skingbranding-banner

POZOR! Podvodníci lákají peníze z rybářských organizací! Hlavně nic neplaťte, radí právník


Na webu Středočeského územního svazu se objevilo důrazné varování právníka Rady ČRS Davida Zdvořáčka. Ten upozorňuje na podvodné jednání, kdy se v datových schránkách rybářských organizací mohou objevit výzvy k úhradě poplatku. Poplatek se týká údajné evidence v rejstříku služby Registr Ekonomických Subjektů ČR, který vychází na 1000 korun. Právník Rady ČRS upozorňuje, že se jedná o podvodné jednání, a aby organizace nic neplatily!

„Upozorňujeme funkcionáře místních organizací na podvodné jednání služby Registr Ekonomických Subjektů ČR. V současné době jsme zaznamenali podvodné jednání, které se šíří prostřednictvím datových schránek s aktualizací evidovaných údajů v registru ekonomických údajů. Služba Registr Ekonomických Subjektů ČR rozesílá poštovní datové zprávy, ve kterých uživatele vyzývá k úhradě poplatku 1000 Kč za evidenci ve svém rejstříku,“ uvádí právník Rady David Zdvořáček.

Tato služba může u někoho vzbudit dojem, že se jedná například o nějaký úřad, kterému je nutné zaplatit nějaký administrační poplatek. Ovšem skutečnost je jiná! Jedná se o podvodné jednání! „Zpráva s předmětem „Aktualizace evidovaných údajů“ se tváří jako úřední dokument zaslaný státním registrem ekonomických subjektů a snaží se vzbudit dojem, že zaplacení poplatku je povinné. Ve skutečnosti jde o rejstřík provozovaný soukromou firmou a právnické osoby nemají žádnou zákonnou povinnost mu něco platit (pokud si službu dobrovolně neobjednali),“ upřesňuje David Zdvořáček.

Právník Rady dokonce uvedl, kdo přesně tuto službu provozuje. Jedná se o člověka, který má trvalý pobyt v Panamě v Karibiku. „Rejstřík je provozován na webu rescr.cz. Podezřelá je už sama společnost – registr subjektů s. r. o., která rejstřík provozuje a má jediného majitele, kterým má být Raul Montenegero Mazas s trvalým pobytem v Panamě,“ říká právník Zdvořáček.

Ten zároveň dodává, že podobné podvodné jednání bylo už v minulosti k vidění. „Na stejném principu fungovalo v Česku už několik podobných rejstříků či katalogů. Data obvykle stahují ze státních databází a pak se snaží právnické osoby uvádět v omyl a získávat od nich za své služby peníze. Počítají přitom s nepozorností uživatelů, kteří zaplatí, aniž by si prověřili, zda platit skutečně musí,“ vysvětluje David Zdvořáček.

„Pokud vám přišla výzva k platbě za nevyžádaný zápis v rejstříku firem, nic neplaťte. Jde o podvodné jednání, které se bohužel šíří i prostřednictvím datových schránek!“ varuje právník Rady ČRS.

Zdroj: Středočeský ÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Česko jako kaprařská velmoc? Nedaleko Pardubic vzniká gigantická linka na rybářské nástrahy

admin | přečteno: 1345x | 20.01.2021 | Žádné komentáře

Zase se potvrzuje, že rčení o zlatých českých ručičkách má …

Rybáři pozor! Chytání non-stop na populární svazovce neplatí! V pravidlech je nepřesnost

admin | přečteno: 1875x | 20.01.2021 | 1 komentář

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko nedávno zveřejnil dodatek …

VIDEO: Pokuta 500 000 pro Bohumila Kunu? Známý rybář musel vysvětlovat na úřadech!

admin | přečteno: 2318x | 20.01.2021 | 7 komentářů

Není to tak dávno, co Bohumil Kuna vydal video, ve …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.