Domů Novinky RESPEKT: Rybáři z Třeboně připravili pro handicapované děti krásný závod! Palec nahoru!

RESPEKT: Rybáři z Třeboně připravili pro handicapované děti krásný závod! Palec nahoru!

- Reklama -

Nádhernou akci pro handicapované děti připravili třebonští rybáři spolu s dobrovolníky z obecně prospěšné společnosti Země lidí. Díky ochotě třeboňské radnice se tento nádherný závod mohl konat právě v tomto rybářském městě. Všichni organizátoři a lidi, kteří se závodem pomohli, si zaslouží velkou úctu a respekt! Není nic lepšího, než dostat děti, se kterými se osud nemazlil, k vodě a do přírody. Nádherná akce!

Na Facebooku Jihočeského územního svazu se píše:

Dne 21. 9. 2019 se konal další ročník rybářských závodů dětí a mládeže s postižením, zejména s DMO (dětská mozková obrna) pořádaných ve spolupráci obecně prospěšné společnosti Země lidí s Místní organizací Českého rybářského svazu Třeboň. Po několika letech se závod k naší velké radosti vrátil zpět do Třeboně a to zejména díky vstřícnému přístupu nové radnice a starosty města Třeboň Jana Váni.

Je namístě též poděkovat sponzorům této náročné akce (Jihočeský územní svaz ČRS, Pstruhařství ČRS Kaplice, Nadace ČEZ, Waldviertler Sparkasse von 1842 AG, MO ČRS Třeboň) a dále všem dobrovolníkům o.p.s. „Země lidí“ a dobrovolníkům z řad členů MO ČRS Třeboň, kteří se ve svém volném čase věnují této záslužné, obdivuhodné a náročné činnosti.

Pokud je nám známo, jsou takovéto akce v našem rybářském svazu velice ojedinělé a jejich organizátoři a účastníci si zaslouží naši neskonalou úctu. Vážíme si vás a děkujeme!

Dětská mozková obrna: Jedná se o poruchy vývoje motorických oblastí mozku, které způsobují poruchy hybnosti. Tato porucha se začíná projevovat už od útlého dětství (např. po prvním půlroce života), kdy si rodič všimne toho, že se pohybový vývoj u dítěte opožďuje. Bohužel, tyto pohybové poruchy častokrát vedou i k psychickým problémům u dětí, protože se jim nedaří začlenit do společnosti. Dětská mozková obrna se nedá vyléčit…

Zdroj: Jihočeský územní svaz 

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: JčÚS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -