Domů Novinky Porybní zadrželi mladému rybářovi povolenku za chytání pod mostem! Údajně na sobě...

Porybní zadrželi mladému rybářovi povolenku za chytání pod mostem! Údajně na sobě neměli odznaky

- Reklama -

Na zajímavý případ kontroly rybářské stráže upozornil na sociálních sítích rybář Roman. Ten napsal, že jeho syna kontrolovala rybářská stráž, která mu zadržela povolenku za chytání pod mostem. Rybář Roman navíc upozornil i na to, že rybářská stráž na sobě neměla odznaky a neprokázala se legitimací. S tím ale nesouhlasí rybáři z Řevnic, kteří daný revír obhospodařují. Podle nich mladý rybář lovil z pilíře mostu, který je součástí dané stavby. Navíc, podle všeho rybářská stráž má pořízené fotografie, které vše dokazují…

Příspěvek se objevil v rybářské skupině Rybařina CZ/SK, kde rybář Roman popsal postup rybářské stráže a napsal o údajném přestupku.

„Syn chytal na revíru Berounka 2 (401002) na jezu. Rybářská stráž mu zadržela povolenku s tím vysvětlením, že z mostu se nemá chytat. Syn chytal pod mostem, v době příchodu rybářské stráže již 20 minut nelovil, prut měl dole na pilíři pod mostem, který je asi 30 centimetrů nad vodní hladinou. Nevím, zdali lovil též z pilíře, nicméně stráž neměla odznak na oděvu, ani se neprokázala legitimací. Rybářská stráž tvrdila, že syna kdosi viděl lovit z pilíře a pilíř je prý součásti mostu. Fotky ukázat nechtěli. Od rybích přechodů, což sice není předmětem sporu, byl vzdálen nejméně 80 metrů,“ napsal rybář Roman.

NOVINKA: Luxusní zakrmovací raketa, se kterou nahodíte až 160 metrů daleko!

Z tohoto tvrzení je na první dobrou jasné, že rybářská stráž pochybila minimálně tím, že na sobě neměla odznaky, a že se neprokázala průkazy rybářské stráže. Ovšem s tvrzením rybáře Romana nesouhlasí rybáři z Řevnic, kteří se vložili do diskuze.

„Rybářská stráž (00221 a 00779) prováděla kontrolu na revíru Berounka 2, při které zjistila porušení § 13 odstavec 3 písmeno h) zákona o rybářství č. 99/2004 Sb., kterého se dopustil Váš syn tím, že lovil z pilíře mostu, jelikož se jedná o součást mostu. Rybářská stráž tento přestupek zdokumentovala a pořídila z něj fotodokumentaci ještě před tím, než provedla kontrolu Vašeho syna. Po příchodu na místo těchto dvou členů rybářské stráže se vám nejprve řádné prokázali průkazem a odznakem rybářské stráže a posléze přistoupila ke kontrole a pozdějšímu zadržení povolenky za zjištěný výše uvedený přestupek,“ napsali rybáři z Řevnic.

Rybáři rovněž uvedli, že se rybář, který si na postup rybářské stráže stěžoval, choval arogantně a rybářskou stráž „napadal a znevažoval jejich práci“. Zároveň rybáři uvedli, že mladému rybářovi bude brzy 18 let, tudíž „je plně odpovědný za své jednání“. „Vaše fotka v příspěvcích, jak Váš syn loví z pilíře mostu na přívlač a ještě tento lov směřuje nad rybí přechody u malé vodní elektrárny, mluví za vše,“ uvedli rybáři.

Rybář Roman ale níže v diskuzi trval na tom, že rybářská stráž se neprokázala ani odznakem, ani průkazem rybářské stráže. A podle rybáře se začal chovat arogantně až po „arogantním přístupu“ rybářské stráže. Navíc, podle rybáře je zmíněný rybí přechod vzdálen asi 80 metrů.

 

Tiskový mluvčí ČRS: Mostní pilíř je součástí mostu

Do celé diskuze se vložil i tiskový mluvčí Českého rybářského svazu Tomáš Kočica. Ten se snažil některé věci vysvětlit. Například i to, jestli je lov z pilíře mostu považováno za lov z mostu. „Pokud je zákaz chytat z mostu (zákon, nikoli pravidlo Svazu) a přijmeme fakt, že mostní pilíř je součástí mostu, je opravdu lov z něj podle zákona zakázán, i když se osobně domnívám, že to legislativec myslel jinak, tak de jure to tak opravdu muže být vykládáno,“ napsal v diskuzi tiskový mluvčí.

NOVINKA: Luxusní zakrmovací raketa, se kterou nahodíte až 160 metrů daleko!

Tomáš Kočica zároveň upozornil na to, že rybářská stráž může kontrolovat i ty rybáře, kteří zrovna neloví: „Technicky vzato vás  muže rybářská stráž opravdu kontrolovat, i pokud zrovna nelovíte. Jestli má důvodné podezření na spáchání přestupku na úseku rybářství. Třeba i na udání za lov z mostu, i když proběhl dříve.“

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

32 KOMENTÁŘE

 1. To by jim šlo… Normální nezakomplexovaný člověk by něco podobného řešil – minimálně napoprvé – domluvou. Ale mít možnost někomu ukázat svoji moc může být pro některé jedince jistě hřejivý pocit. Zvláště když je jasné, že od dotyčného žádné nebezpečí nehrozí.

  • Spíše to vidím na zakomplexvaného tatínka a jeho prominentního synáčka co mu tatínek musí zametat cestičku. A ještě se vše rozhodně zveřejnit a vyprat špinavé prádlo na veřejnosti tím ze sebe udělal úplnou trubku. Jé ten tatínek se také jmenuje Roman že by shoda náhod :-))) Jestli to není shoda náhod tak gratuluji !

  • Tys u toho byl a můžeš někoho kritizovat…třeba to bylo tak, že ten mladej chytal tam kde neměl a jak vím z vlastní zkušenosti, někteří mladí si opravdu hrají na nedotknutelné rybáře..

 2. Ta rybarska straz je banda blbcu bez vlastniho uvazeni v tomhle state to dopadne tak ze uz budou kontrolovat sami sebe chudak mladej kluk toho uz ty ryby bavit moc nebudou kdyz to slo domluvou nez takova rybarska straz tak radsi zadna chce si dat otazku kdo chce delat rybarskou straz z jakyho duvodu a mnel by byt hodne prisnej vyber je to ostuda rybarskyho svazu

 3. Pilíř pod mostem opravdu není lovení z mostu… V tomto případě by trochu tolerance ze strany rybářské stráže neuškodilo….

 4. Buzerace, ta by jim šla. 1 z 10 se nechová jak tydýt. Jen hledat záminku na sebrání povolenky. Asi se předhání, kdo jich nasbírá víc. Nedivil bych se, kdyby součástí mostu byla i protékající voda a břehy na ni navazující 🙄.

 5. Tak pánové, četli jste článek pozorně? Píše se, že to mají zdokumentované a mladej se choval arogantně. Tak se nemůže divit, že přišel o povolenku. Banda blbců jsou všichni kteří si myslí, že si mohou vše beztrestně dovolit.

 6. Tenhle Augiášův chlév v podobě Českého rybářského svazu by měl už někdo konečně vykydat, vyházet odpad, lejna a pořádně vyvětrat.

 7. ostuda rybářského svazu. Ať si každý sáhne do svého svědomí… každý videl ryby z mostu tak to zkusil. Jděte do pr**le. Si myslíte že máte odznak tak jste borci. Vyhodit vas hlavně že berete povolenky zadarmo 🤮🤮🤮🤮

 8. Já s rybářskou stráží problémy nikdy nemel. Oni slušně, já slušně. A já jim fandím, když vidím někdy, ten dobytek u vody.

  Na druhou stranu vyklad o mostnim pilíři ve výšce hladiny je prepjaty a ne trochu, ale moc. Odebrání povolenky je na hraně zákona. Je potřeba vzít v potaz co měl zákonodárce na mysli, jak již naznačil mluvčí ČRS. Zákaz chytání z mostu má jistě své důvody, především to bude bezpečnost rybáře, jelikož po mostech jezdí auta a ne všechny mají místo pro pěší, dále by rybář mohl spadnout a bezpečnost lovených ryb. Často by tak docházelo, že nestoudný rybář by rybu podberakem nevytahoval a do vody by ji vracel po pěkném proletnuti. Proto bylo vhodné toto zakázat.

  Takže za mě odebrání ne. To že se mladej choval arogantně je možné, ale to je věc jina. Tam by měl přijít prostředek od otce.

  • Takže most samotný a konstrukce jako podběhy a pomocné nosné prvky ve výškách, které vzbuzují respekt ok, ale pata pilíře nee.

  • Já určitě arogantní prase nejsem, drobné přestupky řeším vždy domluvou. Chytat z mostního pilíře je stejné jako chytání z mostu, protože pilíř je součástí mostní konstrukce. Tady je odebrání povolenky na místě. B.

 9. Kdyby si každej pořádně vždy přečetl pravidla, co se smí a co ne. Kde se může chytat a kde ne, tak by byl klid. Pak se stane, že mu někdo vezme povolenku a hneď utíká brečet na internet.
  Když jsem si není jistej, že tam chytat můžu, tak tam chytat prostě nepůjdu. Ale někteří jedinci musí prostě riskovat a pak se diví, když je pozdě. Jo někteří z RS jsou arogantní, to určitě, ale zatím se mi teda nestalo, že bych takového potkal a to mám kontrol každej rok hodně jako, jezdím na hodně revíru a vždy v pořádku, žádnéj problém. Ale když se člověk správa slušně, nevidím důvod aby RS nebyla taky slušná.

 10. Nechci se zastávat rybářské stráže, ale pokud se budu držet pravidel a řádů,tak na mě žádná ryb. stráž nemůže. Pokud je někomu 18 let tak by měl mít dost rozumu na to, co může a nemůže, nedělat mistra světa a potom utíkat brečet tatínkovi.Já jsem zatím za celý život problém s rybářskou stráží neměl.Jestli to nebude tím, že chytám „jenom“ 40 let.

 11. Je správné že za hrubý přestupek odeberou povolenku ale měli by kontrolovat Ukrajince a jinou pakáž .to už takový hrdinové nejsou.Je mi 65 a chytám od svých 6 ti let ,myslím si že řevničtí jsou prasata ,sám jsem je zažil , nepovažuji za hrubý přestupek chytání z pilíře ,dalo se to řešit domluvou.Prostě sežerme se.Páni porybní asi zapomněli že jsou také rybáři

  • Rudolfe, tak jste se asi ne choval jak měl ? A proč jste se za celou dobu co se věnujete rybolovu nestal členem RS abyste si vyzkoušet jejich prác a zkusil s tím vším něco udělat s Ukrajinci apod. jak píšete ?! To už byste nevyl takový hrdina jako tady, že. Trochu se nad sebou zamyslete než se rozhodnete něco okomentovat. Narozdíl od vás mohu říct že Berounu navštěvují často a pokaždé to bylo vždy bez problémů protože se chovám slušně a i k RS a pokud někomu projevím respekt a účtu tak i oni ho projeví mě (vám). A takové ohlasy mám i od ostatních rybářů co navštívili tuto lokalitu a chovali se dle zásad slušného chování a RŘ.

 12. To že rybařska straž nosi oznak s prukazem na krku vime všichni a když je požadate o prukaz,tak je oheň na střeše!!! Mladik nic protipravniho a zavažneho na odněti povolenky k rybolovu neprovedl,je to podobny připad jako rybaře Kuny,kdy později dochazi k dohadum,zda vubec šlo o přestupek??!!!Ano je to arogance moci,jsem zvědav,až bude na černo lovit někdo opravdu černy,nebo muslimskeho vyznani a budou v přesile,tak zvane ve smečce,to budou všichni porybni a rybařska straž s PČR pěkně v haji,jelikož tyto osoby jsou vicenasobně hajeni,než hajeni nějakych ryb!!! Zatim se RS daři buzerovat slušneho pracujiciho majoritniho našince,nebo samotneho mladika u vody. Ale dochazi k velkym socialnim a politickym změnam diky EU!!Petruv zdar.K.B.vr.

 13. Petruv zdar..diky překlepu ,ti, jenž budou chtít, najdou moji reakci u článku… * zákaz bivakování na oblíbených prehradach…mesto cheb….*
  pz pampaliny

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -