DomůNovinkyPorybní v pozoru: Pytláci řádí na Jizeře! Natahují šňůry a chytají ryby do...

Porybní v pozoru: Pytláci řádí na Jizeře! Natahují šňůry a chytají ryby do vrší!

- Reklama -

Mladoboleslavští porybní mají na řece Jizeře pořádnou práci! Na řece totiž řádí pytláci! Ti chytají ryby na natažené šňůry, anebo na udice, které nechávají bez dozoru. Poslední drzostí pak byla 180 centimetrů dlouhá vrš. Porybní z Mladé Boleslavi budou v současné době kontrolovat danou lokalitu častěji. A rybářská stráž prosí i samotné rybáře – pokud uvidíte něco podezřelého, kontaktujte prosím porybné

Na webu Středočeského územního svazu se píše:

S blížícím se koncem rybářské sezóny neustává činnost rybářské stráže MO Mladá Boleslav. Právě naopak! Na žádost hospodáře MO jsou kontroly zvýšeny.

A to především na úseku most Čejetice – soutok Klenice, ale i na dalších místech. I zde je totiž vidět, že boj s pytláky nikdy nekončí.

Během posledních kontrol byla na Jizeře např. v úseku mlékárna – soutok s Klenicí nalezena vrš o průměru 60 cm a délce 180 cm, která byla vylovena a zlikvidována. Objevují se však i nahozené pruty, samozřejmě bez majitele, šňůry atd.

Proto na stránkách MO Mladá Boleslav předseda Josef Bačina a hospodář Radek Zahrádka prosí členy, kteří ještě budou rybařit, aby se i oni zapojili do kontroly břehů a pomohli tak likvidovat snahy pytláků.

 

Prodávání trofejních kaprů z Labe

Absolutně dokonalou práci odvedli porybní a funkcionáři z kolínské místní organizace ve spolupráci s městskou policií a úřadem. Jeden z rybářů, který chodil na Labe, totiž kradl trofejní kapry, které následně buďto prodával, anebo směňoval ve večerce. Díky informacím jednoho rybáře a velké ochotě zainteresovaných lidí tohoto „hříšníka“ dopadnout, se podařilo učinit tomuto chování přítrž. Navíc, „kapřího překupníka“ čekají hodně mastné pokuty, a možná také vyloučení z řad Českého rybářského svazu…

Kompletní text o tomto případu naleznete ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský územní svaz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. pytlačí ten póvl co se natáhnul do Škodovky u nich je to normální a u nás za to není pořádnej trest.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -