DomůRecenze výrobkůJinéKobra FOX RANGEMASTER CARBON

Kobra FOX RANGEMASTER CARBON

- Reklama -

Extrémně lehká, neuvěřitelně pevná a až božsky pohodlná. To je exkluzivní model vrhací tyče od firmy FOX – kobra RANGEMASTER CARBON. Tato kobra patří k těm nejlepším modelům, které může současný kaprařský trh nabídnout. Ne, opravdu nepřeháníme! Vývojáři z anglické firmy si s touto pomůckou nádherně vyhráli. Pro výrobu vrhací tyče spojili ty nejlepší materiály spolu s těmi nejmodernějšími poznatky. Výsledkem tak je revoluční kobra, se kterou rybář zažije opravdové rybářské orgie!

Proč je kobra FOX RANGEMASTER CARBON tak dobrá? Tato vrhací tyč má totiž hned několik obdivuhodných předností, které kaprař nemůže přehlédnout. Začněme pěkně od začátku. Vrhací tyč od firmy FOX je vyrobena z toho nejlepšího karbonu. Tento materiál je známý svými perfektními vlastnostmi – především lehkostí a pevností. A pokud se k tomu přidají ty nejmodernější výrobní postupy, se kterými dokážou rybářští výrobci karbon nádherně splést do perfektní struktury, pak dostaneme naprosto luxusní výrobek!

fox-vnadici-tyc

Právě při prvním kontaktu vás tento detail praští do očí! Kobra FOX RANGEMASTER CARBON má velice jemnou a precizní strukturu, která slibuje dlouholetou výdrž, a to i při používání za těch nejextrémnějších podmínek! A pokud si vezmete tuto kobru do rukou, její lehkost vám jednoduše vyrazí dech! Tak nízká váha se prostě jen tak nevidí.

fox-vrhaci-tyc

Hned ze začátku si musíme vysvětlit to, proč je nízká váha u kobry naprosto zásadní. Ti kapraři, kteří vlastní starší, a poněkud těžší kobry, nám jistě dají za pravdu. Při dlouhodobém používání starších modelů vrhacích tyčí se stává, že rybářovi po chvíli jednoduše dojdou síly. Ruka ztuhne, a následně začne bolet. Pokud navíc rybář nedbá na varování vlastního těla a při delší výpravě neustále s takovou kobrou hází, pak si jednoduše zakládá na dlouhodobě vleklý a nepříjemný zdravotní problém. Proto firma FOX přišla s tou revoluční kobrou. Její nízká váha rybáře nijak nelimituje! A ten tak může do vody neustále házet další a další krmené boilies. Žádné bolesti ruky, žádné zdravotní problémy! Toto je jeden z hlavních důvodů, proč investovat do nové vrhací tyče…

 

Vrhací tyč překonávající rekordy!

fox-kobraNejenom nízká váha kobry FOX RANGEMASTER CARBON je rekordním kouskem. Nesmíme zapomínat na to, co tato kobra umí při vnadění s krmným boilies. S touto kobrou je rybář schopný s naprostým přehledem hodit krmné boilies za magickou 100 metrovou hranici! Jak je to možné? Při detailnějším pohledu na vrhací tyč FOX RANGEMASTER CARBON si každý jistě všimne jejího unikátního tvaru. Kobra od firmy FOX je nádherně dlouhá, a hlavně, suprově rovná. A tento tvar znamená jediné! Při švihu kulička boilies nabere až neobvyklou rychlost, a díky rovnému tvaru se minimalizuje tření návnady o stěny kobry. Díky tomu tak krmné boilies letí opravdu daleko.

rukojet-cobraTajemství dlouhých hodů s kobrou FOX RANGEMASTER CARBON tkví i v na první pohled malých detailech. Pokud se totiž podrobněji podíváte na rukojeť kobry, pak si jistě všimnete dírky na jejím konci. Tento otvor tam má své opodstatnění. Při prudkém švihu se otvorem dostává vzduch, díky čemuž ve vrhací tyči nevzniká žádný podtlak. Ten tak nebrzdí kuličku v letu, a krmné boilies tak může letět o pořádný kus dále.

foxDalším detailem pak je samotný tvar rukojeti korby FOX RANGEMASTER CARBON. Ten, oproti jiným modelům, není čistě kruhovitý, ale zvláštně „šišatý“. A zase, tento zvláštní tvar rukojeti má své opodstatnění. Pokud totiž do kobry vložíte krmné boilies, tak „šišatý“ tvar rukojeti zaručuje to, že se návnada nebude tolik opírat o stěny vrhací tyče. A ve spojení s otvorem na konci rukojeti se docílí toho, že ve vnadící tyči nedochází k nijak dramatickému podtlaku. Po odzkoušení také musíme připustit, že „šišatý“ tvar rukojeti je mnohem příjemnější pro držení vrhací tyče, než je tomu u modelů s kruhovitým tvarem rukojeti. Tyto dva detaily nás tak přesvědčují o tom, že model FOX RANGEMSTER CARBON je skutečně výjimečný…

 

Firma FOX: Mistr detailů!

fox-plnici-otvorZačneme u nejviditelnějšího detailu, který musíme anglickým výrobcům jednoznačně pochválit. Jedná se o speciální otvor na vkládání boilies do kobry. Tento otvor je umístěný kousek nad rukojetí. Tato vychytávka je naprosto perfektní modernizací, neboť rybář nemusí nepohodlně dávat krmné boilies vrškem vnadící tyče. Ne! Od toho tady je tento speciální otvor. Musíme uznat, že tento detail je velice návykový, protože obrovským způsobem urychluje vkládání krmného boilies do krmné tyče. Rybář tak po chvíli cviknu začne připomínat automatickou zbraň. Stačí jenom nabíjet a házet. Skvělá práce!

fox-otvor

fox-otvor-na-boiliesPůvodně jsme při prvním pohledu byli trochu skeptičtí. Otvor na vkládání boilies nad rukojetí vypadal poněkud křehce. Pak jsme si ale všimli, že stěny okolo vkládacího otvoru jsou zpevněny silnější vrstvou materiálu. Z toho vyplývá, že je naprosto vyloučené, aby se kobra v tomto místě poškodila. Toto je důležitý krok výrobců, kterého je zapotřebí si všimnout!

vnadici-tyc-foxPři detailnějším zkoumání vrhací tyče FOX RANGEMASTER CARBON jsme zjistili, že její vnitřní stěny jsou nádherně hladké. Díky tomu se opět o další pořádný kus eliminuje tření návnady. Pokud totiž v kobře nejsou žádné povrchové „brzdící“ prvky, pak samotná kulička zákonitě letí dále. V jednom místě je ale přece jenom kobra FOX RANGEMASTER CARBON jiná – na samotném konci kobry, tedy ve finálním otvoru odkud kulička z tyče vylétává. A zase, toto je úmyslný krok anglických výrobců. Pokud se totiž pozorně podíváte, tak konec je zesílen další vrstvou materiálu. A právě v tomto místě je to zapotřebí, neboť právě „na hlavě“ kobry dochází k jejímu nejčastějšímu poškození. U FOX RANGEMASTER CARBON to ale teď už neplatí. Super detailní práce, pánové z FOXe!

cobra-rukojetJeště jednou se vrátíme k rukojeti kobry FOX RANGEMASTER CARBON. Ta je vyrobena z na dotek příjemného materiálu. Důležitá je ale povrchová úprava rukojeti. Vyskytují se totiž na ni drobné výběžky, které fungují jako protiskluzová ochrana. Kobru od firmy FOX tak můžete používat i v tom případě, kdy máte mokré ruce. Vrhací tyč FOX RANGEMASTER CARBON se jednoduše nevysmekne. Tato povrchová úprava je fox-rangemaster-carbonvelice prospěšná, protože zvyšuje komfort používání kobry i za těch nejtěžších podmínek u vody.

Na rukojeti je také vyražen nápis renomované anglické společnosti FOX. A tady vidíme snad první malý nedostatek. Osobně máme rádi jednoduché věci se střídmým designem. Ovšem tady by se hodilo, aby byl nápis výraznější. Velice by mu podle nás slušela oranžová barva. Jednalo by se podle našeho názoru o parádní vizuální hříčku, která by lahodila nejednomu kaprařskému oku.

 

Příslušenství: Nadupané pouzdro

vrhaci-tyc-foxTakto precizní kobru je třeba při přepravě chránit. A to si uvědomili i vývojáři z firmy FOX. Proto rybář ke kobře dostane i slušivé pouzdro, ve které se vrhací tyč FOX RANGEMASTER CARBON bezpečně převáží. Pouzdro je vyrobené z příjemného materiálu, zapíná se kvalitními zipy, a látka uvnitř připomíná praktickou „šusťákovinu“. Jenže právě u pouzdra na tuto vrhací tyč jsme si všimli druhého malého nedostatku. Na náš vkus je polstrování pouzdra příliš slabé. Pro vrhací tyč za takové peníze bychom si představovali trochu „naducanější“ pouzdro.

kobra-fox

 

Testování u vody

Kobru FOX RANGEMASTE CARBON jsme testovali na březích Vltavy. Chtěli jsme prostě tuhle nádhernou věcičku vidět v akci. Především jsme si hodně slibovali to, že s touto vrhací tyčí budeme schopni dosahovat nádherných vzdáleností! A výsledek?

Zaprvé. Musíme pochválit nabíjecí otvor nad rukojetí kobry. Jedná se o nejlepší vylepšení za posledních několik let. Kobru díky této vychytávce lze okamžitě nabít. Házení krmného boilies se tak znatelně urychluje a je o pořádný kus pohodlnější.

Zadruhé. Chceme pochválit samotné zpracování. Nízká váha, perfektní pevnost a výborné držení kobry dělají z této pomůcky luxusního společníka pro vnadění ryb. S kobrou jsme nastříleli ohromné množství boilies a nikoho z nás z krmení nebolela ruka. Výborné zpracování vnadící tyče FOX RANGEMASTER CARBON je opravdu příkladné.

A zatřetí. Ten, kdo navrhl unikátní tvar kobry spolu s detaily, o kterých jsme mluvili, by si zasloužil cenu pro největší mozek v rybařině. Díky tvaru kobry, dírce v rukojeti tyče a samotnému tvaru rukojeti jsme byli schopni házet krmné boilies neskutečně daleko. Doufáme, že to na videu půjde pořádně vidět, ale podle našeho odhadu jsme krmné boilies házeli nějakých 130 až 140 metrů daleko. O takové dálce se nám mohlo doposud jenom zdát! Toto testování bylo neskutečným zážitkem, neboť jsme nevěřili, že zrovna kobry mají ještě tolik rezerv. Firma FOX tak v tomto směru ušla neuvěřitelný kus cesty dopředu. Bravo!

 

Závěrečné hodnocení

fox-kobraCo se týče funkčnosti samotné kobry, tak podle našeho názoru je vrhací tyč FOX RANGEMASTER CARBON jednoznačnou jedničkou na současném kaprařském trhu. Její vlastnosti jsou naprosto okouzlující! A to samé platí o použitých materiálech. Pravda, našli jsme pár „neduhů“, které ale na samotnou funkci kobry nemají žádný vliv – jde spíše o „pocitové“ poznatky. Kobra FOX RANGEMASTER CARBON je skutečně exkluzivním produktem pro všechny kapraře, kteří hledají tu nejlepší vrhací tyč. Za nás můžeme s klidným svědomím říci: „Tohle DOPORUČUJEME!“.

 

Parametry: Kobra FOX RANGEMASTER CARBON

Průměry: 20 a 26 mm

Materiál: Karbon

Rukojeť: Protiskluzová

Výhody: Nabíjecí otvor, nízká váha, kvalitní zpracování, prvotřídní materiály

Nevýhody: Podle našeho názoru by mohl být pohlednější design loga firmy na rukojeti, přepravní pouzdro by mohlo mít silnější polstrování

Příslušenství: Přepravní pouzdro

Doporučená cena: 2970 korun

 

Redakce InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -