DomůNovinkyPOKUTA: Drzost! Pytláci porcovali upytlačené kapry před stanicí ochranářů! Dostanou pokutu!

POKUTA: Drzost! Pytláci porcovali upytlačené kapry před stanicí ochranářů! Dostanou pokutu!

- Reklama -

Pořádně kuriózní případ se stal v Českém ráji. Dvojice pytláků si řekla, že si upytlačí kapry v rybníku Věžák, který leží v přírodní rezervaci Podtrosecká údolí. Pytlákům se nakonec povedlo upytlačit kapry, které chtěli okamžitě vykuchat. Jenže! Pro kuchání si nemohli vybrat horší místo! Pytláci totiž ryby zpracovávali přímo před terénní stanicí Chráněné oblasti Český ráj. Ochranáři na pytláky zavolali policisty…

„Naši pracovníci na pytláky přivolali policisty,“ řekl iDNES.cz Jan Mocek, vedoucí Chráněné krajinné oblasti Český ráj. „Škoda napáchaná pytláky nebyla ale tak velká, aby šlo o trestný čin. Za přestupek je potrestal turnovský městský úřad,“ dodal Mocek.

Zpravodajský web iDNES.cz zjistil, že pytláci svou vinu přiznali. Navíc, dvojice pytláků dostala pokutu a Rybářství Chlumec museli zaplatit peníze za upytlačené kapry. Webu iDNES.cz to řekl vedoucí přestupkové odboru na turnovské radnici Petr Weiss. Jak velkou pokutu pytláci zaplatili, anebo kolik museli uhradit Rybářství Chlumec, se ale nedozvíme. „Nic víc nemohu říci, správní řízení je neveřejné,“ dodal Weiss.

Jen pro připomenutí: Pytláci se dopouští přestupku, pokud škoda nepřesáhne 5000 korun. V takovém případě mohou pytláci dostat maximálně 30 tisíc korun pokutu. Pokud pytláci způsobí škodu, jež přesáhne 5000 korun, mohou jít až na 5 let do vězení.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -