DomůNovinkyProdejci vánočních kaprů mají smůlu! Ministryně financí chce, aby i oni museli...

Prodejci vánočních kaprů mají smůlu! Ministryně financí chce, aby i oni museli používat EET

- Reklama -

Už to vypadalo, že prodejci vánočních kaprů budou od EET osvobozeni. Jenže! Novela EET, která bude znamenat povinnost tohoto systému u dalších profesí, míří do třetího čtení ve sněmovně. A ministryně financí Alena Schillerová jasně řekla, že výjimky u stánkových prodejů neplánuje prosazovat. To se týká i prodejců vánočních kaprů. Zatím to vypadá, že prodejci vánočních kaprů tak budou muset mít EET na stáncích…

„Ministerstvo financí nevylučuje, že některé z pozměňovacích návrhů podpoří. Například na návrh na zvýšení limitu pro zvláštní (papírový) režim. Budu se nicméně nadále poslancům snažit vysvětlit, že výjimky dávají smysl pouze tam, kde by evidence tržeb byla technicky nemožná,“ řekla portálu Echo24 ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

V praxi to znamená, že vládní strany pravděpodobně podpoří návrh, aby EET měli i prodejci ve stáncích, tedy i prodejci vánočních kaprů. Prodejci ryb si v minulosti stěžovali, že používání EET na jejich pracovištích je technicky nemožné – na to ale podle Schillerové novela pamatuje.

„Na tyto situace již v návrhu pamatujeme. Ostatní výjimky mají negativní vliv na celý systém, na jeho efektivitu i odolnosti proti obcházení,“ uvedla ministryně financí. Výjimka pro vánoční prodejce kaprů platila od 18. do 24. prosince. Teď už je jen potřeba počkat, zdali povinnost mít EET posvětí sněmovna. Pokud ano, pak budou mít prodejci vánočních kaprů povinnost používat EET.

 

Rybníkáři varují: EET sníží počet prodejních míst

Už v minulosti rybníkáři upozorňovali na to, že EET způsobí pokles prodejních míst vánočních kaprů. A to zejména proto, že ryby se prodávají jen určitou dobu (asi týden) – takže pořízení EET na tak krátkou dobu prodejce odrazuje.

„Prodejci, to jsou většinou najímaní lidé, brigádníci, studenti, lidé v penzi, nebudou mít zájem si pořizovat na pár dnů v roce elektronickou evidenci tržeb,“ řekl v minulosti Michal Kratochvíl z Rybářského sdružení.

Teď to ale vypadá, že prodejci kaprů budou muset EET zavádět. Pokud tak neučiní, čekají je mastné pokuty. Vše rozhodne až nová novela. Počkejme si…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -