Domů Novinky POZOR! Podvodníci lákají peníze z rybářských organizací! Hlavně nic neplaťte, radí právník

POZOR! Podvodníci lákají peníze z rybářských organizací! Hlavně nic neplaťte, radí právník

- Reklama -

Na webu Středočeského územního svazu se objevilo důrazné varování právníka Rady ČRS Davida Zdvořáčka. Ten upozorňuje na podvodné jednání, kdy se v datových schránkách rybářských organizací mohou objevit výzvy k úhradě poplatku. Poplatek se týká údajné evidence v rejstříku služby Registr Ekonomických Subjektů ČR, který vychází na 1000 korun. Právník Rady ČRS upozorňuje, že se jedná o podvodné jednání, a aby organizace nic neplatily!

„Upozorňujeme funkcionáře místních organizací na podvodné jednání služby Registr Ekonomických Subjektů ČR. V současné době jsme zaznamenali podvodné jednání, které se šíří prostřednictvím datových schránek s aktualizací evidovaných údajů v registru ekonomických údajů. Služba Registr Ekonomických Subjektů ČR rozesílá poštovní datové zprávy, ve kterých uživatele vyzývá k úhradě poplatku 1000 Kč za evidenci ve svém rejstříku,“ uvádí právník Rady David Zdvořáček.

Tato služba může u někoho vzbudit dojem, že se jedná například o nějaký úřad, kterému je nutné zaplatit nějaký administrační poplatek. Ovšem skutečnost je jiná! Jedná se o podvodné jednání! „Zpráva s předmětem „Aktualizace evidovaných údajů“ se tváří jako úřední dokument zaslaný státním registrem ekonomických subjektů a snaží se vzbudit dojem, že zaplacení poplatku je povinné. Ve skutečnosti jde o rejstřík provozovaný soukromou firmou a právnické osoby nemají žádnou zákonnou povinnost mu něco platit (pokud si službu dobrovolně neobjednali),“ upřesňuje David Zdvořáček.

Právník Rady dokonce uvedl, kdo přesně tuto službu provozuje. Jedná se o člověka, který má trvalý pobyt v Panamě v Karibiku. „Rejstřík je provozován na webu rescr.cz. Podezřelá je už sama společnost – registr subjektů s. r. o., která rejstřík provozuje a má jediného majitele, kterým má být Raul Montenegero Mazas s trvalým pobytem v Panamě,“ říká právník Zdvořáček.

Ten zároveň dodává, že podobné podvodné jednání bylo už v minulosti k vidění. „Na stejném principu fungovalo v Česku už několik podobných rejstříků či katalogů. Data obvykle stahují ze státních databází a pak se snaží právnické osoby uvádět v omyl a získávat od nich za své služby peníze. Počítají přitom s nepozorností uživatelů, kteří zaplatí, aniž by si prověřili, zda platit skutečně musí,“ vysvětluje David Zdvořáček.

„Pokud vám přišla výzva k platbě za nevyžádaný zápis v rejstříku firem, nic neplaťte. Jde o podvodné jednání, které se bohužel šíří i prostřednictvím datových schránek!“ varuje právník Rady ČRS.

Zdroj: Středočeský ÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -