuálně bojují kaprařské týmy o prestižní titul pro vítěze závodu IBCC. A musíme říct, že česko-slovenské týmy v letošním roce zatím reprezentují naprosto dokonale! Na zatím vedoucí pozici je tým MIKBAITS & Moraviafishing.cz. Ale na oslavy je ještě brzo, protože závod ani zdaleka není u svého konce. Navíc! Český mančaft nahání prozatímně druhý tým, který ztrácí „pouhých“ 40 kilo. Přesto! Tohle je moc slibně rozjetý závod! Bohužel, některé české týmy takovou radost nemají, a některé si stěžují i na nezvládnutou organizaci…

První zprávy o vážnějších nepříjemnostech na IBCC se začaly objevovat o víkendu. Tým JET FISH například poukázal na plachetnice, které jim trhaly montáže. „Tým Jirky Krále má problém s lodním provozem. Jejich montáže jim projíždějící lodě řežou jak na běžícím páse. Backleady po 15 m lepí šňůru dokonale ke dnu a stále je to k ničemu. Situace se vyhrotila do takové míry, že celou věc řešila i místní lodní policie. Bohužel, nejsme Maďaři, a tak se celá věc uzavřela slovy, že se nedá nic dělat,“ zlobili se závodníci z JET FISH.

VÝPRODEJ: Obrovské slevy na nadupané nástrahy NASH do studené vody!

Plachetnice, které sbíraly některým závodníkům montáže, ale nebyly jediným problémem. Kromě toho některé závodníky „ruší“ rybáři, kteří chytají u bójek. „Spousta týmů má problém s místními rybáři na loďkách, kteří jim kotví u bójek. Bohužel tuto situaci pořadatelé nezvládli! Proč není na jezeře zákaz rybolovu po čas závodu? Proč nemají lodě dané vzdálenosti od břehu, aby neobtěžovaly rybáře, kteří zaplatili nemalé částky za tyto závody? Na tyto otázky by měli organizátoři myslet při pořádání tohoto klání!“ napsali závodníci z JET FISH.

Podobnou zkušenost s plachetnicemi popsal i Kryštof Kučera z MIKBAITS. „Aktuálně probíhají nějaké víkendové závody plachetnic a u našich sousedů si umístili točící bójku. Tedy kromě několika desítek pravidelně vyjíždějících a kotvících lodí u našich tyčovek z přístavu se zde začaly prohánět ještě další plachetnice. Šance na záběr je na takto čisté, mělké vodě s tímto ruchem úplně nulová,“ napsal.

Kdekdo by z podobné situace chtěl vyvodit nějaké důsledky, ovšem například ostřílený kaprař Michal Kučera z MIKBAITS, který na Balatonu rovněž závodí, napsal: „Za to bych organizátory nevinil. Balaton je stát ve státě, oproti Dyji 5 nebo Šíravě, které jsou přes nespornou velikost výrazně menší a snadněji regulovatelné. Byly tu v minulých letech i horší věci než tato. Prostě člověk tu musí počítat s tím, že ne na všech místech budou srovnatelné podmínky. S tím sem závodník jede. Upřímně, nás by asi stejně nespasilo, kdyby tu nebyla žádná loď. Věříme, že v noci, kdy je tu klid, něco pípne, přes den můžeme v klidu pít pivo.“

VÝPRODEJ: Obrovské slevy na nadupané nástrahy NASH do studené vody!

Přesto právě i Michal Kučera poukázal na to, že na Balatonu u bójek závodníků rybaří i jiní rybáři. „Když jsem v mládí přemýšlel, co budu dělat, pokládání bójek byla jasná volba. A konečně se má píle, snaha a roky odříkání zúročily. Před námi je 10 kilometrů široko daleko jediný rybář na lodi a po dlouhém hledání neomylně zakotvil přímo u naší bójky. Když jsme si po hodině mysleli, že konečně jede pryč, přejel se zakotvit k druhé. Je vidět, že jsem našel jediná zajímavá místa v okruhu 10 kilometrů a že jsem konečně dosáhl vrcholného mistrovství v bójkovém oboru,“ napsal zkušený kaprař.

 

Česko-slovenská nadvláda nad letošním ročníkem IBCC

I přes tyto nepříjemnosti českým a slovenským fanouškům dělá radost průběžné pořadí. Letošní ročník totiž stále ovládají rybáři z týmu MIKBAITS & Moraviafishing.cz, kteří mají na kontě zatím 446,83 kilo. Ti zatím vedou před druhým týmem o 40 kilo! Na průběžné čtvrté pozici je potom tým Proficarp & JET FISH se skóre 207,09 kilo. Pátý je tým MIKBAITS-Parys SK s 187,93 kilogramy a šestý je tým NIKL & Big Carp Team s 183,54 kilogramy. Na letošním ročníku IBCC na Balatonu je tak zaděláno na pořádnou, česko-slovenskou oslavu! Držte našim týmům palce!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: IBCC

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -