skingbranding-banner

Porybní na Labi chytili rybáře s nezapsanými sumci! Zadrželi mu povolenku


Letní sezóna je v plném proudu! Rybáři tak kromě kaprů chytají konečně už i dravé ryby. A hodně z nich má spadeno například na sumce. A právě jednoho rybáře, který se vydal na sumce na Labe, přistihla rybářská stráž. Co provedl? Rybář nezapsal dva ulovené a ponechané sumce do povolenky. Proto rybářská stráž tomuto rybářovi povolenku zadržela. Porybní upozorňují, že kontroly budou v následujících týdnech nadále probíhat…

V polovině června mělnická stráž prováděla kontrolu revíru na řece Labi, na kterém narazila na rybáře pod přístřeškem. Už při prvotní kontrole povolenky se rybářské stráži nelíbilo, že rybář neměl zapsané aktuální datum.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Tajný fígl na candáty! Díky tomuhle budete mít více záběrů…

„Při ranní obhlídce revíru Labe 14 byl rybářskou stráží kontrolován lovící, který pospával v přístřešku naproti nahozeným prutům. Při kontrole mu bylo vytýkáno, že neměl zapsané aktuální datum. Rybářská stráž pojala podezření na lov nonstop od předešlého dne,“ uvedla rybářská stráž z MO Mělník.

Když se porybní rybáře zeptali, jak se mu dařilo při lovu sumců, tak ten odpověděl, že nic neulovil. Rybářská stráž přesto ještě provedla obhlídku lovného místa, zdali v okolí nebude nějaké zařízení pro přechování živých ryb. A porybní nakonec skutečně našli skrytý vezírek s ulovenými rybami!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Tajný fígl na candáty! Díky tomuhle budete mít více záběrů…

„Při dotazu rybářské stráže na úlovek lovící tvrdil, že žádného nedocílil. Jakmile však strážce začal chodit po břehu, tak lovící znejistěl, a rybářská stráž nakonec bokem nalezla skrytý vezírek se dvěma nezapsanými sumci o délkách 93 a 80 centimetrů. Lovec si najednou vybavil, že oba ráno ulovil a nestihl je zapsat a pokračoval v lovu. Byla mu tedy zadržena povolenka k lovu za nezapsané úlovky a pokračující lov i přes dosažení denního limitu,“ popisuje mělnická rybářská stráž.

Mělnická rybářská stráž apeluje na všechny rybáře, že kontroly budou i nadále probíhat. „Doufáme, že všichni pytláci a nepoctivci konečně pochopí, že na našich revírech se pravidla respektují a rybářská stráž je maximálně aktivní pro ochranu našich vod!“ uzavírají mělničtí porybní.

Redakce InRybar.cz

Foto: MO Mělník

Nové články v rubrice

Rybaření v nouzovém stavu: ČRS zatím doporučuje rybaření v katastru obce, kde má rybář bydliště!

admin | přečteno: 12273x | 27.02.2021 | 17 komentářů

Od pondělí 1. března 2021 budou na území České republiky …

VIDEO: Obrovský sumec albín si udělal z potopeného deštníku úkryt!

admin | přečteno: 8520x | 26.02.2021 | 1 komentář

Děláte to taky tak? Aby rybář pochopil chování dravých ryb …

Rybáři dostanou až 150 miliónů korun za škody po kormoránech! Netýká se svazových vod

admin | přečteno: 1457x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Velké vítězství si připsali rybáři, kteří dokázali na půdě Senátu …

Komentáře

 • Kdyby jim tvrdil, že s tím vezirkem nemá nic společného, tak na něho nemají i když si můžou myslet co chtějí.
  musel to být duševně indisponovaný rybozrout , když se k ulovku hrdě hlásil a přitom nebyl schopen si ani zapsat docházku.
  Zas nebýt takových pitomcu, tak nemá in rybar o čem psát my co komentovat.

 • Tak ten “Pan Porybný” je velký lhář a honí si ego protože to bylo úplně jinak ! Takový rádoby Porybný by jse měl stydět!!!!

  • A jak to tedy bylo podle pana Morouse?

   • no, tipnul bych si, ze porybny chytal kousek vedle a ty sumci ve vezirku byli jeho. Kdyz potom podsunul vlastnictvi vezirku chytajicimu rybari a rekl mu, ze jsou ti sumci jeho, tak ten to hrde potvrdil, protoze takove ryby by normalne nechytil a dmul se pychou nad “svym” ulovkem. A oba jsou ted spokojeni a vznikl tady clanek….neni to super? 🙂

    • Nebo panu rybáři naskákali sumci do vezírku sami. To se stává tak běžně, že na to pan rybář zapomněl, když se bavil s panem porybným 🙂

 • Tak se zeptejte toho pana Porybného ať popravdě řekne jak to bylo a nevymýšlí si pohádky !!!!!

  • Tak když jsi tam byl a zpochybňuješ jeho verzi, tak nás přece můžeš poučit sám 🙂 Jak to bylo doopravdy 🙂

 • Ale kašlete na tyhle zbytečnosti. Redakce InRybáře nás jistě brzy informuje o tomhle dalším Kunově dobrodružství. Tam bude v komentech dost prostoru zanadávat si na porybné a představitele ČRS 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=PFu0EN-lGaw&t=3s

 • za nezapsané sumce by měl rybář dostat na další rok povolenku zdarma! a né byt za to pranýřován,je přeatupek a přestupek ,vzít si sumce je vlastně ochrana našich vod,sumec a kapř by v čr neměl mít míru a ani dobu hájení..

 • Rybař je hlupak,měl sumce napsat oba na včera,tak jak je ulovil a rano mapsat datum a byl by v pohodě!!!Tak bude za svoji hloupost pranyřovan.Rybař byl večer asi vožralej a na zapisy opoměl,no bože,jsou horši lumpove u vody.Petruv zdar.K.B.vr.

 • @sedy vlk…
  přečti si rybářský řád.aby si příště nebyl na seznamu ty…o:).
  ps vim,kde lítají pečení holubí do pusy..tak můžou skákat sumci do vezeru.o:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.